» »

Simobil ponuja 5 sit na min. v svojem omrezju, a vendar?

Simobil ponuja 5 sit na min. v svojem omrezju, a vendar?

Cokolesnik ::

Nedavno nazaj so se avstrijski lastniki našega drugega mob. operaterja odločili naskočiti naš trg z najbolj ugodno ponudbo doslej. 5 sit na minuto in izredno ugodno tarifo pri klicih v Mobitelovo omrežje (22 SIT), ki se približuje že Mobitelovim naročniškim paketom (tarifa štud. paketa je denimo 21 sit na minuto v Mobitelovem omrežju).

Po drugi strani pa smo nedavno nazaj veliko brali o tem, kako Agencija za telekomunikacije kot regulator trga pritiska na operaterje, naj vendarle zvišujejo cene v svojih omrežjih, naj znižujejo cene med sabo, naj se na ta način krepi konkurenčnost na trgu, naj trg postane privlačnejši za nove (potencialne) ponudnike mob. telefonije.

No, pa vendarle, ali ni Simobil tokrat napravil prav nasprotno?

S še ostrejšo bitko za kupce so pri Simobilu vsekakor začeli kmalu. Ne moremo jim namreč očitati, da so se odločili spati v EU. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

|ke ::

hmmm jest postajam vedno bolj kritičn do tega našega preljubega simobila. zmeri mi je blo vse ql pr njem, sam pazi to.. sm uzev takrat naročnino pomlad in telefon. daleč najcenejša verzija oh in sploh. sej je blo super en let al kolk časa pol so pa najprej zvišal is tistih 5 sit/min za klice v simobilovem omrežju na 7,5 pred kratkim pa že na 9,5 (mislim d je s klici v mobitel podobno). in tako nas počas jebejo u glavo, d pol zagrabiš na novo akcijo..;(
Ike

MadMax ::

|ke:
Zadevo ni podražal SiMobil, temveč naša preljuba država.
Podražale so se storitve vseh operaterjev, ne le SiMobila.
Tko da... Če kdo koga jebe, potem si to ti in to delaš sam sebi ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jaffa ::

Ni res. Tista podražitev se je držala vseh. Tist je blo 10%. Sam kak je pa simobil prišo iz 5SIT na 9,5SIT, je pa druga stvar...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dr_M ::

jup...gsm storitve se kr nevzdrzo drazijo...
ko sm jest dubu svoj prvi telefon junija 99 sm ze takoj uzel narocnino...zaceu z 18sit/min in 19sit za sms. cez cas je sms padu na 12sit, pogovori so pa ostal...ampak zdele me je kr zvil, ko sm vidu kasne so zdej cene... 23sit/min in 20sit sms...
ze neki casa resno razmisljam o ukinitvi telefona, ne samo narocnine... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Oni naj kar cenijo pogovore. Bistveno je predvsem, da so za v Mobitel tako pocenili.
Glede na prihajajoce stvari kot so Vodafone Live,.. bi znali ratat zanimivi, da EDGE ne omenjam. Zaenkrat zgleda, da bo se en cas bolj zanimiv kot UMTS.

Ze zaradi cen aparatov. Pa push to talk zna bit tud zabavna zadeva.

Gandalfar ::

EDGE pa GRPS pa UMTS je vse bolj ali manj crap, ker telefon ubistvu rabis za telefoniranje, ki se drazi na racun teh fancy telefonij .. ali ne?

Xgeneration ::

Če Simobilu finančno uspeva, je že vse OK. Sej sem pred nekaj časa bral, da sploh ni več daleč od dobička. (Do sedaj je bil Simobil vedno v izgubi!)


Če malo gledaš satelitske programe, tudi lahko vidiš, da ponujajo npr. SonyEricsson T630 zastonj v povezavi s podobnim paketom, kot je naš ORTO (torej 15 evrov minimalne porabe, brez naročnine.) in s klici od 1cent na minuta (2,8 sit).

Xgeneration ::

P.S.

Kdaj pa bo Vodafone Live v Sloveniji?

Cokolesnik ::

Gandalfar in tudi ostali: jaz sem prepričan, da se bo uporaba UMTSA in EDGE tehnologij konkurenčno naravnala (tudi cenovno), če bo zaživela ponudba t.i. SKYDSL ponudnikov - tistih, ki bodo internet omogočali prek satelita, vendar bolj konkretno kot zdaj.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Caligula ::

Gandalfar, meni se je vedno zdelo relativno poceni pri Mobitelu met za 2jurja na mesec 50MB. Za dlancnik je to vec kot dovolj in jaz telefona v dolocenh obdobjih sploh ne uporabljam samo za pogovore.

Edge je fajn, ker je poceni glede na pridobitev samo to se ni odrazeno v cenah za potrosnike.

UMTS bo se zabaven, ko cene ne bodo vec idiotske pa aparati se tudi cenijo.
Marsikaj se bo dalo s tem pocet. Sam sele, ko bodo cene normalne. Zdaj niso niti blizu temu. Da tega, da so trenutni aparati skropucala, ki se konstantno sesuvajo niti ne govorimo.

Kaboom ::

Gandalfar - saj bo s tega drevesa enkrat padlo tudi zlato jabolko, če se ti ta zdijo gnila. zakaj ovirat napredek?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Gandalfar ::

Mah.. bedn mi je, ker telefoni znajo vse samo klicat ne oz. so pri tem z vsako generacijo slabsi :(

Dr_M ::

Mah.. bedn mi je, ker telefoni znajo vse samo klicat ne oz. so pri tem z vsako generacijo slabsi

true, true...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lopov ::

Hja, sicer sem vrgel uc na 6310i, ampak se mi celo v zadnjih akcijah zdi predrag (Simobil Orto, dobim ga za 38.000 ... prevec).

In zato se vedno uporabljam 5110 s prvo baterijo -- pri polni uporabi je zdrzala cel teden, zdaj pa dobre 4 dni.

Danes sem gledal prospekt in ce se ne motim, bi moral pri paketu Orto mesecno doplacati 500 SIT, da si zagotovim 22 SIT/min za omrezji Debitel in Mobitel, kar se mi se vedno zdi ugodno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Caligula ::

To je ugodno.
Kar se tice telefonov v akciji-dostkrat najdes nove na Bolhi za manj denarja pa se ni treba na novo vezat nobenmu.

lopov ::

Eh, popravek ... Doplacilo velja le za *nove* pakete Smart I, II in III.

Opcija "mobilni": omogoča najugodnejše klice v mobilni omrežji Mobitel in Debitel le za 22 SIT na minuto. Ta tarifa velja dan in noč. Mesečna naročnina za storitev Opcija mobilni znaša 500 SIT in se prišteje k redni mesečni naročnini.


"Stari" narocniki lahko prestopijo v nov paket ...

Bah ...

CaqKa ::

tuki mate linke do mojih izračunov.

lopov ::

Help needed ...

Zdaj sem na Orto paketu, glih dobro leto bo tega. Mesecno placujem okoli 10k, se pa zgodi da je cena tudi 14k, poleti pa cez 20k.

Racunskih umetnij sem nevesc pa me seveda zanima -- se meni splaca prestopiti v ta paket, kjer je tudi opcija "Mobilni"???

Prosim za bolj "kmecko" razlago :\

svencbir ::

Povej v katera omrežja kličeš. Če veliko kličeš v Mobitel omrežje, potem prestopi TAKOJ! Denarnica ti bo hvaležna. Če pa kličeš bolj po Simobil omrežju se ti tudi splača, ampak prihranki niso "ogromni" ampak samo "veliki".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz mobitela na simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
263688 (2458) gdjv
»

na izi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
565959 (4440) Jan987
»

Prenos iste Gsm številke v katerokoli omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
354170 (3322) tengo
»

Moitel, SiMobil, ...?

Oddelek: Mobilne tehnologije
192926 (2497) Utk
»

Pošiljanje sms-jev

Oddelek: Mobilne tehnologije
424732 (4065) CaqKa

Več podobnih tem