» »

Navijanje AMD X2 3800+ am2

Navijanje AMD X2 3800+ am2

«
1
2

Tom14son ::

Hi
Mene zanima kako bi navil procesor amd athlon 64 x2 3800+.Neke programe sem mel sam ni nc blo. zato sem poskusil srečo tukaj.
hvala lp
  • spremenil: gfighter ()

jest10 ::

BIOS. Pozabi na programe

Tom14son ::

bios.aha kako pa mi lahk das kak vodič

L-U-K-A 1 ::

Kero plato pa maš?

Tom14son ::

mb asus m2n-e nividia nforce 57 ultra (sAM2)

ram ddrII 1gb
Grafa:VGA ATI RADEON X1900GT 256MB GDDR# PCI-E VGA 2xdVi
evo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

Tom14son ::

ups:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

Brudol ::

Jst sm si tud omislu tak sistem iz Peluge .... lih tak proc in mamo plato z razliko da je 2GB rama in en, ne lih top-performance GeForce.

Pisano čez 5 minut:
Sem primerju z Pelugo in naš mimovrste.com

AMD Athlon 64 X2 3800+ Sockel-AM2 boxed, 2x2.00GHz, 2x512KB

Peluga CPU
149.99 EUR * 239,64
35.943,60 SIT

mimovrste CPU
28.305,00 SIT

RAZLIKA: 7.683,60 SIT
Porazno Peluga, porazno ... nej več Austria kar je bla učasih.
LP Brudol

tiborrr ::

Mater si slep, Brudol, ta procesor pri Mimovrste je single-core! ;(( Taksen proc stane v Avstriji 90eur.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tilen ::

Se je tudi meni malo cudno zdelo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gamez0r ::

3800+ X2 je 38.000 SIT na mimovrste kar je pri pelugi skoraj 2500 SIT ceneje :)
WTF!

Brudol ::

Ufff sem se že ustrašu ..... se oproščam 0:) . Dobro da ste me opozorili.
Pol bi pa prosu da nekdo popravi al pa zbriše post. Že vnaprej hvala in še enkrat sorry vsem.
LP Brudol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brudol ()

Tom14son ::

am ka mi lahk kdo pove kje je kak vodič za te plate za navijanje

Husqvarna ::

Imam enako konfiguracijo kot ti. Imam pa problem s ploščo oz. mislim da je plošča kriva.
Ko navijem procesor na 230x10 je vse ok in stabilno (seveda sem znižal HT, frekvenco ramov, poskusil tudi zvišati voltažo...), ko pa dam na 231*10 se pa sploh ne pobere.
Ko znižam množilnik na 9 je zgodba podobna, samo da pridem do 275*9-stabilno in niti mhz več. Pri množilniku 8 pridem do 315FSB, nato ista zgodba.

Sem pa opazil, da vedno ko nato ugasnem in prižgem in napiše da ni mogel bootat vedno ponudi privzeti množilnik 10 in posledično 3000mhz na (prej) množilniku 8.
Tako da sumim, da je plata hroščata, sm pa naložil novejši bios 0304.
Ima kdo podobne težave?

Tom14son ::

am jest sem naredil to temo da mi odgovorite na moje vprašanje ki je: am ka mi lahk kdo pove kje je kak vodič za te plate za navijanje, ne pa vaši problemi !!!!!!!!;((

asus ::

tomson jst mam isto plato kaj te zanima ti vse povem

Tom14son ::

kak naj navijam to me zanima ker sem se začetnik v tem. am mas msn pa bi mi ti sprot pomagal ce nebom kaj znal lahk pa kr tu

asus ::

nimam msn-ja k mam nanovo winse gor lahk pa si ga zdj naložim pa navijeva to tvojo zadevo>:D

Tom14son ::

dej,sam zaj nemorem kr ta teden mam na rihtanju ko mi en rihta ohišje pa mam cel comp pr njem pa bi jest rajs počakal mal sej dobim comp proti koncu tedna. aja moj msn je tom14son@hotmail.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

ok tom14son,sj jst pa morm se msn zrihtat k ga neki sere,drgač so pa te plate kr cool za navijat sploh če vcore mod narediš sm to ti ne priporočam če si začetnik razn če ti ni škoda plate tko k men>:D,razn biosi imajo en bug da če je htt nad 220 ko restartaš zamrzne tk da morš še enkat resetirat pol je pa cool.upam da asus to čimprej zrihta;(( .pa povej kere rame imaš,k niso vsi cool za to plato,drgac sm pa jst svojga a64 3500+am2 navil iz 2.2ghz na 2.85ghz rame pa iz 533 na 702 sm zdj morm pa še vcore mod naredit pa gremo na 3.0ghz>:D

Tom14son ::

mam rame ddr2 512mb pc677 2x ker mam 1gb druga pa newem. bom pa takoj sporočil ko izvem. no to o tem vcore modu pa bom premislil (Sej sploh nimam pojma ka je to) plate mi ni skoda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

vcore mod je to da povečaš voltažo na plati k zdj maš max 1,5625v +50Mv offset=1,615 z volt modom pa boš prdobu kake 0,2v torej max cca 1,8v in posledično tud boljše navil proc sm morš met dobro hlajenje

Tom14son ::

sej hlajenje si bom zrihtal ta pravo ventilator mam za naročen zaj se iščem en vredi hladilec

asus ::

kupi zalman cnps 9500 cnps am2 jst mam tega ap so temp v full load za 10-15 stopinj nižje kot z orginal coolerjem stane pa cca 13k sit

Tom14son ::

hladilnik
tega misliš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

Mirč ::

če imaš denar kupi tega
klik1
če pa misliš za hladilnik odštet malo keša pa bo naslednji dovolj dober men hladi x23800(2,6ghz)zelo dobro.
klik2

Tom14son ::

zalman cnps 9500 cnps am ma bolsi ventilator cena je pa ista kot klik zato se bom vnde odločil za zalman cnps 9500 tega. ASus računalnik dobim v četrtek ce bo vse posreč am ka si zrihtal msn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

lahk pa počakaš kak tedn ,da jst sestavim svoje vodno hlajenje pa ti jst mojga zalmana prodam za 8k sit.star je pa en mesec

asus ::

ma ne neki ga serje ta moj msn bom še enkat probu.drgač pa tud jst mislm da je zalman bolš pa še fan- mate maš,zravn pa obračat se ga da v vse štiri strani.kaj pa dela tok časa s tvojmu compom:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Tom14son ::

aha no bom vido. mi poves skot si am pa kak bi mi ti to prodal po pošt?

asus ::

z ivančne gorice dam,ja lahk bi tud po pošti sm nevem kak to poteka:D

Tom14son ::

dobro. ve kdo za kak dober hladilec za grafo. Aja mam graficno Ati radeon x1900gt 256mb

asus ::

od kerga proizvajalca maš grafo k ene majo že poštene coolerje gor

Tom14son ::

tega pa na žalost newem

Tom14son ::

ups sem se spolno da nima amd :8) :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

ja mal spremli temperature na grafi k te majo večalmanj dobre hladilnike.stisneš delete,ko zapiska kišta za asus plate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Tom14son ::

zaj nemorem ker ga nimam dam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

delete stisneš

Tom14son ::

ej asus ka mi lahk zaj napises kak se navija. 0:) ce se ti da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

po kosilu:D ,glih zdj bom jedu pol pa može

Tom14son ::

ok:))

Mirč ::

:)

Tom14son ::

:\ pa dolgo ješ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

prvo si naloži prime 95,pa OCCT,core temp beta,memtest86(to so programi za preverjanje stabilnosti)bol greš pa v biose-advanced-jumperfree configuration pa daš na manual nastaviš cpu frequancy na recimo 300 ddr voltage na 1,95 cpu voltage pa na 1,4725v cpu multiplier na 9x pol greš nazaj na advanced na cpu configuration-dram frequancy pa daš na memori clockfrequancy na 400 tcl na 4, trcd na 4,trcp na4,tras na 9 ostalo pustiš.pol greš nazaj na advanced-chipset pa nastaviš cpu-mcp55 HT speed na 3x.stisneš F10 potrdiš in maš navit proc na 2.7ghz.če prideš v winse zaženeš prime 95 in pustiš da laufa 6-24 ur,potem pa še memtest 86 ene 5-6ur pa če je pr obema brez errorjev je stabilen. to je to.pol pa če hočeš še navijat ,v biosih sm še cpu frequncy višaš po 5-10 mhz pa ko ni več stabilen povečaš voltažo in spet testiraš

Tom14son ::

ka pa temparatura. ka pa ce se mi ne vzge vec mores neke biose resetirat al ka

Tom14son ::

aja ka pa ce se pojavi error. no sej bom javo na forum

asus ::

pol pa zmanšaš cpu frequancy sm mislm da pr 2,7 ghz še nebo problemov:D,temperatura ne sme bit preko 55 ko poganjaš prime 95.če pa ne prižge več pa vzameš baterijo vn iz plate jo daš nazaj not in biosi so resetirani:\,pa cool je da si daš še biose druge gor recimo 304

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Tom14son ::

ka ce ga pa preveč navijem,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom14son ()

asus ::

pol ti itak nau zagnal kompa pa boš biose resetiral.pa ne se bat proca nauš kr skuru.

Tom14son ::

veš mogoce kje je meja za navijanje amd athlona 3800+, mislim normalna meja ne najvisja meja

asus ::

čist odvisn od stepinga lahk maš slab čip pa nau šlo čez 2,5ghz lahk pa bo 3,0ghz sm normalno je tm 2,7-2,8 ghz
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623049 (18946) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri Hladilnik za procesor za AM2 podnožje!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322676 (2224) asus
»

Pentium D nad 60°C ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131744 (1473) diso32
»

Intel pentium 4 Northwood 2.4 ghz

Oddelek: Navijanje
401954 (1315) fire_3
»

Vaše temperature AMD 64bit procesorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282519 (1720) M.B.

Več podobnih tem