» »

Izguba pri 15s obračunskem intervalu

Izguba pri 15s obračunskem intervalu

CaqKa ::

Torej odločam se o nakupu oziroma prehodu na nov paket (simobil start1)
Sedaj imam simobilov študentski paket z 1s obračunskim intervalom.
kot pa vemo imajo novi naročniški paketi vsi 15s obr. int. no in če mislim prestopit je treba poračunat tudi to.
samo nevem če mi je prav uspelo.
torej v excelu sem cifre zaokrožil po 15 navzgor ter orginal čas trajanja podelil z časom trajanja zaokroženim navzgor. sem naredil kje napako?
link1
link2

ker kakor hitro začnem zraven računat 15s interval, več naenkrat si start1 paket ni tako ugoden kot moj trenutni. preklaplajte na prvem linku med grafikonom 4 in 6 za ponazoritev. na drugem linku imate pa za preverjanje enačb (dvojni klik omogoči ogled enačbe.

vso zadevo sem preračunaval na moj prejšnemesečni račun.
moji klici so namreč časovno gledano 60% na simobil, ter 40% na mobitel.

torej, sem prav računal obračunski interval ali ne? (link1, primerjava modra in zelena črta, graf4 & graf6)

lp

OZZY ::

čisto tako..ta 15s interval je čisto ropanje...Ker plačuješ za nekaj kar nisi uporabil. na koncu se ti to zelo zelo lahko pozna. Se posmin, ko je bil še sekundni interval. zdej pa.... Men se na mesec pozna okol 30-60 min več, kot je dejanskega pogovora.
Go with the flow.

SasoS ::

ummm...a niso vsi paketi že tko 15s obračunski interval??

MadMax ::

čisto tako..ta 15s interval je čisto ropanje...Ker plačuješ za nekaj kar nisi uporabil.

Hmmmm.... Le kaj naj potem naredimo z našim ljubim Telekomom, ki nas ropa z minutnimi oziroma dvominutnimi intervali?!? :\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OZZY ::

MAx..koker jaz vem je to samo obračun za impul. Ti pa maš obrčunan na računu tudi sekunde in dejansko porabo.
Go with the flow.

Klemenn ::

em

jz sem na istem

mam študentski smart paket
1k naročnine
3k minimalnih pogovorov, ki jih zagotovo naklepam ;)

zdej bi pa zamenjal na smart I opcija mobilni

se splača?

aja, največ pa res kličem v mobitel :\

MadMax ::

OZZY:
Saj pravilno veš, ampak čim se zveza vzpostavi, se števec impulzov premakne za 1. In vsako naslednjo minuto (ali pa 2, v času nižje tarife) se spet premakne (velja za pogovore v notranjem prometu).

Ti imaš dejanski čas porabe v sekundah, ampak števec ne šteje po 0.000001, ampak po 1.
Sicer pa... Saj imaš npr. na razčlenjenem računu od simobila tudi dejanski čas porabe v sekundah... Plačaš pa?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CaqKa ::

mene en drek briga to kaj ste zdaj tukaj povedali
dejstvo je da je 15 sek interval je nategovanje in da je mnogo dražji.
sam imam še vedno sekundni obračun..
mene samo ZANIMA če ve kdo če je FORMULA PO KATERI SEM RAČUNAL PRAVILNA!!!
jebediah..
študentski paket je študentski paket... in ni smart paket.. in če si na smart paketeu nevem zakaj bi na smart paket preklopil? verjetno misliš start.
ja kolko sem gledal se ta novi paket full splača.. vsaj zame se bi če nebi imel 15 obračunavanja... okrog 2ksit bi prišparal.
in če si kaj dec si boš moje excel fajle dol potegno in si jih prilagodil sebi pa boš vido.

nehite bit offtopic, ampak se prosim računalničarji (ki bi morali bit tolko usposobljeni da take stvari računate) in matematiki. gre se za čisto enostavno statistiko.

lp

CaqKa ::

aja.. 15s interval imajo vsi novi pakewti.. jaz imam še pa tolko staro pogodbo da imam še vedno 1s obračunski interval.

Gandalfar ::

pol pa itak nimas dost moznosti..

Klemenn ::

ja...študentski start ;)

ja ne vem, jz sem prašal tm na simobilu pa so rekli da je ful cenej

sm to ka o teh nekih obračunskih intervalih govorite, to pa pojma nimam ka to sploh je :\

Dr_M ::

15s interval imajo vsi novi pakewti.. jaz imam še pa tolko staro pogodbo da imam še vedno 1s obračunski interval.

se prav, da majo usi, ki so podpisal pogodbo takrat sekundni obracun?? u wish :D :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

b ::

Meni se ne da tvojega excela gledat, ker je vse skupaj kompliciranje.

nategnejo te v povprecju za stevilo klicev x 7,5 sekund.

Zdej si pa racunaj.

CaqKa ::

dr_m sej ne rabiš verjet...
ampak jaz imam še 3-4 leta staro pogodbo in imam ŠE vedno 1s obračunski interval.

b: grem še po tem predlogu računat. tnx
sem pa se spomnil še tega da glede na to da mi excel itak zna vse klice zaokrožit navzgor, sploh ni problema izračunat še za te klice posebej zneska :)

Dr_M ::

CaqKa: pol si pa car...edini narocnik s sekundnim obracunavanjem v sloveniji:) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

edini ziher nisem.. sem pa ziher med redkimi.
zato pa delajo take pakete, ki so ful poceni da spravijo vse na 15s interval.. samo, če si izračunaš pa vidiš, da še vedno ni ugodnejši paket pol pač ostaneš. tak kot bom jaz očitno.
ker če zdaj menjam pol res več nebom mel sekundnega..
zaenkrat se za moje razmere (60% klicanja v simobil, ter povprečno okrgo 7ksit računa) ne splača menjat.

mrbungle ::

1s interval imajo na simobilu vsi, ki so sklenili pogodbo pred 30.8.2001 ali 2002 (nisem povsem prepričan). Gre za nekakšno zahvalo dolgoletnim naročnikom (mobitel pa je vsem določil 15 s interval, tudi starim naročnikom). Sam majo pa pol čudno politiko, tako da ceno dražijo, tako da je zdej minuta v študentskem paketu v simobil omrežju 19,4 SIT (na začetku 14 SIT). Tako da je potrebno zdej kar dobro premislit, ali se splača na nov paket, ali podaljšati starega, al pa it na mobitel... Jest osebno sem naredil izračun bolj na hitro in prišel do zaključka, da se mi splača podaljšati študentski paket z 1s intervalom. Kličem pa bolj malo

glinik ::

Tak ali drugače te nategnejo.

Če pa kličeš iz Avstrije pa imaš 1 min int., kaj pa boste zdaj rekli????

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

iz avstrije ne kličem vsak dan. in jasno mi je da če bom iz avstrije klical da bo drago.. tak al drugače.

Thomas ::

Je pa treba (dodatno) upoštevati tudi to, da verjetnostna porazdelitev za N sekund dolg klic z N-jem pada. To pomeni, da je stvar še (rahlo) neugodnejša.

Z drugimi besedami povedano: Da boš govoril 29 sekund in dodobra izkoristil že začeti interval, je malo verjetno. Tega se po mojem zavedajo v svojih internih kalkulacijah.

Ker pa oni to porazdelitev poznajo, mi pa ne, težko rečemo koliko se tu zgublja za nas - zanje dobiva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

če govoriš 29 sekund si zelo dobro izkoristil .. ker ti obračunajo, 30 sekund, če bi pa govoril 31, pa bi že obračunali 45 s, kako torej to razlagaš? ni mi najbolj jasno to da verjetnost pada.
to misliš verjetno

graf od tega je na listu 3 zgoraj. kolona a, b in c
samo mislim da neboi štimalo ravno čisto kar sem zapisal.
v koloni a imam dejasnko dolžino klica, v c dolžino klica zaokroženo na 15s navzgor, v b pa imam =c/a, tukaj bi pomojem moral imet =(c-a)/15?
kaj praviš thomas?

Thomas ::

Verjetnostna porazdelitev tukaj ni jasna. Jasno je edino, da 10000 sekund ne govori že skoraj nihče, vsaj eno pa že vsak.

Vsota verjetnosti za vse dolžine pogovorov skupaj mora dati ena, da imajo pa nekateri časi posebno popularnost, se mi pa tudi zdi verjetno.

Samo če se tega zavedaš - tega 15 s intervala tarifiranja, pa mogoče lahko tud kej izkoristiš to.

Se bom poglobu še mau.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Sej je enostavno, kot pravi b. V povpreču plačaš 7.5 sit več na klic.. pol ure pogovora z 10 3 minutnimi klici te pride 75 sit več kot na 1s intervalu, medtem ko te trije 10 minutni klici okrog 22.5 sit več. (manj klicev seveda ponavadi pomeni večje odstopanje od povprečja)
ne komplicirat pa lepo vzemi povprečno št. klicev/mesec na zadnjih par računih.. pomnoži z 7.5 pa dobiš neko približno cifro, ki jo prišteješ novim paketom. Za odločitev, če se splača vzet nov paket bo čisto dovolj natančno.

Verjetno je pa zelo malo takih uporabnikov, ki gledajo counter in odložijo takrat, ko se najbolj izplača.

btw. jaz imam tudi 1s interval pa tudi veliko folka poznam, ki ga še imajo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

7,5 sit ziher ne.. lahko pa v popvrečju izgubiš 7.5 sekunde...
čeprav thomas trdi da je ta porazdelitev drugačna.
aja.. če je minuta pogovora 19,4 sit (moj primer za simobil), potem to pomeni da lahko na najbolj neugodnem intervali zgubim max 19,4*(14s/60s)SIT (14s zato ker pri pogovori 1s, 16s, 31s,.... izgubiš 14sekund.)



mal kasneje:
zdaj sem vse pogover vneso v excel po sekundah (A)
no nato sem zraven njega naredil še stolpec, ki je zaokrožil one prejšne na 15 s navzgor (=ceiling(A))
nato sem naredil še en stolpec ki je izračunal razliko med zaokroženim ter dejanskimi sekundami (=B-A), tako sem dobil neizkoriščene sekunde
nato sem te neizkoriščene sekunde pomnožil z četrtino (zaradi 15s intervala) cene pogovora za minutoopomba.
nato sem na koncu stolpca C naredil še vsoto.
izračunal sem da bi v tem mescu izgubil 330 sitopomba, kar se mi zdi malo. hmmm
opomba: računal po tarifi paketa start1 opcija mobilni, trenutno imam študentski paket.

Thomas ::

Ljudje imamo različne stile pogovarjanja po telefonih. Če naprimer mož največ kliče ženo, pa se ga sliši samo: "JA ... JA ... JA ... SEVEDA ... PRIDEM." potem je to ena dolžina pogovorov, ki dobro paše v en tarifni mode.

Maratonski telefonerji ki kličejo malokrat, so drug tip. Njim se 15 sek tarifa že splača.

Tistim ki stalno kličejo po minuto ali dve dolgo, njim se pa IMO ne.

To je vse precej odvisno od klicalca. Operater bi lahko strankam rutinsko izračunaval, kaj bi se jim prejšnji mesec bolj splačalo. Ali pa bi lahko mailal obračun. Pa bi en (java applet) izračunaval, kaj bi se nam prejšnji mesec bolj splačalo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Gandalfar ::

Thomas: pljuvanje v lastno skledo .. imas 15s interval, ki je zagotovo najslabsi od vseh.. verjetno..

Thomas ::

Wot? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

verjetno je hotel povedat, da bi bilo zelo nesmiselno za simobil če bi ti to izračunal.
sami sebi bi namreč delalo škodo (pljuvali v lastno skledo - btw.. a ni to čudn izraz? no meni je zelo dvoumen)

Thomas ::

Ja, na prvi pogled bi bilo nesmiselno. Ampak bi bilo kar dobra poteza, po mojem.

V čem je hec Simobila? Vsa proizvodnja mu teče popolnoma avtomatsko, mogoče malenkostna asistenca, če je nekaj več prometa.

Zato mora maximizirati profit drugače kot Alpina, ki ima stroške na enoto proizvoda, Simobil jih nima.

Zato je za tele operaterje verjetno optimum to, da NJIM nakažeš 10k SIT na mesec, ne konkurenci. Nič hudega, če cel dan čvekaš v zameno.

Po moje gre zelo v to smer. Le da je zdaj skušnjavec ki jim sedi na rami in pravi: "Pa ne zanemarjat in proč metat tistih, ki na mesec zatelefonirajo 100 jurjev!"

Pri eni firmi ga bodo prvi premagali, potem ga bodo morali pregnat iz vseh.

IMO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

7,5 sit ziher ne.. lahko pa v popvrečju izgubiš 7.5 sekunde...


ups. :\ sekunde ja..

ja.. odvisno je kako kličeš.. ampak povprečen uporabnik ima po moje tolk dolge klice, da pride dost blizu temu povprečju.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tomi ::

Moja statistika za april pokaže:

dejanski klici: 1:14:27
zaračunani klici: 1:19:00

Za maj pa dosedaj:

dejanski klici:6:50:41
zaračunani klici:6:56:30


Zanimivo, v obeh primerih je razlike za ~100 tolarjev. Špekulacije torej niso najbolj reprezentatitne.
metrodusa.blogspot.com

CaqKa ::

jaz sem prišel na nekje 330 sit razlike če v excelu poračunam enkrat tak ali pa enkrat drugače.
tak da mislim da bo vseeno treba it na ta paket čeprav si tega ne znam nekak najbolje izračunat.. bo treba koncept računanja na novo postavit. :)

CaqKa ::

iz tele teme


CaqKa
kot recimo danes ko sem se naučil v excelu uporabit countif funkcijo.

btw.. zanima koga predavanje o tem kako iz razčlenjenega računa narediš eno kul statistiko?


CARNIVORE
Em a lahko bolj razložiš o čem bi se naj šlo?




ja recimo uspelo mi je naredit statistiko, glede na število klicov glede na dan v tednu(pon, tor, sre..), ter tudi dolžino klicov glede na dan v tednu. pa tudi statistiko ob kateri uri največ telefoniram.

bond007 ::

Na zelo eleganten način so bistveno podražili pogovore. Dobro se zavedajo da je recimo večina klicev do par minut trajanja.., in tu so izgube za naročnika največje. Reciimo kličeš 16 sekund... in zato plačaš skoraj 50% več kot bi sicer pri sekundnem obračunavanju., če pa klic traja 10 minut plačaš samo par procentov več glede na sekundno obračunavanje( si bistveno manj na zgubi) Uglavnem tisti ki mate sekundno obračunavanje... zadržte ga!

BlackHole ::

Bond, ampak še vedno je pomembno, kolikokrat kličeš. Če jaz kličem 3x na dan in se pogovarjam 16 sekund, bom imel enako izgubo, kot nekdo, ki kliče 3x na dan in se pogovarja cca 15 minut.
LP Marko

bond007 ::

to je sicer res... absolutno, ampak recimo mobttel bo od tebe dobu v tem primeru 2krat več dnarja, kot bi ga sicer.. če bi bil na sekundnem intervalu, od unga ki se pa meni 3krat po 15 minut, bi pa dobil le par procentov več denarja.. in ker je večina takih ki se manj menijo predstavlja tista zookrožitev sekund navzgor kar velik procent celotnega klica...

CaqKa ::

o 15s in 1s obračunskem intertvalu je itak že vse zgoraj napisano. excel dokumenotv pač več ni ker sem jih dol pobrisal, itak so že zastareli.

aja. pa ni debate.. meni se je splačalo it iz 1s na 15sekundnega.

mimogrede.. simobil spet ponuja orto smart (5 sit/min, 22sit/min, 5 sit/sms), če ste mladi do 27ega leto je to najcenejši paket v SLO. no sicer sem včeraj videl da ima vega spet neko mega city akcijo. (1 sit/min, 1sit/sms)

nick55 ::

Sej pr vsaki stvari nateg.... sm more folk mal zaslužit. itak pa bo zdj ratal vse dražje tko da bodo bogoč še časovne intervale povečal!! (upajmo da ne)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačni pogovori ta vikend

Oddelek: Mobilne tehnologije
252676 (2097) Zeberdee
»

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
937764 (5385) Arzen
»

Mobitelov začetek leta – videotelefonija nič več brezplačno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
509442 (6732) CaqKa
»

Pošiljanje sms-jev

Oddelek: Mobilne tehnologije
424722 (4055) CaqKa
»

Mobitel uvaja 15 sekundni interval

Oddelek: Loža
221530 (1216) ahac

Več podobnih tem