» »

Basic vs. Dynamic disks

Basic vs. Dynamic disks

l0wc4 ::

Imam Win XP pro. Dva diska 13 in 20 GB oba sta NTFS in Basic Diska. Zanima me kje je prednost Dynamic Diska in ali lahko oba pretvorim v Dynamic brez strahu pred izgubo podatkov med pretvorbo. :'(

CaqKa ::

pa kaj sploh je keri?
hmmm kaj je to dynamic disk? jaz mam tudi ntfs

- SiroTka - ::

Jest sem druzga spremenu (2 disk)v dynamic (fat 32 - nisem zgubu podatke). Mogu sem to nardit, ker drgac mu nisem mogu dat drive letterja. Prednosti pa ne vem.

ABX ::

Basic disk je to kar poznaš že iz w98, pač nič posebnega. Če pa jih spremeniš v dynamic potem lahko iz njih delaš razne raid polja. V dynamic jih lahko spremeniš brez težav vendar moraš imet vsaj 1 mega nedodeljenaga prostega prostora, obratno pa brez težav ne gre.

V bistvu gre za softersko raid rešitev + še par pičkarji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ToniT ::

Dynamics disks so pogruntavščina by M$ od win 2000 naprej.
Omogočajo ti. simple volume stripped volume in spanned volume, lahko povežeš skupaj do 32 naprav (diskov) in še kaj bi se našlo.
Simple volume - vse je na enem disku, lahko pa povečuješ (dodaš extended volume) in vse skupaj ima eno črko pogona.
Stripped volume - podatki se zapisujejo na več diskov naenkrat - velikost praznega prostora na vseh diskih mora biti enaka (Softverski RAID)
Spanned volume - dodaš še en disk (ne glede na velikost) in dobi isto črko pogona, kot prejšnji - lahko bi rekel, da povečaš particijo. Če ti crkne en disk, grejo vsi podatki v nič (tudi tisti na prvem disku).
Dynamic volumes so lahko FAT, FAT32 ali NTFS, mislim pa, da je za spanned volume potreben NTFS (nisem siguren - poglejte si na M$ strani).
Dynamic volumes stare verzije winsov ne vidijo (win 9x, win me, win NT, win 3.1x itd.)
Toliko na kratko

jeanine ::

pozdravljeni,

po nesreči sem pretvorla basic disk v dynamic (v visti).
če dodaš še četrto particijo ti namreč disk management avtomatsko pretvori v dynamic in vse particije so postale simple volume...
zdej pa mam probleme z zelo počasnim bootanjem, je to povezano s tem?

ABX ::

ne
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako združiti particiji na različnih diskih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182947 (2644) Zero001
»

Particija ,ki ne obstaja v Nortom Partition magic

Oddelek: Pomoč in nasveti
71561 (1467) StratOS
»

kako spojiti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191929 (1590) OldSkul
»

dva fizična diska v 1 navideznega? se to da?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111680 (1375) Izi
»

WinXP- kako dodaš/sparticioniraš/sformatiraš nov HDD ?

Oddelek: Programska oprema
241668 (1449) andrej

Več podobnih tem