» »

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike !

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike !

1
2
»

ahac ::

A je na tem svetu kakšen pameten razlog, da ne uvedejo nazaj sekundnega intervala, kot je včasih že bil? Telefoniral sem 17 sekund, plačal sem 17 sekund.


Operater ima stroške tudi z samo vzpostavitvijo povezave (torej na vsak klic neglede na dolžino). Recimo... čeprav pravi razlog je da tako več zaslužijo. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zee ::

da več zaslužijo in sponzorirajo snemanje filmov, ki imajo minimalno gledanost - v kratkem bo premiera filma, ki ga je sponzoriral največji mobilni operater, v katerem eni snowboarderji nekaj razturavajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

marvin42 ::

zato sem pa rekel "pameten razlog".
vem kakšne stroške ima operater, ampak zakaj se je pa potem iz sekundnega sploh šlo na 15 sekundni interval? se prej ni vedlo za vse stroške? BULLSHIT.
Mostly Harmless

Manu ::

Če ne bi tu prebral sploh vedel ne bi, da oba operaterja mislita dvigniti obračunski interval.

Simobil je začel s sekundnim - njihov moto je bil poštenje, kar pa zdaj zgleda ne velja več.

Sem jim že pisal in se pritožil. Še ostali jim pišite: info@simobil.si, pa mobitelu ravno tako.

Ko bom dobil račun bom plačal dejanske sekunde klicev in ne namišljenih.

OChack ::

jah pjte k tušu ta ma az mobi uporabnike 30s interval za ostale ap odvisn od paketa
mislm pa da 15 al neki tacga
čas ki ti ga na položnci prkažejo je že vračunan navidezni neporabljeni čas
tko da na svojmu telefonu poglej kok si govru in primerjaj z položnco ter reklamiraj
Int€l inside, IDIOT Outside

marvin42 ::

Manu: pred novim letom je krožil naokoli mail z opisom podražitev, danes sem pa opazil to temo in dodal svoj lonček. Če pa ne bi nikjer zvedel, bi pa to ugotovil najkasneje v začetku februarja, ko bi dobil položnic. Več kot 90% mojih pogovorov je zelo zelo kratkih (večina je šla v 15 sekund).
Mostly Harmless

Peters ::

Meni sprememba intervala dejansko ustreza. Zdi se mi tudi popolnoma logično, da (če že) potem relativno plačajo več tisti, ki kupijo/porabijo manj. Ne vem zakaj takšna logika ne pade na plodna tla, ko pridemo k mobilnim operaterjem. Res bi bil 1s interval najbolj fer do uporabnikov, ampak to je zgodovina. Sploh pa je 60/1 interval daleč manjše zlo kot 30/30.

Peters ::

zato sem pa rekel "pameten razlog...


To je povsem zadosten razlog. Recimo da so za stroške vedeli že na začetku, ampak so poskušali pridobiti čimvečje število uporabnikov. Na 1s interval lahko gledaš tudi kot na nekakšno promocijsko obdobje.
Sicer pa se nihče ne spravlja na taksiste, ki ti tako zlobno in brez vesti zaračunajo štartnino. :)

Manu ::

Peters... večini ne ustreza, ker večina klicev ne traja več kot minuto. Zakaj bi plačal za minuto, če porabim 15 sekund? Tolko kot porabim tolko plačam. Čisto pošteno.

Na to uvedbo minutnega intervala gledam tako, kot bi operaterji hoteli reči: premalo kličete, kličite več, porabite več, mi rabimo denar ...

Meni ne bo nihče govoril koliko časa naj se pogovarjam s kom preko mobilca.

Če se jim pa ne splača potem pa naj zaprejo. Bo kdo drug prišel. Verjemi, da je še dosti ljudi/podjetij, ki iščejo priložnosti za vstop na trg.

Ali so imeli ponudniki dobičke v prejšnjih letih? Če ja, zakaj potem spremembe? Ker želijo še več dobička? Ja, ampak ne na račun obstoječih naročnikov na način, da plačam več kot porabim.

In tisto, ko si napisal, da je bilo sekundno obračunavanje promocija - s tem se nikakor ne strinjam. To ni bila promocija. To je bil njihov način poslovanja.
To je tako, kot bi politik sam sebe promoviral in obljubljal marsikaj potem po volitvah pa to ne izpolni (kar se dogaja in to obsojamo).
Če nekaj obljubiš potem izpolni (ne obljubljaj, če ne moreš izpolnit).

ahac ::

Tolko kot porabim tolko plačam. Čisto pošteno.


Kaj pa če bi plačal "vzportavitev zveze" za vsak klic in potem še tiste sekunde zraven? Al pa uporabo omrežja tudi, če ne kličeš čisto nič? Operater ima tudi z tistim neke stroške, torej bi bilo čisto pošteno.

Če se jim pa ne splača potem pa naj zaprejo. Bo kdo drug prišel. Verjemi, da je še dosti ljudi/podjetij, ki iščejo priložnosti za vstop na trg.


Niti ne. Kakšnega posebnega zanimanja za Slovenski trg ni. Sej smo pokazal kako delamo z tujci. Nihče noče bit nova Vega.

Sicer pa, dokler uporabniki ne bodo pripravljeni zamenjat operaterja, zarad takih in podobnih zadev, jim ni treba čisto nič zapirat.
Imamo 3 operaterje... kmalu bomo imel 4. Dajmo jim tisto priložnost o kateri govoriš. Dokler se bodo pa vsi oklepal Mobitela si pa lahko očitno privošči kar hoče.

Ali so imeli ponudniki dobičke v prejšnjih letih? Če ja, zakaj potem spremembe? Ker želijo še več dobička? Ja, ampak ne na račun obstoječih naročnikov na način, da plačam več kot porabim.

Z uporabniki, ki delajo 5 sekundne klice... ne, niso imel dobička.
Poleg tega Mobitelu v preteklosti ni bilo treba delat dobička, ker lastnik (država) to od njega ni zahteval. Sedaj je pa drugače. Ni več pomemben samo tržni delež.. in z novim lastnikom Telekoma bo še manj.
Simobil pa tudi ni delal kakšnega velikega dobička. V izgradnjo omrežja in oglaševanje je zmetal ogromna denarja, hkrati pa ponujal poceni pogovore pa je vseeno težko konkuriral Mobitelu in državi, ki je stala za njim.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Manu ::

Kaj pa če bi plačal "vzportavitev zveze" za vsak klic in potem še tiste sekunde zraven? Al pa uporabo omrežja tudi, če ne kličeš čisto nič? Operater ima tudi z tistim neke stroške, torej bi bilo čisto pošteno.


A naročnine se pa ne plača? In kakšni so ti stroški, če že toliko veš??

Z uporabniki, ki delajo 5 sekundne klice... ne, niso imel dobička.


Kot sem že rekel: vsi plačamo neko naročnino, plačamo pa tudi porabljene klice, sms in ostale storitve.

Nihče pa mi ne more govoriti, da moram klicati več, če nimam takih potreb. Tudi če nič ne kličem plačam naročnino. Kako, da nimajo koristi?

Kaj pa, če nič ne bi imeli? Nič naročnine? Nič klicev?

Torej imajo neke koristi od nas. Denar jim priteka. Več denarja pa gre v njihove plače pa nagrade kot pa za pokrivanje stroškov.

ahac ::

Jaz ne plačam naročnine.
Vsi tisti, ki porabijo najmanj je ne.

Sicer pa to nima veze. Point je, da če ti kaj ni prav pri frizerju greš do drugega, če ti kaj ni prav v trgovini greš drugač in če ti kaj ni prav pri operaterju... tukaj pa večina Slovencev ne naredi nič.
Dokler bo tako tudi operaterjev ne bo več zanimal pravi sekundni interval.
Po drugi strani je pa država z prejšnjo politiki (podpiranje državnega operaterja) dosegla, da nihče nima kakšnih posebnih dobičkov, kar pa lastnikom seveda ni najbolj všeč.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

marvin42 ::

vsak drugi tukaj zveni kot kak obupan mobitelov PR.
Mostly Harmless

djordjevic ::

vsak drugi tukaj zveni kot kak obupan mobitelov PR.


Podpišem. Osebno sem pred tremi leti šel na simobil. Če bo šlo tako naprej, to je s preizkušenimi mobitel fintami pri simobilu, bom šel pač k tretjemu. Ampak bojim se, da ne bo nobene koristi, vsaj dokler bo 2/3 uporabnikov mobilne telefonije trobilo, da itak ne moreš nič spremenit, ker pač tak je. Ne vem, ali se mi samo zdi, al smo Slovenci res en tak posebn mazo narod?

Manu ::

Point je, da če ti kaj ni prav pri frizerju greš do drugega, če ti kaj ni prav v trgovini greš drugač in če ti kaj ni prav pri operaterju...


To je čisto vse v redu. Problem pa nastane, ko se med sabo dogovorijo za dvig cen ali kakšne druge stvari. Takrat pa ne moreš iti k boljšemu ponudniku, ker ga ni.

tukaj pa večina Slovencev ne naredi nič.


Res je. Žal je tako. Zato pa jim pišimo pritožbe! Jaz sem že.

CaqKa ::

ja jaz bom zgleda šaltal k tušmobilu.

zee ::

zase lahko rečem, da bom poskusil na čim cenejši način priti do HTC TyTN II, si nastavil Skype-out ali kakšnega drugega ponudnika SIP telefonije pa je. konec letošnjega leta pa mi potečejo še vsi aneksi pri Mobitelu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ceecee ::

jaz bom še vedno ostala pri Mobitelu. Niti ne vem zakaj bi izbrala koga drugega, če je tarifa precej podobna, moje telefonske navade pa precej fluidne. Razen če ne pride kakšen ponudnik alla nemški T-mobile, ki stvari malce drugače zaračunava.

T0RN4D0 ::

Nekateri tako brante mobitel (pa tud simobil, sej je podobno sranje), kot da bodo vsak čas bankrotiral zarad uporabnikov ki se pogovarjajo samo pol minute. Kar se pa tiče konkurence... Maš mobitel, ki je še nekako najbolj na nivoju in tud najdražji, simobil ma malo nižje cene, pokvarjeni niso pa nič manj. Telefoni so cenejši, si pa zato zavezan za 2 leti. Operaterja ponavad kr tko niti ne moreš zamenjat, oz se ne splača če bi moral za brezveze še eno naročnino plačevat zraven...

Tušmobil ma pa trenutno še kr precej težav z vsem skupi, pakete ma pa tud tko zasnovane da jim moraš minimalno neki pustit in morš met precej konstante pogovore, najbolj banaln primer je da te recimo pusti punca in kr naenkrat plačuješ en kup pogovorov ki jih nima smisla porabit.

zee ::

telefon lahko vedno kupiš:
a) brez vezave in plačaš več pri nas
b) v tujini (Italija in Avstrija) in plačaš malo manj brez vezave
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T0RN4D0 ::

Seveda, samo precej ljudi vzame naročnino zaradi privlačnih ponudb telefonov.

To z italijo in avstrijo gre ja, samo je sošolka prejšn mesec dobila telefon nazaj po 4 mescih ker ji je crknu fotoaparat, aparat pa kupljen v italiji...


V glavnem, kamorkol greš te nategnejo, povsod prbližno enako. Kater operater je za koga primernejši je odvisno od posameznika, operaterja ki bi bil na celi črti boljši pr nas ni...

Nejc Pintar ::

Pozivamo vse simobilove uporabnike, da na dan 3.2.2008 ne uporabljajo mobilnih storitev, če te niso zares nujne.
Lahko je biti prvi, če si edini!

St@jler ::

Hm, jaz sem imel pa v decembru nižji račun za Mobitel. cca. 5€.
Pa sem več govoril za praznike.
Imam pa klice v povprečju nekje okoli 1 min.
Mislim, da se bo to poznalo pri nas, ki imamo daljše pogovore.

@Nejc Pintar: ta ideja je podbna tisti, da ne hodimo v nakupovalne centre :\

Sputnik59 ::

z bojkotom ne bos nič dosegel, eni bi pa imeli kar vse zastonj, to ne gre. Res da je raba mobitela vse bolj vpeta življenje, vendar se da z racionalnim vedenjem tudi kako minuto prišparat.

Dr_M ::

Racionalni ljudje nimajo mobilca. nimajo interneta. hodijo pes oz se vozijo s kolesom, ne hodijo v gostile, ne kupujejo stvari, ki jih ne rabijo.


Na drugi strani so skrtuhi, ki bi mel vse - zastonj - za vedno. Pse se k riti bi jim mogl vse prinest.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

moj račun za december znaša 16 € 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

djordjevic ::

Trudite se, kolko se hočete. You can't beat 1,56 € za december. :D

Manu ::

Seveda, samo precej ljudi vzame naročnino zaradi privlačnih ponudb telefonov.


Tudi če uporabiš svoj telefon plačaš naročnino - vsaj pri simobilu je tko. Če hočeš nov ugodni telefon, potem se moraš vezat za dve leti. Naročnino pa v vsakem primeru plačaš.

Pozivamo vse simobilove uporabnike, da na dan 3.2.2008 ne uporabljajo mobilnih storitev, če te niso zares nujne.


Ravno takrat bodo podražili, ker želijo, da ljudje več kličejo. Njihov namen je samo eden: prepričati naročnike naj kličejo več. Saj veste razne reklame: "življenje je lepo ko se z ljudmi pogovarjaš" - ampak po telefonu ...

Dejansko se počutim, da me prisiljujejo naj več časa kličem, ker manj se ne splača.

To kar počnejo ni etično!

flukturr ::

Tole malo smrdi po dogovoru....

Urad za varstvo konkurence, društvo potrošnikov, kje ste??

lpF

zee ::

UVK je ena najbolj neuporabnih zadev v deželi na sončni strani Alp.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sputnik59 ::

evo resitev za vse ki hocejo kak evro prisparat (velja samo za mobi uporabnike):
clink

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Na 2 številki torej kličeš tako, da oči in mami plačata. ;)
Ampak, 10 centov na 2 številki in 18 centov na vse ostale verjetno še vedno dražje pride kot 12 na vse... razen če kličeš samo tisti 2 (in seveda upoštevaš to, da je Mobi treba vseeno polnit na 3 mesece).

Tole se mi zdi uporabno edino za starše, ki hočejo, da jih otrok lahko vedno pokliče.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Calligulla ::

Najlazje idiota spoznas po tem, da je ponosni uporabnik kakega operaterja. Instant IQ test z max vrednostjo 75 tock.

Dejstvo je, da se ta industrija stara, stroski padajo,.. cene pa navijajo. Ker pac nocejo biti obicajno potrosnisko blago kar pa bi pravzaprav morali biti. In edini nacin, ki ga poznajo, da bi to preprecili so umetni, prikriti in nelegitimni nacini obracunavanja, preprecevanje transparentnosti,... jim pa pri tem pomaga tudi to, da je vedno precej telet, ki jih branijo ces, kaj bi pa vsi radi vse ceneje pa zastonj...

Tudi zaradi takih retardov imamo nekaj tock visjo inflacijo kot drugje. Ker teleta se ne stekajo, da ce se potrosnik sam ne obnasa trzno, se tudi ponudniki ne bodo. To so pravila svobodnega trga. Konkurencno naravnan potrosnik spodbuja konkurencno vedenje ponudnikov.

Tusmibil ima dalec najugodnejso telefonijo. Ampak dokler se najdejo debilcki, ki so zvesti operaterju!!!!! in so na to ponosni... skratka ponosni, da so debili, ki jih lahko neka korporacija cuza... bo pac tako.

Arzen ::

Se podpišem...

St@jler ::

Imaš celo javno upravo debilov, ki so pri mobitelu :|

d0rK ::

Dobijo ljudje ki so premaknl stevilko na druzga operaterja se vedno uno glupo sporocilo o operaterju pred vzpostavitvijo zveze?

Je zadeva opcijska?

Arzen ::

Tega sporočila ni več... Sam sem se prestavil M na T in ko kličeš iz M-a in Si-ma v T omrežje tega sporočila ni. Siol je tudi izklopil to sporočila imaš pa opcijo da ga vklopiš(na Siolu).

ceecee ::

tisto sporočilo je bilo samo nekaj mesecev vključeno, zdaj ga že davno ni več. Sicer se pa meni zdi rahlo zavajanje ljudi, ker ne vedo v katero omrežje kličejo in koliko bodo v končni fazi plačali za impulz, ker so številke pomešane.

alexius ::

Nekdo je spraševal... Mobitelovi telefoni NE smejo biti zaklenjeni po odločbi APEK-a, saj ima največtji tržni delež v SLO. Ostali operaterji lahko svoje telefone zaklepajo.

Se nekaj uporabnega: NPCH - na tem naslovu lahko preverite pri katerem operaterju se nahaja določena številka.

Pa še lasten pomislek... Ne uporabljam prav dosti mobilne telefonije, a me vsakokrat znova preseneti Mobitelov račun, ki se giblje tja med 50€ in 80€... in vedno znova se sprašujem "od kod?". V roku enega meseca bom tudi sam prešaltal na drugega operaterja, najbrž Tušmobil.
Not only is life a bitch, it has puppies.

Arzen ::

Verjetno govoriš kratke pogovore te pa so postali zelo dragi.

Sputnik59 ::

mogoče bi lahko organizirali tekmovanje v številu izgovorjenih besed v 4s (to je mamreč še vedno brezplačno)

misso ::

To sporočilo ki te opozarja da kličeš v drugo omrežje se da vključiti. Jest sem mogel kar vklljučiti ker je kar nekaj šlo k simobilu pa obdržalo tel. številko. Da me saj opozarja da kličem drugo omrežje:8) .

ahac ::

Mene pa sploh ne zanima kje je številka.
1) Cene klicev v druga omrežja niso več drage.
2) Če kličem nekoga potem ga kličem z nekim razlogom.

Sicer pa mislim, da večina uporabnikov niti ne pozna cen, ki jih plačuje. Kaj jim torej koristi, če jim poveš, da je številka v drugem omrežju, če se jim pa niti ne sanja ne kakšne so cene?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Arzen ::

Nasplošno so dragi klici. pri Mobitelu so cca 60% dražja v druga omrežja v stacionarna pa cca 110%. Je pa res tudi sam ne razmišljam kam kličem ker če kliče kličem z razlogom.

Pa še nekaj če imaš račun do 30€ mesečno potem je nepomebno kam kličeš ko pa imaš račun več kot 100€+ pa lahko veliko prihraniš z izbiro pravega paketa in pravega operaterja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arzen ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Si.mobil spreminja cenik in obračunski interval

Oddelek: Novice / Ostale najave
4717235 (13211) Hayabusa
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527522 (17137) Reycis
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710521 (5160) neres
»

Brezplačni pogovori ta vikend

Oddelek: Mobilne tehnologije
252688 (2109) Zeberdee
»

Mobitelov začetek leta – videotelefonija nič več brezplačno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
509494 (6784) CaqKa

Več podobnih tem