» »

Informacije o brezplačnih vzorcih el. komponent

Informacije o brezplačnih vzorcih el. komponent

Zlikovec ::

Mogoče kdo ve, kako na slovenski carini obravnavajo pošiljke brezplačnih vzorcev komponent, ki jih naročiš?
V katerem primeru moraš plačati carinke stroške? Zanimajo me nasploh izkušnje z vzorčki.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

roscha ::

Vedno dobil b.p.

Če ti mislijo težit s carino, pa reci da ne misliš plačat carine za vrednost 0$ in naj jih kar pošljejo nazaj.. Boš videl da jih boš potem dobil đabe.

Fora je preizkušena, ker včasih so bili pri Motoroli tako prijazni da so pošiljali tudi knjige. Seveda sem jih veselo naročil (nekaj naročil v par tednih) frajerji pa so mi poslali vse naenkrat. Za en velik žakel jih je bilo. In seveda so naši vrli poštarji/cariniki začeli modrovat da bi bilo fajn carino opilit. Ko sem jim zagotovil naj tistih 30 kil papirja kar pošljejo nazaj, da za nekaj kar je gratis jaz carine že ne mislim plačat, so se raje premislili in mi vse skup dali...



edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

BluPhenix ::

Hmm zanimivo. Jaz imam bolj slabe izkušnje s temi vzorci, velikokrat niso poslali, četudi sem pisal na firmo. Imaš kakšen spisek podjetij, ki to resno prakticirajo?

Napišeš, da porabiš 7k elementa na leto, pa ne niti trznejo, no nimamo vsi industrijskih hal za manjšo vasico ;((
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

bbf ::

jest sem dobil semple samo od AD (analog devides), motorole, pa od texasa. pri AD pošiljajo buletine, na katerih lahko naročiš free sample. in to so čipi za kar zanimive aplikacije.
Drugače pa še OGROMNO enih knjig, pa goro cdjev, poštar je vsak teden ene tri pakete prpelu, in to ene dva meseca skup. res pa kje da sem čist na vsako fermo iz chipdira poslal povpraševanje po literaturi.
ene dvakat je blo mal problemov z carino, so hotl neki carint, pa sm mogu izjavo napisat, da je vrednost blaga nična in je blo kul. pa enkat so neki po DHLu pošilal, pa sm mogu na Brnik v carinsko ponj.
mislim da nebi smelo bit večjih težav.

16F84 ::

Sam nisem imel nobenih težav pri naročanju samplov pri Maximu ter Analog Device. (nobenih stroškov) Težave pa je imel kolega z sampli od Intersila. Poslali so mu jih v pl metra dolgi palici ovito s pol kile nepotrebnega balasta. Pošta je prišla avionsko. Hoteli so mu cariniti. Na kar je rekel naj pošljejo nazaj ali vržejo v kanto - češ, da je zadevo naročil kot vzorec. Na kar je moral napisati izjavo ter jo faksirati na carino. Tako je dobil tudi tiste vzorce zastonj.

Zlikovec ::

Sem že naročil, ob prejetju pa poročam o izkušnjah; glede na napisano sem optimističen.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

zlabo ::

jaz sem sedaj pri national semiconductors naročil 4 vrste čipov, me zanima če bo prišlo. je drugač tole rešilna bilka če hočeš kako eksotiko ki jo slovenski trgovci tud v sanjah ne bi dobavl.
sem pa enkrat že naročil pri maxim in sem dobil dokaj hitro in B.P.

TEDY ::

Jest nisem imel problema, ko sem naročil pri texas instruments, so mi pa poslali preko fedex

apollo007 ::

kaj lahko napises to stran kje si narocal bbf
... in še vseeno se vrti ...

Loki ::

z microchip ni problemov, sploh ce ti posljejo iz gb. sicer ne iz prve roke.

TEDY ::

@apollo007

Na TI.com strani se registriraš, potem pa po njihovem katalogu pogledaš tisto kar rabiš pa nekje klikneš "samples" pol pa na "request free samples"
Texas instruments

zlabo ::

hehe zdele sem pri TI naroču 8 različnih čipov vsakega po 2 komada in nekaj po 4 :D
vglavnem audio zadeve:P

če mi dobavijo so carji:D

francka45 ::

jaz sem prejšni teden naroču pri TI tudi ene audio čipe pa so mi včeraj dostavili:)
texas instruments se uglavnem zna potruditi...

Zlikovec ::

Ja, res je, TI brez problema dostavlja naročene vzorčke. Vse je lepo zapakirano v 10x večjo embalažo:).
Istočasno sem pri Maxim-u naročil vzorčke, vendar jih do danes še niso dostavili ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

zlabo ::

Ker že vsi govorite o zanesljivoti TI:
danes sem dobil mejl,

Thank you for recently requesting semiconductor device samples from Texas Instruments. This email confirms receipt of your request. The status of each device requested is indicated below:
pa pr vseh čipih napisan: 2 items cancelled on 1/5/2006

:\ :\ :O

francka45 ::

to je pri meni enkrat tut pisal pa sem še enkrat naročil k sem mislu da ne bo prišlo, pol sem pa dobil tisto pošiljko nekaj dni pozneje pa še eno identično

zlabo ::

P!zde ene, zdele sem dubu take mejle za vsak čip posebi;(( sem pa že mislu da bom lohk ustvarju:(

Dear Blaz Korosec,

Thank you for the sample request from National Semiconductor.

We regret that we are unable to fulfill the sample request as follows:

Part Number : LM3886T for 2 pieces.
Company Name: Korosec s.p..
Application : Consumer.

Please contact your local distributor to obtain samples:
http://www.national.com/contacts/

Regards,

Regional Administrator

BluPhenix ::

ŽJa nekateri imajo tudi te finte z local distributors, potem pa kličeš te lokalne distributorje pa ti lepo reče kam pošljemo? aha, a račun tudi sem? Jaz pa kakšen račun? Ja vsak kos stane 1.000 SIT. Jaz: Eh?, če pa bi rad naročil sample. Oni: aha, ja mi pa tega ne delamo, morate kupiti...

Slovenski distributerji ;(( , polek tega da nimajo nič kaj dosti pametnega, ti še sample prodajajo....
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trumpove carine ujezile ameriško združenje polprevodnikov

Oddelek: Novice / Ostale najave
208140 (6116) nuphilucle
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218775 (5505) St235
»

Vzorci (samples) - vprašanja in odgovori (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13417880 (9806) brez-imenko
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828377 (6892) TESKAn

Več podobnih tem