» »

Termalni trak?!

Termalni trak?!

rap3r ::

Kje bi kupil termalni trak?!:D

SkIDiver ::

Ka boš pa nucu termalne trakove. Probi pr MEGAhitu

msmiha ::

Termalni traki ne prevajajo dobro toplote in še v SLO mmislim, da se jih ne dobi (razen poleg Blue ORBa).Rajše daj na eke mal sekundnega lepila na sredini pa termalno pasto. Deluje preverjeno na moji grafični
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

rap3r ::

Ne rabm za procesor, sje mi 700@904 pr polni obremenitvi sprav vn kr 52c!!! Gor je pa vilkano 6cu!!! Tle morm pol izbolšat stik procesor, hladilnik, ker pr jedru hladilnik mam srebrno termalno pasto!
Mi lahk kdo kej svetuje?:\

kuglvinkl ::

Jaz sem mel na mojmu D850@952 :) max 49 C. Potem sem dal pod proc. še bakreno ploščico in je padlo na 46 C max. Ampak verjetno ne zaradi te ploščice, ampak ker sem ga verjetno prvič dal slabo gor oz. ni bilo čistega kontakta. Ga pa nameravam zbrusiti, ker ima na moje presenečenje koncentrične kroge in površina ni ravna8-O.
Še enkrat ga spucaj, očisti proc. in ponovi vajo od začetka (isto kot jebeni Winsi ;()
Your focus determines your reallity

ChiefThunder ::

jo, baje pride volcano 7 15. tega mesca... a ker ve okvirno ceno?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SkIDiver ::

Hotu sm sam rečt da tale vulcano se je dobr razpasu in je kr priljubljen med navijači in nenavijači

MTB ::

Po moje ni potrebe po boljšem hladilniku. Samo za boljše odvajanje iz ohišja moraš poskrbeti. Tudi jaz imam Vulcana 6Cu. Če je ohišje zaprto in brez dodatnega ventilatorja za odvajanje temperatura naraste do 49°C. Ko sem pa zadevo dobro prezračil, je temperatura največ do 42°C. Se kar pozna.

RS

tec ::

Moj duron 800@1050 ima z volcano II 45 stopinj pri full obremenitvi. Je pa pobrusen do visokega sijaja in srebrno pasto. Nimam nobenega dodatnega venta, mam pa zato ohisje odprto. Aja, pred brusenjem reber je blo 53 stopnij.

rap3r ::

Ja sej na kišti mam dva vhodna in dva izhodna ventilatorja!!!
Ja tec a vulkana nej tud zbrusm ceprov je cu verzija in ma bakr uspodi? Glede bakrene ploščice k jo je en prej omenu! Jz jo dam tud umes pa se mi računalnik pol ne zboota, tm k ide čeka, pol pa zmrzne, zato bi dal med proc in bakreno termalni trak, da ni direktnga stika!?:D

kuglvinkl ::

Strahovito je treba paziti, da podložiš pravilno. Na eni strani (mislim AnandTech) ugotavljajo (forum), da zna biti podložek jako nevaren, če ga ne namestiš pravilno. Precej folka je skurilo svoje procesorje.

Čeprav meni ni znano, kako vraga bi lahko zajebal to "zahtevno" inštalacijo.

Sicer pa se v povprečju temp. zniža za celih 0.5C, tako, da je to mišljeno bolj za zaščito jedra (a še za to nisem prepričan), kot pa za hlajenje
Your focus determines your reallity

Opkow ::

Ce nisi previden.. Ga lahko kar lepo skuris.. Odvisno od tega kako imas oblikovano luknjo distancnika.

Men je to ratal.. :((

Ce gladas proc (Athlon) na tist del kjer pise assembled in malaysia in nad tem napisom je nekak uporcek. Na spodnjem delu uporcka je prevodna plast in ce pogledas na desno kjer so L7 mosticki, spodnji mosticek nad krogcem. Vidis da je lepa ravna linija med njima... Ce distancnik za malenkost premaknes med montazo z. hladilnika ali v. bloka nardis lep stik...

In se ti ob power ON takoj skuri.. vsaj meni se je.. po 5-em montiranju...

Tk.. Se dogaja...

kuglvinkl ::

Iz tega sledi, da se to ne splača. Prvič, lahko zajebeš, drugič, niso zastonj.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736549 (4665) care20
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717497 (5336) M-XXXX
»

cpu temp.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
361479 (898) HardwareMaster
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411835 (1335) abcde7
»

Zmeda glede TT hladilnikov

Oddelek: Kaj kupiti
101412 (1121) ilanium

Več podobnih tem