» »

Mobitel uvaja 15 sekundni interval

Mobitel uvaja 15 sekundni interval

Avenger ::

Sin ptice roparice je ugotovil kako nagrabit še malček več denarja v svojo že tako polno malho. 15 sekundni interval uvaja z opravičilom, da je (baje) tako tudi po večini drugih držav, v naročnikom poslani brošurici daje pa tudi blazno koristne nasvete, kako se lahko uporabniki izognejo izgubam. Saj kapirate, ne? Če kličeš recimo 5 sekund (do 4 sekunde je zastonj) plačas 15 sekund če kličeš 16 sekund plačaš 30, in tako naprej torej, pametni Mobitel nam svetuje, da zato govorimo vseh polnih 15 sekund ali polnih 30 sekund in tako naprej, hkrati pa priporoča, da naj v telefonu nastavimo opozorilni znak za vsako minuto (?) in prijazno opozarja, da te funkcije nimajo vsi televoni.

Torej, pove dejstvo, da se spremeni interval na 15 sekund in doda kup nekoristnega sranja, katerega ciljna skupina naj bi bili debili. Fuj...

Verjetnostni račun, al pa zdrava pamet, nam pove da bo mobitel d.d. ob vsakem opravljenem pogovoru uporabnika od njega potegnil v povprečju za 7 sekund pogovora, kar se mogoče zdi malo, ampak ko se skupaj sešteje vse... No praktično je to prikrita podražitev. Kaj pa vi pravte?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

chucki ::

kaj pa ti misliš! Sej slovenija vse prikriva! vse se draži! Enkrat bo tak in tak pršl do upora državljanov!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BustA ::

Jap, kurbe so teli operaterji >:D
Simobil ma pa to že kakšen mesec ali dva, sam sem jest še kar na sekundnemu intervalu, ker sem na naročnini, tako da me ne moti prav nič:D
JEBIGA
Devide Et Impera

tejo ::

Jest mam pa stanje na računu 0 SIT (na mobitelu (MOBI) in simobilu (Halo!)!) :D

Pa nimam nobenega namena kupit novo kartico!

VEGA, kje si? :D

kuglvinkl ::

Kaaaaaaaaaaaaaaaj? Prikrita podražitev?? Ti prekleti prasci so evidentno podražili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Your focus determines your reallity

element ::

Dve besedi: Svinje Nemarne!!!

kuglvinkl ::

Slovenija, država z dvema in pol mobilnima operaterjema!!! Ogabno, ostudno.
Your focus determines your reallity

Binji ::

Sm mislu da se bojo mal umirili s temi podrazitvami pa zgleda da nej tko. I hate them all;((
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomi ::

Ko sem včeraj prišel domov in prebral tole bedarijo, sem list kar hitro zabasal v smeti. To je očitno obiranje uporabnikov na račun izgub Telekoma;(
Sem bil nekaj časa še vesel, da nisem pri S|mobilu, sedaj me je pa Mobitel krepko razočaral:(
metrodusa.blogspot.com

luni ::

Hehe, pizda so se hvalili da so EDINI ponudik s sekundnim obracunavanjem, zdaj pa ocitno mislijo vse lepo na tiho od zadaj vrezvazelina. Lepo to, lepo. In take stvari se grejo delat ravno ko prihaja novi operater. Upam da bo Vega pametna ker lahko na racun tega sranja dobijo orenk folka na svojo stran.

Aufbix!
Artificial Intelligentia

Nico ::

To bo pa spet približevanje evropi.

roscha ::

Luni: zaman pricakovanja. Vega NE BO imela sekundnega obracuna.

by!

blank3_ ::

Pri prehodu na 15-sekundni interval obračunavanja sta operaterja naredila pomembno razliko pri tretiranju starih uporabnikov. Med tem ko bo Mobitel uvedel 15-sekundni int. za vse uporabnike, je (bo) Si.Mobil to storil samo z novimi uporabniki, se pravi tistimi, ki so se pridružili po 1.septembru.

To se mi zdi edino edina pravilna solucija, saj smo stari naročniki in uporabniki sistema Halo sklenili pogodbo v času sekundnega obračunavanja. Ne vem zakaj tako ne naredi tudi Mobitel.

BustA: Motiš se ker mislis, da imas sekundno obracunavanje zato, ker si narocnik. Imas ga kvecjemu zato, ker si sklenil naročnisko razmerje pred 1.septembrom, dnevom s katerim je Si.Mobil uvedel 15-sekundni int. za naročnike in 30-sekundni int. obračunavanja za uporabnike predplačniškega sistema Halo.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Tomi ::

In kaj potem ostane uporabnikom?
Bi rekel, da ničesar ne moremo narediti, čeprav bi se lahko zbunili:O
metrodusa.blogspot.com

SkIDiver ::

Mene pa to sploh ne gane:Djz kupm za 2,5k kartico pa kr traja in traja preden je prazna>:D

undefined ::

Nico wrote:

>To bo pa spet približevanje evropi.

Ja, to je za današnje komunistične voditelje značilno. Od Evrope in Amerike pobirajo le visoke cene iz vseh področij (če so na drugih področjih nižje, jih to niti ne moti, niti ne zanima). Ko se gre pa za plače, pa gledajo na povprečje... se pravi 45k SIT zajamčene plače (za čistilko) in kak miljon ali več (za ministre v vladi)... pa potem znese povprečje lepih okroglih nekaj sto tisoč tolarjev. Lepo, ni kaj.

Simko ::

Ma ko jih J, jaz klical več ne bom....

Avenger ::

Pa res... a se spomnite, ko je Telekom podražil impulz? In OPRAVIČEVAL podražitev s tem, da se približujemo evropskim standardom? Takih primerjav kar mrgoli in mene se je ob tem vedno malček žolča razlilo, ker, kot je že omenil Iceman, so slovenske plače v povprečju nižje, oziroma svinjsko nižje. In potem grejo primerjat z nami recimo Angleže, kjer majo recimo učitelji po jurja funtov na mesec, kar znese okrog 400 jurjev v SIT, al je mogoče še več??? Skratka, kot da bi vodovod podražil vodo z opravičilom, da je v Savdski Arabiji še petkrat dražja in da smo lahko veseli, da nismo tam... ;(

No bojim se pa, da tudi Vega ne bo prinesla odrešitve, vsaj ne takoj na začetku, ampak malček kasneje. Vendar bom jaz prisiljen ostati pri Mobitelu, ker je 95% ljudi ki jih poznam tudi tu in... klicati jih iz drugega omrežja bi bilo potratno... Sicer je pa trenutno bistveno da bomo dobili konkurenco in mislim, da je čisto vseeno pri katerem operaterju bo kdo, ker bo zdaj en zdaj drugi dajal določene ugodnosti oziroma nižal cene.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Nico ::

IceMan: ja se strinjam, če "komunistični" zate pomeni nek negativen opis nekoga. Razmisli malo in mi povej, če niso politiki vsi isti, kot večina ljudi sledijo lastnim interesom in za te interese se obračajo po vetru politike, ki trenutno piha. Včeraj komunisti, danes demokrati, jutri buh ti vedi...ampak politik ostane vedno politik. Škoda se je slepit s tem; da danes vladajo "maskirani komunisti" in z izvolitvijo tistih ki ležijo na nasprotni strani bo doseženo blagostanje.

luni ::

IceMan daj nehaj ze enkrat s svojimi politicnimi provokacijami in izjavami, ker se potem vsaka tema spremeni v spopad levice in desnice. Se da tud o drugih stvareh pogovarjat.
Artificial Intelligentia

BustA ::

blank3_ : Ok sem pa pozabu napisat, da sm stari naročnik (pred 1.9. - ko je Simobil začel z oglasno kampanijo Samo zame). In sem vesel, da sem se odločil za Pomlad, ker sem vedel, da grejo cene lahko samo še navzgor (saj upam tako):D
Devide Et Impera

Gill ::

Morali bi se zbuniti. Kje je sedaj urad za varstvo potrošnikov?? A ni nikogar, ki bi bil bolj zvit od pravne službe Mobitela ? Na eon.si je anketa na to temo. Dajmo vsi skupaj malo pritisnit na Mobitelaše.

ahac ::

Pritisni tako, da greš h konkurenci. Oz. počakaš na Vego (ki bo tudi imela 15s interval)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Si.mobil spreminja cenik in obračunski interval

Oddelek: Novice / Ostale najave
4717270 (13246) Hayabusa
»

TUŠ Mobil - za koga je to optimalno ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
373686 (2714) zzitop
»

Brezplačni pogovori ta vikend

Oddelek: Mobilne tehnologije
252696 (2117) Zeberdee
»

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
937842 (5463) Arzen
»

Izguba pri 15s obračunskem intervalu

Oddelek: Mobilne tehnologije
372999 (2076) nick55

Več podobnih tem