» »

GAIM 2.0.0 prihaja

GAIM 2.0.0 prihaja

Source Forge - Včeraj je luč sveta ugledala najnovejša verzija GAIMa, poleg mirande enega najpopularnejših odprtokodnih instant messaging programov. Na verzijo 2.0.0 bo sicer treba počakati še kak mesec, uporabnikom pa je že na voljo prva beta verzija, ki zaenkrat izgleda precej stabilno. V primeru, da se jo boste namenili preizkušat, raje za vsak slučaj shranite nastavitve v direktoriju .gaim. SourceForge ima te dni probleme z dostopnostjo, tako da lahko zadnji CVS build poiščete tukaj.

Again, this is a beta release and should not be used by those with a heart condition, if you are pregnant, or if you are under the age of 8. Side-effects include awesomeness, dumbfoundedness, dry mouth and lava. Consult your doctor to find out if Gaim 2.0.0beta1 is right for you.

71 komentarjev

«
1
2

christooss ::

Uporabljam ga že cca 1 teden. Morm rečt da se je izboljšal na bolje. še vedno pa manjka vsaj meni nekaj funkcij in možnosti nastavljanja.

Right on Gaim
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Kami ::

Končno dela link za DL, že celi dan probujem :)

sverde21 ::

Ga bom jst tud probu mal... če bo OK bom šaltu iz Trilliana na GAIM :)) , trillian mi je zelo všeč ampak za MSN pogrešam par novosti, pa tudi zaganja se dolg ;(
<?php echo `w`; ?>

Roadkill ::

Meni je všeč in s to verzijo še toliko bolj.
Sicer čakam, da zadevo izpilijo do konca, ampak kaže dobro.

Če bom imel čas, se bom morda tudi lotil izdelave kakega plugina za GAIM, ker nekaj stvari vseeno pogrešam.
Drugače sem pa malo gledal, če bi dokončal prevod v slovenščino... če bo čas.
Ü

64202 ::

Kdo ki ga ze ma - so ze porihtal tecen contacts okncek, ki se vsakic pokaze, ko pride mreza nazaj.
I am NaN, I am a free man!

R33D3M33R ::

A bi lahko kdo malo napisal koliko pomnilnika porabi v IDLE načinu in koliko z odprtimi okni? Sicer vem da je zadeva beta in verjetno še malo hroščata in neoptimizirana, ampak me vseeno zanima...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Kami ::

Hum, zaj sem probal in mi novi vmesnik ni preveč všeč, dosti drugih novosti pa tudi ni samo vseeno, keep up the good work, 1.5 uporabljam že dolgo :)

sverde21 ::

hmm sm probu pa mi vmesnik ne deluje všečno :(, kontakt lista ni pregledna kot v trillianu, nima sortiranja po statusu,... mogoče sm preveč na trilliana navajen >:D
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Jumping Jack ::

Je kdo probal Kopete od KDEja? Kaj je boljše?

64202 ::

Huh, men je pa nov vmesnik prav fajn. Je funkcionalnost precej bolje razporejena, ni vec tolk gnezdenih menijev, brezveznih tipk, ipd. Pa tut tist tecn connecting dialog se ocitno ne kaze vec!
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

jj: meni recimo je kopete zelo vsec, samo uporabljam gaim, ker mi kopete kr tko zgublja povezavo (na yahoo) za par ur in nic ne rece...

Probaj pa bos videl, ane? :)
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Vse to, kar ima GAYM ime MSN ze od verzije 0.0.0.1 naprej.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Trubadur ::

Kdo potem flejma:\
Zaenkart ne rabim kiča in nepotrebnih funkcij ala prašič k ti zapleše po ekranu. Vauuuu8-O
Berite Thomasa!

nicjasno ::

Meni osebno se verzija 1.4.0 bolj dopade in sem tudi sel nazaj nanjo. V 2.0 se manjka en par zelo pomembnih stvari, kot je moznost posiljanja datotek ipd... Bom pocakal da pride koncna verzija ven, preden bom sodil.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Roadkill ::

nicjasno: Pošiljanje datotek seveda ima...?
sverde: Tudi sortiranje po statusu ima. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

OwcA ::

Krehm, krehm. ;((
Otroška radovednost - gonilo napredka.

R33D3M33R ::

Microsoft: ta tema je namenjena Gaim 2.0.0 beti in končni verziji. Prosim ne načenjaj flamewarov ;(
Je kdo prečekiral koliko resorsov porabi? Zdaj imam Mirando pa ne bi rad dajal GAIMa poleg...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Roadkill ::

Pusti MSja, naj flejma... Pač je prepričan, da bo tako dosegel svoj point, da VSI OSTALI vedno začnemo flejmat v MS novicah. Tako bo seveda pokazal, da je on boljši in pametnejši... go figure.

Meni trenutno porabi 9mb, prej je bilo 10 vmes enkrat pa 15mb. Precej se mi zdi... sploh v primerjavi z Mirando, katero sem uporabljal prej.
Ü

kriko1 ::

Trenutno uporabljam kopete pa mi zadostuje, zanima me (tisti ki ga uporabljate) če se tudi lepo integrira s kde-jem (uporablja qt ali gtk?).

M.B. ::

GAIM uporablja GTK, pa mislim da boljše podpira pošiljanje datotek MSN, ker meni v kopete še ni uspelo datoteke iz MSN prejet ali pa poslat z GAIMom pa je šlo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

christooss ::

Kriko1 sodeč po tejle povezavi uporablja gtk2
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

OwcA ::

Pridni bodite.

To ni prošna.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

64202 ::

kriko1: odvisno kaksno integracijo mislis... Recimo ce desno kliknes na fajl in reces send by IM? Ne, to dela samo nautilus + gaim in hkrati seveda samo konqueror + kopete :\. Treba mau zbrcat une na freedesktopu :D
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

OwcA, dej se se tko hitro odzvat v drugih novicih, pa se ti zelja zagotovo uresnici.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Bakunin ::

Buddies | Sort buddies | by status

prirocen je "systray icon" plugin.

gaim poraba pomnilnika (moj pc) - trenutno 10MB/max 18MB.
(vkljuceni msn/icq/jabber/irc)

ce pobrises debug simbole iz exe dobis se manjso porabo.... 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

R33D3M33R ::

Uf, to je kar precej proti Mirandi. Bom še raje počakal na final verzijo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

JohnyB ::

bom počakal na finalll !

drgač mi je pa zakon, prej sm imu mirando, zdej mam GAIM 1.5.0
Apple iMac

Nerdor ::

Razlog, zakaj še jest postam je sledeč: ali ima ta GAIM 2.0.0 podporo video konferencam in prenosu zvoka, po porotokolu MSN !? Recimo KDE konkurenca Kopete 3.5 sem slišal, da podpira vide+audio prenos preko MSNja. 8-O
... for lifetime!

poweroff ::

Samo dve vprašanji za tiste, ki ste ga preiskusili.

Ali ima podporo za zvočne komunikacije?

Katere socks proxye je mogoče uporabljati (so dodali socks4a oz. socks5-with-remote-dns)?
sudo poweroff

Bakunin ::

> Ali ima podporo za zvočne komunikacije?

ne (še)

v network zavihku pise da ima podporo za Socks4/5.....nisem probal

Jux ::

A lahko kdo sproba, če so končno prenosi v MSN omrežja na eni zgledni hitrosti... ker to zdej je nažalost obup.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Roadkill ::

7kB/s, kar je patetično.
Ü

Jux ::

še vedno bolje kot 2.5kb/s, kar je trenutno stanje..
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jst ::

Razlog zakaj uporabljam Trillian na winxp: GAIM, Miranda mi vsaj parkrat dnevno izgubita povezavo z IRC ter MSN strežniki in niti ne javita napake niti ne znata se normalno povezati nazaj.

Info:
Trililan mem usage: 9MB / VM Size 15MB / Peak Mem Usage 30MB. Tako pravi windows task manager.

Jst ::

Aja, malo za šalo: GAIM bi se lahko preimenoval kar v ime "BETA", ker to je IM program, kateri je najverjetneje največ svojega obstoja v beta statusu. :)

Ga bom pa preizkusil, ko mu zbrišejo beta flag.

poweroff ::

Obstaja en plugin za Gaima, ki te poveže nazaj brez popupa. Zdajle se en spomnim kateri točno je, ga pa uporablja anon-IM.
sudo poweroff

B-D_ ::

Nova funkcija MSNja ki prenaša tvoje (tudi animirane) smeške je zelo simpatična. Dovolj da sem prenehal uporabljat alternativo dokler tega ne začne podpirati.

Catch je v tem, da ti enostavno z neta lahko snameš en smajli, npr ukradeš s slo techa :P , in potem, ko ga uporabiš v pogovoru, smajlija msn samodejno prenese prek neta k tistemu s katerim klepetaš in ga prikaže na njegovem compu.

Jst ::

Tebi simpatična, meni pa nadležna funkcija.

100 ljudi...

christooss ::

Tole je pa huda funkcija. Kaj ko bi eden naredil Slo-Tech Smajli Theme

Newermind :) Se bom jst pomatrov >:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Roadkill ::

ASCII for ever! \m| (O_o) |m/
Ü

darkolord ::

meni pa nadležna funkcija.

V MSN Messengerju jo lahko izklopiš, v drugih klientih je pa ne moreš vklopiti.

Mimogrede, priključitev na MSN omrežje s Trillian/GAIM/whatever je še vedno ilegalna

iggy ::

Ma ta funkcija k maš smajlije k jih potegneš dol z neta je najbl nagravžna funkcija. Moji sogovorniki (posebej punce:D ) to uporabjajo in je res nemogoče prebrati nekatere stavke.

ASCII FOREVA!!
Hey, you're fat!

Looooooka ::

lep program in vse...ampak vse te bedarije portat na windowse...pointless brezveze in se enkrat brezveze.
plus se vec razlogov da zacnejo ostali vosli delat 200 drugih chat programov...ker hey sej bojo pac se tega dodal v kksn gaim al pa kj in pol si lahko v kontaktu z vsemi.
vazn da lahka unix userji na msn pridejo sam for the freaking love of God k bi cel svet ze nehu ta smrdliv gtk portat na winse bi blo tud vse fino.
flame on =)

WamPIRe- ::

a podpira srednjeevropsko pisavo (šumnike) pri povezavi na irc omrežje?? ker v 1.5 mi ne dela.

lp, Jernej
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

christooss ::

Dela :)

Dela tud v 1.5ki samo kodiranje znakov morš naštimat na windows-1250
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

pikachu004 ::

...meni pa nadležna funkcija.
V MSN Messengerju jo lahko izklopiš, v drugih klientih je pa ne moreš vklopiti...

nadlezna je zato ker je od microsofta. ce bi bila samo v gaimu bi jo pa vsi hvalli.
nevem al se meni samo zdi da je vse kar ima microsoft in kar nimajo ostali nadlezno?
pa ne me narobe razumet.

Roadkill ::

Kako naj pa človek tole pravilno razume?
Očitno si bedak. Pa ne me narobe razumet....?!

Če bi GAIM userji bili veseli, ko bi jim po zaslonu skakali pisani smajliji, bi gaim to imel, oziroma ne bi bilo potrebe po GAIMU in bi vsi uporabljali MSN.
Ü

borchi ::

nevem al se meni samo zdi da je vse kar ima microsoft in kar nimajo ostali nadlezno?

ne, nisi edini. tudi meni se za dosti microsoftovih stvari zdi enako. ne za vse, za dosti pa.
l'jga

pikachu004 ::

Očitno si bedak. Pa ne me narobe razumet....?!

a si fous?

Če bi GAIM userji bili veseli, ko bi jim po zaslonu skakali pisani smajliji, bi gaim to imel, oziroma ne bi bilo potrebe po GAIMU in bi vsi uporabljali MSN.


potrebe po gaimu ni ker vse kar ima gaim ima tudi msn.

nisem pristas microsofta in ne uporabljam msnja, ampak ne se splepit in kar je najhuje slepit se ostale
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaim je mrtev, naj živi Pidgin

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
444656 (3002) mare_
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
272392 (1487) fx
»

GAIM 2.0.0 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
717049 (5476) B-D_

Nadomestek za M$M Me$$enger

Oddelek: Programska oprema
311856 (1642) OwcA
»

[Suse 9.2] Prosim za pomoč pri inštalaciji GAIM

Oddelek: Operacijski sistemi
71168 (1067) Jst

Več podobnih tem