» »

napajalnik Chieftec - ko je ugasnjen, ima 35 stopinj - je to normalno?

napajalnik Chieftec - ko je ugasnjen, ima 35 stopinj - je to normalno?

Simeroni ::

prejsnji teden sem kupil nov napajalnik Chieftec 360W...in ko je racunalnik ugasnjen, je temperatura napajalnika okrog 35-36 stopinj...je to normalno?

mloncar ::

jst sm pred mesecem kupu chiefteka 420W DF, pa mi kaže speedfan, de je temp napajalca skoz 41 stopinj celzija???? mal čudn se mi to zdi! kaj pa vam!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

frenk ::

*BRISANO*


s čim si pa to meril?

p.s.: jest res ne štekam kako vi dobite temperaturo napajalca:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Iztirjenec ::

Kak si slhko prebral temp, če je računalnik ugasnjen ???
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

frenk ::

ja sej to tud mene zanima...ena varianta bi bila s termometrom, poleg tega pa me zanima, kako dobite temperaturo napajalnika v računalnik??...kolikor jest vem lahko dobiš le informacije o hitrosti ventilatorja:)

Dr_M ::

se grem stavt, da je to pobral v sandri... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Simeroni ::

temperatura izmerjena z:

Vantec Nexus 101 panelom in
Hardcano 9

in sicer takoj, ko se je racunalnik (napajalec prizgal). Temperaturna sonda na (otip) najtoplejsem delu ohisja.

frenk ::

se mi je zdel da more bit nekj druzga:D...in kaj je ta najtoplejši del?...je to v ohišju(kakšno vezje) mogoče?...vezja se zelo hitro segrejejo:)

p.s.: naslov teme je mal zavajajoč...ugasnjen napajalnik ima temperaturo, ki je enaka okolici:)...upam da nimaš 35°C v sobi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Simeroni ::

dejansko ko potipam napajalnik na njegovem vrhnjem delu - je toplejši kot okolica...ne verjamem, da se plocevina v trenutku segreje iz temperature okolice (cca 20-24 stopinj) na 35

krucymucy ::

napajalnik nekaj malega dela tudi ko je ugasnjen, ocitno ravno toliko da se malce greje, ker moj se tudi malenkost ...

frenk ::

ja potem ni ugasnjen...ti verjetno mislš ugasnjen RAČUNALNIK...to ni isto...ko je računalnik ugasnjen, napajalnik še vedno proizvaja 5V standby napetost

Simeroni ::

glede na to, da nisem stromar, imas ti, frenk, verjetno prav...cudno se mi pa zdi, ker se mi stari napajalnik (250W) ni grel...ocitno sploh nic, saj opazil nisem...torej ni s tem nic narobe?

frenk ::

hm...no ja 35°C ni veliko, poleg tega pa niti ne vem kolk se moj greje...maš mogoče kaj na 5V standby liniji?...jest se nebi sekiral:)

Simeroni ::

ne da bi vedel...imam pa Thermaltake Xaser III ohisje...mogoce je kaka stvar, ki deluje tudi kao standby ali pa kaj podobnega

e-marko ::

Tudi moj Chieftec je rahlo topel, ko je comp ugasnjen. Očitno je to čisto normalno...

LP
...somebody, somewhere...

boštjan ::

ja fantje to je normalno,saj je PSU v stand by mode,na abitki lučka gori,torej je tok prisoten.če pa hočete,da je hladen,pa morate vgasniti stikalo na trafi

DimmniBurek ::

He he, vam se greje meni pa piska! Ho ho! Ceu čas ga je slišat kot da bi zrak pušču, sej je čist potihm, sam če se osredotočiš, pol ga je čut, sm se en mesc stem martru, ku nism vedu kaj, je sm vse komponente odklopu, in pol se spounu na stikalce prtisnt, in je utihnu, prasc, lol
There Is No Stronger Drug Than Reality

TribesMan ::

Men je piskal med delovanjem, seveda sem ga vrnil...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353546 (2613) Bostjan99
»

računalnik se ugaša ob up/downloadu

Oddelek: Pomoč in nasveti
201613 (1268) r0x
»

Tiho in hladno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272431 (1337) drr
»

Full je glasen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131489 (1143) Plastiq
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211925 (1443) kn3z007

Več podobnih tem