» »

temperature...

temperature...

HyperGL ::

zdej pa naj mi nekdo pove to... ko vžgem pc se temperature konstanto zvišujejo... CPU nekje do 33... imam athlona thunderbird 1200... nenavitega... danes sm dal nov, zmogljivejši hladilnik (kar mislim da nima večje vloge pri tem kar sledi...)... torej v windowsih mi programček speed fan kaže za 3 stopinje nižjo temp cpuja... popravim... kaže enako kot v biosu... np... problem pa pride, ko spravim pc v standby in ga pokličem nazaj k življenju... takrat pa temperature totalno padejo... zdej je temp. cpuja 24!!!!!!
in če grem v bios v trenutku (beri: FIZIČNI RESET) je temp enaka! tudi če bi bla napaka v progarmu se temp iz windowsov do biosa ne bi mogle tako hitro ohladit... vsega skupaj je le 10sekund časa... kar še upaljen vent ne spiha tako hitro!!!... kdo ve kaj je narobe? al to ni nič narobe in je le benigna napaka? :)

BTW: temp sistema je višja od temp proca!!! trenutno! 26 vs 24! :)
  • spremenil: HyperGL ()

Jackal ::

Uf... da se človek prebije čez to kar si napisal...

Tebe skrbi da imaš prenizke temperature? A po novem je to zdaj problem?

Drugače pa v standby je procesor neaktiven - zato se tudi ventilator ne vrti - in zato se tudi hladilnik ohladi na sobno teperaturo (oz. temperaturo znotraj ohišja). To, da imaš pa sistemsko temperaturo višjo od CPU temperature pa tudi ne pomeni kaj veliko.

HyperGL ::

ne, skrbi me, da nekaj ne dela prav! v biosu sm si sam naštimal, da se tudi v standby ventilator vrti... sam problem je v tem da pred standby je temp 30-32... po standby pa 24!! nemogoče! pa še eno stvar sm opazu... core voltage se dvigne po standby iz 1,86 na 1,925... frekvenca pa je zmeraj ista... vsi parametri na matični (jumper setting, ne bios!) so po defaultu na AUTO...

je možno, da se pri nižjem množilniku/fsb-ju in višji napetosti proc greje manj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

SepoX ::

Ja in kaj se obremenjuješ? Sej maš 33 stopinj:\

HyperGL ::

sej ne pravim da je kar koli kar mi ne bi bilo všeč... ravno obratno... rad bi razumel zakaj pride do takšnega pojava...
zanima me, zakaj po izhodu iz Standby načina se temperature znižajo drastično...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mene pa zanim kolk je povprecna tem. procesorja!!

Oddelek: Navijanje
192128 (1581) martinsm3
»

Tiho in hladno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272439 (1345) drr
»

ugašanje pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
161353 (1115) AB
»

napajalnik Chieftec - ko je ugasnjen, ima 35 stopinj - je to normalno?

Oddelek: Strojna oprema
171179 (768) TribesMan
»

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281316 (925) Hux

Več podobnih tem