» »

Sprejeta Direktiva o obvezni hrambi prometnih podatkov

1
2
»

miroB ::

Naj mi nekdo odgovori na vprašanje: V naši mreži je okrog 300pcjev (imamo svoj mail server,dns..). Ali bomo mi tudi morali hraniti prometne podatke.

poweroff ::

Leva scena je bila pri tem lepo tiho. Ali zanalašč, ali pa zaradi neznanja je pravzaprav vseeno, sam osebno mislim, da je huje, če so bili tiho zaradi neznanja.

Stvar je v tem, da tukaj ne moremo politikov deliti na leve in desne. Gre za to, da tukaj celotni politični razred nastopa enostno. Torej ne gre levi proti desnim, pač pa mi, ljudstvo, proti politikom.

Treba je zavrniti celoten politični razred oz. celotno politično elito.

Levici pa je treba zameriti še bolj. To pa zato, ker naj bi levica po definiciji imela več čuta za malega človeka, desnica pa več čuta za velike korporacije (in šele preko njih za malega človeka). Tako da je molk desnice nekako razumljiv, molk levice pa nikakor. Če so nesposobni, je pa vse skupaj še toliko slabše...
sudo poweroff

poweroff ::

miroB: ne. Samo ISPji so zavezanci.
sudo poweroff

Jumping Jack ::

Torej če si postavim lasten SMTP, potem moji poslani maili ne bodo beleženi?

darkolord ::

Bojo. Pri ISPju

Jumping Jack ::

To je potem nekaj čisto drugega. Tu potem ne gre zgolj za shranjevanje podatkov (npr. logi SMTP serverja - to, kar se večinoma shranjuje že zdaj), ampak za dodatno prestrezanje in analizo vsega IP prometa, ki gre preko ISPjevega omrežja. Torej vsak ISP bo moral imet mehanizem, ki bo npr. analiziral ves promet na portu 25 (SMTP) in iz paketov izluščil, od koga in za koga je bil mail, ki je potoval čez njegovo omrežje, ne glede na to, ali je šla stvar preko njegovih mail serverjev ali ne. A sem prav razumel?

poweroff ::

Poroča Mladina: Bush dovolil prisluškovanje Američanom.

Časopis New York Times danes piše o tem, da je ameriški predsednik George Bush nekaj mesecev po terorističnih napadih na ZDA 11. septembra 2001 na skrivaj pooblastil Agencijo za nacionalno varnost (NSA), da brez sodnih nalogov prisluškuje Američanom in drugim znotraj ZDA v iskanju informacij o terorističnih dejavnostih.

Časnik je imel članek pripravljen že pred lani, a je na prošnjo administracije objavo zadržal in iz njega izločil nekaj informacij, ki bi lahko škodovale nacionalni varnosti.

Po pisanju časnika je Bush leta 2002 podpisal ukaz, po katerem lahko NSA brez sodnega naloga prisluškuje telefonskim klicem in elektronski pošti. NSA s sedežem v Marylandu sicer to počne vse od ustanovitve, vendar doslej le na tujem, v ZDA pa prisluškuje tujim diplomatskim predstavništvom in drugim "zanimivim tujcem". Novost Bushevega ukaza je v tem, da lahko NSA prisluškuje tudi na ameriškem ozemlju klicem in sporočilom, ki gredo v tujino brez odobritve posebnega sodišča.
sudo poweroff

MrM ::

ne. Samo ISPji so zavezanci.

Torej tudi hosting providerjem ni treba hraniti logov apacheja in mail serverja?
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

VIP58 ::

Tole je spremni dokument ki spremlja vsak mail ki gre iz službenega maila:

" SAMO NASLOVNIKU ! / ONLY FOR THE INTENDED RECIPIENT!
OPOZORILO: Ta elektronska pošta vsebuje informacije, ki so lahko zaupne
narave. Namenjene so samo naslovniku. Če je bilo zaradi napake v naslovu
ali pri prenosu sporočilo poslano drugam, prosimo, da o tem nemudoma
obvestite pošiljatelja elektronskega sporočila. Če sporočilo ni bilo
namenjeno vam, ne smete uporabljati, razkriti, širiti, kopirati, printati
ali kakorkoli uporabiti informacije v sporočilu.
DISCLAIMER: This e-mail contains proprietary information some or all or all
which may be legally privileged. It is for the intended recipient only. If
an adressing or transmission error has misdirected this e-mail, please
notify the sender by immediately replying to this mail. If you are not the
intended recipient you must not use, disclose, distribute, copy, print, or
rely on this e-mail. "

Torej se lahko firma obriše pod nosom za varen prenos podatkov!
Tole bo skrajno zanimivo ko bo lahko vsak k.... pregledoval maile.
Too much of everything is just enough.

darkolord ::

Zakaj bi lahko vsak k.... pregledoval emaile?

fizolcek ::

Kdo pa je rekel da jih bo? Belezili se bodo prometni podatki in ne promet.

Barakuda1 ::

Kdo pa je rekel da jih bo? Belezili se bodo prometni podatki in ne promet.


Brez zamere. Ampak, ti si pa res, skrajno naiven.

Bakunin ::

PREberi direktivo.

pa brez zamere.

Barakuda1 ::

Bakunin :)

Še pred direktivo, so pri nas beležili podatke (prometne - lokacijske) v nasprotju z zakonom.
Zakaj naj bi pa sedaj bilo karkoli drugače.

Kaj naj si torej preberem ;)

Bakunin ::

sedaj so to "legalizirali", ceprav ne v tako orwelovskem stilu. (apache.log + mail.log only press)

VIP58 ::

Morda industrijska špijonaža pri nas še ni posebno razvita, ampak drugje imajo na tem področju precej izkušenj in se je obilno poslužujejo. To je tako kot da ti nekdo odpira pisma, ki si jih pošiljal preko navadne pošte;((
Pa še druga področja se bodo odprla (so se že?), novinarji bodo imeli "prijatelje" pri nadzornikih.
Zoprno bo tudi ko ti bodo domov prišli agenti in ti bodo težili zaradi glasbe in filmov ki si jih vlekel z neta8-O

Tole mi ni nič všeč, komaj smo se rešili ene tiranije, nas že čaka druga.....
Too much of everything is just enough.

Barakuda1 ::

Bakunin, kaj boš moral doživeti na "lastni koži" (ali tvojih najbližjih), da boš sprevidel, da je "Orwel" (proti temu kar se trenutno že dogaja), le plišasta igračka v peskovniku

Bakunin ::

kdo pa je rekel da sem jaz "uporabnik" ? >:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sodišče EU odpravilo direktivo o obvezni hrambi prometnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
3617380 (14742) AndrejO
»

Podrobnosti o razveljavitvi obvezne hrambe prometnih podatkov v Nemčiji

Oddelek: Novice / Zasebnost
87872 (7270) Markoff
»

V veljavo stopila novela Zakona o elektronskih komunikacijah

Oddelek: Novice / Zasebnost
195643 (4419) poweroff
»

Notranji ministri soglasno o hrambi prometnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
443807 (2949) poweroff
»

Stališče ministrstva za pravosodje glede hrambe prometnih podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6713630 (8616) aljazh

Več podobnih tem