» »

katero plato mam?

katero plato mam?

Jux ::

No če kdo ve odgovor na to vprašanje? Nekaj podatkov:
1. pri bootu napiše 440BX
2. v win2k piše: BX to AGP, BX to PCI bridge
3. V navodilih za plato piše: citiram: 6ABX2V/6AZX2V ATX form factor Main board.
4. Nikjer ne pise kera firma.
5. V navodilih piše, da če imaš dve SDRAM reže potem je to ZX, če imaš tri je to BX. No jaz imam 2.

Kakšna je sploh razlika med BX in ZX. Zanima me pa ker bi rad vedel koliko za vraga lahko upgradam plato (na ker procesor - imam namrec 433 Celerona (6,5x66) pa me zanima do kolk ta plata gre, kje bi dubu nove biose, itd itd...)

Plz. help, drgač ne vem kaj naj nardim!

web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BendeR ::

Kolk se spomnim so te ZX plate narejene za celerone,ker podpirajo samo FSB 66.Hm lahko pa se tudi motim.

BigHugo ::

Jux: imaš MB lucky-star. Več informacij dobiš na njihovi strani.

LP BigHugo
LP BigHugo

mmisv ::

a loh še men en neki odgovori: kako nej vem katero izmed Intel SE440BX ali Intel SE440BX-2 mam? nek piše bx, nek bx2... isku sm že pa nč najdu.
Čist trivialna stvar...

Shadowman-x ::

Najprej vključi računalnik in si zapiši vse spodnje številke nato pa obišči to stran in vedel boš pri čem si oz. kaj iskati naprej. Glede nadgradnje bios-a pa boš moral napisati e-mail na njihovo spletno stran, da ti ga pošljejo, ga ni na razpolago.

Jux ::

Ok... ugotvu sem da mam plato z zx chipsetom. A mi kdo pove razliko med bx in zx? a zx podpira 100fsb?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

sirotka ::

kokr jst vem, zx ne podpida 100fsb, ker je to "novost" prinesel bx chip, drugače pa ni velikih razlik. Je pa res, da je bx najhitrejši in najbolši chipset za c2 in p3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje PIII?

Oddelek: Navijanje
301277 (820) jukoz
»

upgrade procesorja

Oddelek: Strojna oprema
151236 (866) Jeebs
»

Hitrejši procesor na počasnejši mama plati

Oddelek: Strojna oprema
11962 (888) MadMax
»

Napaka v najovejšem članku!

Oddelek: Slo-Tech
121175 (947) Dalmatinc
»

Navijanje celeron 400

Oddelek: Navijanje
131226 (1041) ABX

Več podobnih tem