» »

Razvrscanje podatkov v VB

Razvrscanje podatkov v VB

Mercier ::

Ustvarjam VBA (excel) makro. Podatke, tabelo, hocem razvrstiti (narascajoce, padajoce, glede na stolpec...), kot bi to naredil z excelom (Data>Sort...), le da ne morem uporabiti funkcije sort, ker imam v enem stolpcu celice, ki vsebujejo vec kriterijev za razvrscanje (prmer: PK:8.1-5 - PK in stevilke nekaj pomenijo in jih moram razvrstiti).
Ima kdo kaksen konec kode uporabne za razvrscanje tabelaricnih podatkov, seveda ni treba da se nanasa na excel, VB bi bil vredu, ali kaj drugega, ce se da prirediti v VB. Mogoce link na kjekam?

webblod ::

Oprosti moji neumnosti, ampak ne razumem najboje za kaj gre...

Bi lahko naštel vsaj kake tri štiri vzorčne celice, da bi videli kje je problem...

Načeloma mi Excell nikoli ni delal težav pri znakih, kot so
- , . in ostala ločila.
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Mercier ::

Dokument | Ime |Poklic
OK:3.4-2 Jozek Pomozek Lekar
PK:2.4-1 Jozek Pomozek2 Pekar
OP:3.4-1 Jozek Pomozek3 Apotekar

Recimo da razvrscam tole tabelo. Pri koloni dokument so mozni kriteriji za razvrscanje vrsta dokumenta (OK,PK,OP), poglavje standarda (te so stevilke med : in .), podpoglavje standarda (stevilke med . in -) in dodatna oznaka (stevilka za -).
To tabelo hocem razvrstiti npr. prvo po poglavju standarda, zatem po imenu, zatem po...
Tega ne morem doseci s funkcijo sort (ali pac?) ker je v eni celici moznih vec kriterijev.
Hocem napisati proceduro (funkcijo), bo to naredila.
Ni nujno da se pomoc (morebitna) nanasa ravno na excel, ce mi nekdo da primer kode, ki zna razvrscati, bom zadovoljen (vecno hvalezen), od tu naprej bom znal sam.

webblod ::

Kolikor mi je na hitro uspelo opaziti imaš podatke v "standardizirani" obliki, torej vedno v obliki:

xx:xx.xx-xx

Te znake lahko torej obravnavaš ko "ločila" oz. "separatorje".

VB ima funkcijp Split, ki ločuje niz po "ločilu" v polje podnizov...

Če bi ti torej posamezni niz uspelo spraviti v enodimenzionalno polje podnizov vrstice pa predstavljajo drugo dimenzijo...

Potem lahko poljubno sortiraš...

Morda me boš poskusil prepričati, da funkcija split prejme za ločilo samo en parameter... :( Vendar se temu da izogniti z uporabo logičnega operaterja OR. :D

Kode se mi pa zdaj res ne da pisat... sorry.

LP
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Mercier ::

webblod: hvala, bom skušal spraviti v življenje

Ja, cela tabela (tisti stolpec sploh) je, na srečo, v "standardizirani" obliki

Mercier ::

Na Matjaževem kotičku (http://www.matjazev.net), tam domuje Matjaž Prtenjak, sem izvedel (pravzaprav mi je on poslal nasvet), da VBA ni primeren za moj problem. Sem ostal pri starem načinu (malo po ovinkih).
Matjažev kotiček priporočam vsem, zlasti začetnikom, ki jih zanima VBA (najdete pa tam še kaj drugega).

Mimogrede, večkrat kdo tu sprašuje, kako naj začne programirati. Tisti, ki ne nameravate postati programerji (z velikim P), razmislite o kakšnem makro jeziku (za one z večjimi ambicijami ta pot najbrž ne bo prava). Dobre lasnosti VBA: na nek način je zastonj (v resnici pa svinjsko drag, saj veste kaj mislim), enostaven za učenje (že samo snemanje makrov zna biti informativno), je nadvse uporaben in mogoče glavno: zadovoljstvo, da avtomatiziraš nekaj kar vzame drugače kakšno uro časa je mnogo večje, kot če napišeš "pravi" program, ki ne dela pravzaprav nič (tu upoštevajte prej napisano o razlogih za učenje programiranja). Lahko uporabljate tudi kaj drugega, SUN ima v svoji pisarni različico basic-a, Borland objektni pascal.

Zakaj nadaljujem temo? (ono modrovanje je le mimogrede)
Ne rabim več nasveta ali linka, me pa vseeno malo muči firbec glede sortiranja (podobnega tistemu v excelu). Je že kdo to moral narediti? Pogosto? Je komplicirano? Ste uporabili VB, gre z SQL ? Sprašujem neumnosti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvrščanje v Excelu

Oddelek: Šola
10651 (533) Math Freak
»

excel

Oddelek: Programska oprema
324541 (3150) xtrat
»

OpenOffice.org 2.0 in razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
83024 (2378) marvin42
»

Visual Basic in Excel

Oddelek: Programiranje
262519 (2085) Vesoljc
»

razvrstitev števil (za genije k to iz glave)

Oddelek: Programiranje
61048 (805) Mercier

Več podobnih tem