» »

Otvoritev Kiberpipinega računalniškega muzeja

Otvoritev Kiberpipinega računalniškega muzeja

Slo-Tech - V petek, 16. 12. ob 19.00 ste vabljeni v Kiberpipo na predavanje, ki bo osvetlilo dogajanje v zvezi z računalniškem muzejem ter debato o računalniški zgodovini in težavnosti pri iskanju resničnih podatkov v zvezi z računalniki starejšega datuma. Ob 20:00 pa na uradno otvoritev Kiberpipinega računalniškega muzeja.

Po krajši predstavitvi muzeja, muzejskih eksponatov, knjižnice in ogledu prostora se bomo zaklepetali ob pijači in prigrizkih. Vljudno vabljeni vsi nostalgiki, ljubitelji domačih računalnikov, igric in vsi ostali, ki ste si od nekdaj želeli vedeti, zakaj se je tipkovnica ZX Spectruma ljubkovalno imenovala "radirka".

33 komentarjev

mtosev ::

Vidim da stari odpad zbitate. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

iNN ::

Mene pa zanima, koliko teh mašin še dela?
==

Kami ::

Enako sem hotel vprašat tudi jaz :)

Pa to ko zbirate, kaki so kriteriji, ker mogoče bi se kaj našlo :)

BluPhenix ::

Commodore 64, koliko neprespanih noči. Mislim, da ga imam še doma, če ga rabite bi se mogoče dalo kaj zmenit ;)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Nerdor ::

Mislim, da se videl reklamo v BOF-u, kjer prodajajo C64 s Top Igrami v samem Joysticku (po subvencionirani ceni, not) za 8.990= Sit 8-O

Ja cel C64 je v enem Joysticku, pa še priključek za TV in vhod za elektriko iz napajalnika ima. lol
... for lifetime!

minmax ::

računalniki v muzeju delujejo - na commodorju je mogoče pognati sintetizator zvoka SAM in se zabavati (neverjetno dobro deluje), na XTju je mogoče igrati originalni tetris itd..

nekateri še nimajo OSja naloženga, ampak velika večina je natančno tako uporabnih kot so bili ko so bili novi.

Roadkill ::

Pridem. Če ne drugega zato, ker moja sošolka ureja ta muzej.
Da mal poklepetamo in da si malo ogledam računalnike, katere sem zamudil. :)
Sem prišel v svet računalništva šele s pentuimom 100mhz. :)
Ü

mtosev ::

Jaz z AMDjem K5 133. :( :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sirotka ::

jst pa tud prvič tipkal na c64....madona je bla to mašina:) pa barvni zaslon;napram 286:) Sem ga prodal, pa mi je žal...tako da, če kdo prodaja...se javim:)

Pithlit ::

Raaaaaaaaaadiiiiiiiiiirkaaaaaaaaaaa!!!! S tem sm se pa jest BASIC učil :P Enkrat se bo treba odpelat do tja pa mal potipkat. Pa še žena bo lahko vidla.
Life is as complicated as we make it...

BluPhenix ::

sirotka meni se en valja doma (če se ga nisem že rešil), koliko bi dal za njega :D? Imam tudi kasetnik in 2 joysticka. Aja je pa tisti malo novejši ni tisti cel okrogel :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

V muzej bi bilo fajn dobit tudi legendarne oddaje Radia študent z oddajanjem igric za ZX Spectrum :) Me res zanima, če se je tovrstni "p2p" fenomen v tistem času razvil še kje drugje.

pro2c ::

tudi za c64 so ob sobotah predvajali igre po radiu, kaksni pirati :D
--- www.DrinkProg.com ---

Gavran ::

Meni se nekje še vedno valja radirka - napajalnik pa služi delu drugje. Še vedno.

sirotka ::

blule: ne vem...povej eno ceno pa pridem iskat:)

ja, so mel na radiu igre tud za c64:)

Daliborg ::

hmmmm :D :D :D ...jep synclair radirko mam se kr doma ...DELUJE.....c64 se ga pa u lajfu nism mislu losat .....imam pa se eno starino doma, ki pa je zal nisem bil delezen v njenem casu in to je commodore plus ..me prav zanima ce ga imajo tam.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Nejc Pintar ::

Hm, gre kdo iz Kranja?
Dam keš za benz.
Lahko je biti prvi, če si edini!

tiborrr ::

Smo bli, blo zelo kul >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Road Runner ::

yes. zmagu u tetrisu! :D
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Roadkill ::

Je blo zabavno ja. Sploh pre2 championship, čeprav sem končal na nezavidljivem tretjem mestu. ;)
Najbolj sem bil pa šokiran nad tem, kako zelo se je kiberpipa spremenila od mojega zadnjega obiska. fensi!

Vsekakor pohvale Dunji in ostalem KP teamu za organizacijo.
Ü

Nejc Pintar ::

He, jz sm bil pa pomojem predzaden v Prehistoriku.

Me je pa najbol navdušu en špil na Commodore-ju.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Roadkill ::

Čez par minutk bo tudi report z muzeja na INFO TV.
Ü

BladE_ ::

No pred parimi dnevi sm dobu en full str notebook !Ce se kdo kje spozna naj mi pove glede baterije k ne poznam oznake na bateriji !! Rd bi ga pa za foro zalaufu da vidm kako dela (ce sploh dela)!

Notebook je tale -->





tole pa je baterija z oznakami + +C - ! Kaj pomen +C?? -->


Rd bi ga prklucu na adapter !
Drugac ce bi delu ga lohka nesem u muzej pa doma mam se comodre64 k ga nism uporablu ze 10000let :D :D sam prah se nabera! A se da kej podarit muzeju??
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Roadkill ::

Seveda. Glej ZS.
Ü

BladE_ ::

Drugac pa je se en konektor zravn S-vido se mi zdi pa zravn piše DC IN !!


identicen temu
Akcija - Reakcija

Nejc Pintar ::

Tale laptop je pa podoben tistemu ki je v muzeju
Lahko je biti prvi, če si edini!

Nejc Pintar ::

@Roadkill: si mogoče snemal?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Roadkill ::

Nejc, če bi imel vikeorekorder pri roki, bi posnel... bom šel zdele gor nastavit, da snema infoTV... itak prispevke ponavljajo na ~2uri, novice pa na 15minut.
Če se prispevki ponavljajo v enakem zaporedju bo Muzej na vrsti čez 30-45minut IIRC, če ima kdo lažjo možnost spravit prispevek v digitalno obliko, kot tv->videkokaseta->comp, naj se javi. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Roadkill ::

No zdele je blo na infoTVju spet. Sem posnel na eno kaseto, tko da če se kje najde kak junak k ripa VHS kasete lahko to spravmo na net.
Zadeva je dolga ene 2-3minute.
Ü

tiborrr ::

Sem pogledal novico na InfoTV, prav l33t smo vsi skupaj izpadli, tako organizatorji kot obiskovalci ;). Se enkrat, kapo dol, dekleta in fantje ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Nejc Pintar ::

I wanna see it!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Roadkill ::

Bomo probal zripat.. :)
Ü

nietka ::

No, pa se koncno se jaz oglasam - me veseli, da je otvoritev uspela in da ste se meli fino :D. Kiberpipin muzej seveda z veseljem sprejme kak racunalnik starejsega datuma.
No, pa se link do prispevka z Info TV.
Zdaj nacrtujem se kak turnir npr. v Prince of Persia, ali pa kakem spilu, ki je bil pred 10 - 15timi leti strasno popularen. Boste o vsem pravocasno obvesceni. :)
Great warrior? Wars not make one great.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

30 let x86 arhitekture (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
22521759 (10216) BigWhale
»

Razstava GOTO 1982

Oddelek: Novice / Kiberpipa
165447 (3501) Malajlo
»

V Kiberpipi zgolj še ta teden: No-LAN party

Oddelek: Novice / Kiberpipa
115081 (4496) IvoJan
»

Turnir v legendarnih PC igrah in zaključek Kiberpipine sezone

Oddelek: Novice / Kiberpipa
124157 (3642) Key Quest
»

Predavanji na temo superračunalnikov

Oddelek: Novice / Kiberpipa
53967 (3413) Matevžk

Več podobnih tem