» »

Kateri receive kupiti?

Kateri receive kupiti?

_keks ::

Kateri receiver naj kupim. Cena naj se giblje od 100.000 do 140.000 SIT.

slash ::

Bos zadevo rabil za 'domaci kino' ali samo za poslusanje glasbe?
No ce jo bos za kino, potem bi jaz vzel:

Onkyo TX-DS595(http://www.avdion.com/shopping/product_...

ce pa bos poslusal le glasbo, potem si vzemi takega brez dekoderja za DD 5.1...nekaj takega bo zelo vredu:

NAD C740
(http://www.avdion.com/shopping/product_...

Ce pa lahko zberes malo vec denarja si pa kupi malo visji model od NADa...stane pa 180k.

ajde,
slash

_keks ::

ok tnx

Tr0n ::

Sony STR-DB840 QS za 100k SIT v BigBangu. Zdaj ne vem, ce ga se sploh majo :).

slash ::

Ne kupuj Sonya!

Tr0n ::

Heh, si nor? Sony rocks!

slash ::

Ja, Sony pri televizorjih rocks, v svetu Hi-Fija pa nikakor ne.Naprave od zgoraj omenjenih firm(Onkyo, NAD) prekasata tvoj Sonyjev reciever.Niso vazne funkcije, ki jih ima naprava built-in.Vazen je zvok.

ajde

Tr0n ::

Logicno da je vazen zvok. Ravno o tem govorim :).

zile ::

Joj kolk so eni proti Sony-ju. Men so tud všeč funkcije, zato sem kupu Yamaho RX-V795 RDS. In najlepše pri njej je, da lahko v daljinec vtipkam kodo HiFi naprave ali TV-ja in z njim to napravo upravljam (celo Gorenje TV) :D.
Aja, pa računalnik tud, preko COM porta. (mp3, filmi)

Tr0n ::

To ima Sony receiver tudi ;). Ne, saj ponavadi nisem bil tako velik privrzenec Sonija. Ampak sem se pogovarjal s kolegom, ki ze vrsto let dela v trgovini za HiFi in je res stestiral skoraj vse omembe vredno opremo od ojacevalcev, receiverjev, komponent in zvocnikov. Finta je, da so trenutne serije Sony HiFi komponent zelo kvalitetne in tudi najboljse razmerje med ceno in kakovostjo (vcasih je bil recimo Kenwood dober, Denon,...). Tale DB840 je QS serija (Quality Series) in ima res ogromno funkcij pa tudi zelo mocen ojacevalec (2x100 sin in 5x100 sin) ter vse mozne formate od dts, dolby digital, virtual prologic,... in za 100k SIT, ko je bil v akcijski ponudbi se mi zdi, da je res ugodno.

Saj logicno da obstajajo boljsi receiverji, ampak so potem tudi zelo dragi. Kdo si recimo lahko privosci 200k SIT ali vec za en receiver? Redko kdo.

slash ::

Yamaha je bolsa od Sonya.Pa kaj ti bojo razni formati DTS & to, naj raje kupi ojacevalec z dobrim Dolby Digital dekoderjem kot pa z obema, pa sta ta 2 slabsa.
Sicer pa, priprocam ti, da vse omenjene komponente stestiras in presodi sam!

NAD je pa v svetu HiFi-ja itak zelo priznana (cenjena) firma, zato ima od nastetih recieverjev sigurno(sem zadevo probal) najbolsi zvok.

Kakor sem ze reku, pojdi v trgovino ter tam stestiraj recieverje ter se odloci!

aja, pa lahko pa pogledas se eno stran:
AudioReview

Gor so opisi komponent(recieverje,zvocniki...), ki so jih napisali/ocenili uporabniki le-teh..

ajde

jack ::

Jaz sem si nekaj dni nazaj nabavil Yamahin RX-V 420. Ima DTS in DD. Pogovaqrjal sem se kar z nekaj poznavalci, in so vsi rekli da Yamaha vodi v DD (dolby digital). Skratka, ce bos imel za kucni kino, potem priporocam. Za samo poslusanje glasbe, pa sem bil najprej malo razocaran.. Prej sem imel Sonija - 7 let star model.. In mi je dokler je delal delal zelo dobro... No, zdaj sem pa prebral manual in sem ugotovil, da se da ogromno stvari nastavt in zdaj spila cisto po mojem okusu :) Skratka zelo kul.. Morda, MORDA je malo sibka Yamaha na basih, ampak vprasanje... Itaq si moram nabavt en dober aktivni subweefer :)

Aja drugace pa - funkcije... Sony je hudo bolje opremljen.. Recimo - pogresam enostavni MUTE. Pa daljinc je od yamahe totalen krs.

Drugace pa - odpri salamonca in poklici svercerje. Jaz sem dal za svojo Yamahco 550 DEM in ker nimam kesa za stran metat mislim da je to best buy.. Cez ene 3 leta ko bo pa itaq spet malo morje novih zvocnih formatov, pa ko bomo vsi ze ful pri kesu, pa kaj boljsega ne? :)


upam da je kaj pomagalo,
Jack

aja - je pa 5x75W (ampak mislim da je realnih bolj 60)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izbira televizorja

Oddelek: Zvok in slika
51651 (1367) bond007
»

aktivni subwoofer - potrebujem še ojačevalec ali ne?

Oddelek: Zvok in slika
51629 (1565) iration
»

Zvočniki za HiFi sistem - kateri?

Oddelek: Zvok in slika
194034 (3710) gregy
»

mp3 avtoradio

Oddelek: Na cesti
232379 (1874) Tody
»

surround za cca. 100k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
646674 (5526) problem

Več podobnih tem