» »

Kateri USB ali PCI wireless adapter?

Kateri USB ali PCI wireless adapter?

EvilDare ::

Da še tukaj vprašam:

Potrebujem nov USB ali wireless adpater. Do sedaj sem imel LevelOne WNC-0301 WLAN USB 2.0 Adapter 54Mbps. Sedaj ko sem prestavil računalnik v drugo sobo, v istem nadstorpju, noče loviti 10 m stran, vmes sta še recimo 2 steni. Če postavim prenosnik zraven se poveže z 80% signalom in pade nekje na 30-40% ob obremenitvi. Pa adapter mora podpirati 63 črkovni WPA2-PSK ključ.

Ali lahko kdo kaj pametnega predlaga, po možnosti, da ima sam izkušnje?

Skankulja ::

Ni ga čez Alfo. Sem imel v rokah malo morje USB in PCI wlan kartic in ji nobena ne pride blizu.
Klik (pri nas so hudo zasoljene cene)

Klik2 (z eBaya te pride s poštnino vred 52€)

Pri hebedi sem že naročeval in nikoli ni bilo problemov. Kontaktiraj ga preko Skypa (je skoraj vedno dosegljiv).
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Ted ::

Kupi Canyon ali Edimax Wlan PCI kartico. Poceni (cca. 20 evrov) pa anteno ma na kabelčku, da hitro najdeš najboljši signal.
Mah...

Skankulja ::

Test: Ista razdalja od AP in ista antena.
Canyonova kartica (Ralinkov rt2500 chipset) - signal 40-50% (prenos velike datoteke 400-500kBps)
Alfa (Realtek 8187l) - signal 70-80% (prenos velike datoteke ~1.2MBps)
Če že menjaš in hočeš boljše rezultate se imo splača pljunit še tistih par 10 evrov.
Edini minus alfe so večni problemi z linux driverji (beri: špila, pade, špila,...). Se pa počasi izboljšuje.
V Ubuntu 8.04 zadeva že relativno zadovoljivo špila (predvsem zaradi novejše verzije kernela >=2.6.23)
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

To sploh ni čudno, saj ima ta alfa 6dB boljšo Rx občutljivost in 10dBm večjo TX moč od Canyonice! Daj samo za Canyon antenco v konzervo in zmeri nam še enkrat prenos zanjo; kar bo razlike bo razlika samo v drajverju za WinXP; bi blo dobro to vedet! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Skankulja ::

Najbrž si spregledal, da je bilo testirano z isto anteno (panelka 13dBi).
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Spajky ::

... sem mislu, da si uporabil kar ono od Canyonice 2x ... :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Skankulja ::

Pozabil sem omenit, da sem na isti relaciji testiral tudi Netgearovo WG311T (Atheros AR5213) in se je obnesla malenkost bolje kot Canyonova (~700kBps), v plus pa ji lahko štejem odlično podporo v linuxu (madwifi driverji).
Po pravici povedano me kar malo begajo tako drastične razlike med chipseti.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Spajky ::

za chipset ponavadi velja (navedba) ziher samo za glavni čip; RF chip pa je lahko cenejši kompatibilc (ta_nove poceni kartice), ki ima slabše performanse, posebej Rx občutljivost!

Pol je pa tle še drajver. Npr.moja Pci Edimax EW-7128g starejše verzije ima tudi RF čip od RaLinka (ko bog!) in ne samo glavni, novejše verzije pa ne več! Pa tudi drajver za win98se s CD-ja sicer ima malenkost manjši bandwidth, zato pa lovi šibke signale k´svina :D medtem ko je z novejšimi ravno obratno! 8-)

@ EvilDare : poglej si wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´ ; ni nujno, da kaj novega kupuješ; kaki kos pleha zna bit zadosti :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

EvilDare ::

Hvala za izčrpne odgovore ampak še vedno ne vem kaj naj naredim. 100€ ne bom metal stran za tistih 10m razdalje, raje pc prenesem bližje če rabim. Spajky. pleha pa tudi ne bom montiral, ker ni tako nujno spet da ima ta pc internet. tako da če ni kakšne poceni varijante, potem pač ne bom ničesar kupoval. Mogoče bom pa celo na eBayu vzel za 50, kar je veliko bolj razumna cena, če se v SLO res ne da dobiti kakšne pametne kartice za max 50€.

P.S. Sem vseeno poizkusil Spajkiyevo metodo in zadeva deluje, zadovoljivo. Na hitro sem naredil podstavek za usb ukradel lonec in zadeva se je povezala s 35% signalom. Internet deluje normalno, mrežo sem preizkusil samo z eno 100 MB datoteko in se je normalno kopirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Skankulja ::

Lušno. Piskri delajo čudeže ja ;) Če deluje zadovoljivo nima smisla kaj novega nabavljat.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123241 (2700) Gapi
»

Router, adsl, WiFi..

Oddelek: Omrežja in internet
112039 (1944) OmegaBlue
»

sredi Ljubljane brez interneta

Oddelek: Omrežja in internet
141783 (1085) slovencl
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
81584 (1180) pujsek_
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142141 (1820) pujsek_

Več podobnih tem