» »

Windows OneCare Live Beta

Windows OneCare Live Beta

Slo-Tech - Danes je Microsoft predstavil storitev OneCare svetovni javnosti, do sedaj je bila namreč na voljo le prebivalcem ZDA. Gre za še nedokončano storitev v fazi Beta, prav tako je pomembno opozoriti, da trenutno deluje le na računalnikih, na katerih so regionalne nastavitve na English (United States). Slednja omejitev bo v kratkem odpravljena, tako da bo globalno testiranje lahko potekalo brez šarenja po sistemskih nastavitvah.

Storitev omogoča pregledovanja računalnika za virusi, izdelavo in uporabo varnostnih kopij, prav tako pa vsebuje orodje za napredno konfiguracijo in ohranjanje sistema v dobri kondiciji. Vmesnik je zanimiv, prijetno oblikovan in dokaj enostaven za uporabo. Več o sami storitvi lahko preberete na uradni strani, kjer se začne tudi postopek namestitve.



Pripomniti velja, da je obenem izšla nadgradnja za Microsoftov AntiSpyware, ki podaljša rok brezplačne uporabe programa do konca julija naslednje leto.

65 komentarjev

«
1
2

TribesMan ::

Imam en cuden obcutek, da bo tale ficr na voljo za doloceno protivrednost zelencev, ko bo enrat ven iz Beta faze testiranja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Malo ponesrečeno ime, mene vedno spomne na no one cares. >:D

P.S. brezpredmeten komentar, vem. :8)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BendeR ::

Imam en cuden obcutek, da bo tale ficr na voljo za doloceno protivrednost zelencev, ko bo enrat ven iz Beta faze testiranja.


Pri tem nikoli ni bilo skrivnost, da bo plačljiv. ;)

Dejancek ::

P.S. brezpredmeten komentar, vem.

Za TP-ja se to ne spodobi... :\

kriko1 ::

A tole bo vključeno v bodoči nov windows ali bo posebej na voljo?

KoKi ::

cakaj malo; kaj toti antispyware je placljiv?
# hackable

PrimozR ::

Ne. Še.

Kami ::

Še eden od podobnih programov.

Kaj potme ko bo final bo to tak full antivirus al bo to tak pač, da nekaj je notri :)

Ampak bo vseeno treba probat

neonX ::

Windows OneCare Live je daleč od uporabnosti. Sploh zato kr je plačljiva storitev in ponuja premalo. Upam, da so si bodo vzeli za vzor .Mac storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

simnov ::

kaj je dobrega pri teh microsoftovih stvarcah grafična oblika programa zelo prijetne barve
tako kot tudi antispyware lep a neučinkovit

Looooooka ::

ce bojo v te live storitve pr microsoftu(and we all know they will) vlozil pol tok truda kokr v xbox live storitve pol se ni treba nc bat da ne bi zadeva ne bi bla kakovostna in storitev ceni primerna.
Sicer je pa ze znao da microsoftove bete se zdalec niso podobne final verzijam...kar se tice teh live strani so pa zgleda lepo posvojil "simpl je ta nar ta bul" prstop od googla.
Barvne kombinacije majo pa pr microsoftu(raziskave raziskave) tko al tko najbl profesionalne.
In kar se barv tice opazam da doloceni firefox lamerji na forumih misljo da ma firefox pravico do rumene barve za varne/nevarnce cone =) in optimisti prcakujejo da bo zarad tega v internet explorer 7ki barva zamenjana(kar je zlo nelogicno glede na to da ne misljo internet explorerja uporabljat...tko da bogve kaj jih tam moti).
OOps cist zabluzil.Sleep time :D

Microsoft ::

neonX, od kdaj pa se uporabnost meri z ceno?:\

x800xt, da se ti zdi AntiSpyware neuncikovit, je pa zlo cudn!:\

Drgace pa je tale Firewall dosti boljsi, kot on, ki je v SP2 za Windows XP. Ta namrec omogoca za TCP/UDP, da se doloci smer (inbound/outbound/both), potem se rang portov, podpira tudi druge protokole (vneses jih z protokol number). Podpira tudi protokol GRE, katerga mislim, da rabis pri PPTP povezavi. Men se dopade.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Jaz sem tudi najprej prebral no-one-cares :D

"brez šarenja po" = "brez šarJenja po"

"Gre za še nedokončano storitev v fazi Beta" ... se pravi, gre za nedokončano storitev, ki še ni dokončana... Pa faza beta ni lastno ime in se piše z malo. V bistvu bi bilo bolj točno reči, da gre za še ne v celoti delujočo storitev. Ker ko bo enkrat "dokončana", se ne ne bo nehala izvajati, ampak se bo komaj začela.

Končana pa, glede na pretekle izkušnje z Microsoftom, nikoli ne bo... >:D

SXR ::

Okey. Pustmo to koliko je stvar učinkovita, ampak ime je bedno...pa dej rajš bedno na kvadrat.
Dejansko se je s tem imenom podpisal njihov marketinški oddelek. :|
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

Matako ::

Barvne kombinacije majo pa pr microsoftu(raziskave raziskave) tko al tko najbl profesionalne.

Dobro samo kako se je pa potem lahko zgodila Luna (default XP tema)? Je bil dežurni MS profesionalec na dopustu takrat?

neonX ::

mnja isto je s fonti na win... kot, da bi jih s kladivom delal >:D

simnov ::

antispyware še zdaleč ne počisti tako dobro kot spybot

OrlyTM ::

kaj je ze narobe z default XP temo?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Matri[X] ::

Fonti v Windowsih so zelo lepi v vseh normalnih aplikacijah napram Linuxu. Samo ClearType je treba vklopit (AA).

neonX ::

Zakaj ni ClearType omogočen že v osnovi, tako kot drugod!?

64202 ::

> Fonti v Windowsih so zelo lepi v vseh normalnih aplikacijah napram Linuxu. Samo ClearType je treba vklopit (AA)

Hehe, ker flejmstarta :D. Ali zgleda ok ali ne, je zelo odvisno od monitorja, locljivosti, fontov... No in cleartype na mojem laptopu izgleda zelo slabo. Problem je to, ker se ga ne da nic natvikat, vsaj ne da bi vedel. Pod linuxom si vsaj lahko nastavis parametre glajenja in pogosto dobis prav fajn rezultat.

Zdaj bomo pa spet ontopic :))
I am NaN, I am a free man!

linuxdady ::

Fonti v Windowsih so zelo lepi v vseh normalnih aplikacijah napram Linuxu. Samo ClearType je treba vklopit (AA).


Ne drži. Iste pisave izgledajo v Oknih in v Linuxu enako. Res pa je, da je v večini distribucij onemogočen Bytecode interpreter, ker je v nekaterih manj civiliziranih državah patentiran.
Prepričaj se!

101 ::

ClearType sem si naštimal s pomočjo TuneUp Utilities 2006.

PARTyZAN ::

64202:

Matri[X] ::

linuxdady: ta screenshot za moje pojme nima AA fontov.

64202 ::

> ClearType sem si naštimal s pomočjo TuneUp Utilities 2006.

Hehe, samo reces da nekaj ne mores, pa prec dobis odgovor na forumu kakoinkaj. Joke :D
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

para! ::

Jah, to zato, ker linux freaki mislijo, da je linux boljsi zato, ker si lahko vse ze po defaultu nastavis po svoje.

Dejstvo pa je, da karkoli lahko nastavis v linux, lahko tudi v windows. Ce za to rabis dodatna orodja ni to prav nikakrsna ovira ali pomanjkljivost.

lp
Death before dishonor!

MrStein ::

Oni fonti _sploh_ niso AA. (od linuxdady)

Za tweakanje ClearType , pa ima MS en util. (Dve verziji sta, Active-X , ki dela v browserju in lokalna aplikacija).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

64202 ::

para!: skuliraj se, tega sploh nisem rekel...
I am NaN, I am a free man!

kriko1 ::

Tisti fonti so AA, samo odvisno katera stopnja. Vse se štima v kde control centru.

3p ::

Samo mimogrede, da ne bi bilo pomote: cleartype ni (samo) antialias. Antialias je že tista standardna metoda glajenja pisav, ki v Winsih JE privzeto vključena. Cleartype pa je " subpixel rendering", ki ne deluje na CRTjih, meni osebno pa je tudi na LCDjih čisto mimo (kot da mam očala z napačno dioptrijo na sebi, pa tweakanje gor ali dol).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

linuxdady ::

Tisto je pisava Microsoft Arial.

B-D_ ::

@PARTyZAN: ne odkrivi tople vode, to tud KDE podpira z enakimi zmožnostmi, ne samo resampling ampak tudi za crt/lcd optimatizacije

Enivej, da namo offtopic: če bodo taki servisi zastonj (tko kot so bili včasih, reklo se jim je SERVICE PACK) in ne bodo vsebovali big brother genuine-piece-of-shit preverjanja, bodo uporabniki nadaljevali z uporabo, drugače bodo pa kmalu začeli preklapljati operacijske sisteme.

Linux je počasi prilezel že preko točke kjer ga lahko uporablja tudi nek average uporabnik brez da bi popenil in vedno bolj se bliža uporabniški prijaznosti povprečnega windows desktop sistema, microsoft pa bi si s tako nesmiselnimi potezami nad uporabniki začel srati v skledo... dvomim.

Linuxova uporabniška prijaznost (s kde namizjem afkors) gre lahko samo še gor, microsoft bo slej ko prej moral backoffat z nadlegovanjem userjev, drugače se bo zgodilo isto kot se je v vojni IE versus novi browserji...


p.s.: Oba osa uporabljam, tko da nisem pripadnik enega ali drugega. Vidim pa kam se vse skupaj premika in se sprašujem kdaj bodo domače uporabnike (ki ne mislijo plačevati naročnino za zaščito ene pizderije, če majo lahko varnejšo alternativo zastonj) razpizdili preko določene mere ki bo prevesila odločitev na stran linuxa.

3p ::

B_D: U, jeba. Hočeš rečti, da bo MS zgubil 10% tržišča? 8-O

B-D_ ::

Se strinjam, boli jih lešnik... :8)

PARTyZAN ::

@PARTyZAN: ne odkrivi tople vode, to tud KDE podpira z enakimi zmožnostmi, ne samo resampling ampak tudi za crt/lcd optimatizacije


Kdo odkriva toplo vodo? Moja slika se nanasa na tole:

Problem je to, ker se ga ne da nic natvikat, vsaj ne da bi vedel. Pod linuxom si vsaj lahko nastavis parametre glajenja in pogosto dobis prav fajn rezultat.

BendeR ::

Smem vprašat, kaj imajo fonti zdaj veze z Windows OneCare Live Beta? :\

64202 ::

bender: V vsaki win temi se vedno najde eden, ki rece "to pod linuxom ne dela" ali pa "to pod linuxom dela". In potem je 500 postov sam zarad tega, kr si ne mormo pomagat :D
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Kar je žalostno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Janez27 ::

Vidu sm da ste se neki čez črke pričkal, pa sm se udloču da bom naredu primerjavo med Mac OS X pa Windows XP. Sami se odločte kaj vm je bl všeč:

Janez27 ::

Se opravičujm za dva posta. En klik preveč.

PARTyZAN ::

Janez, kaj ko bi na XPjih vklopil ClearType? IMO je tole glajenje v OSXu nagravzno.

64202 ::

Un macosx zgleda tko ko default v kdeju (vsaj suse), grayscale pa do kraja nateran. Vedno tkoj letim taprvo to poslihtat :))
I am NaN, I am a free man!

neonX ::

Vidim, da nisem edini, ki me moti, da ni tole (ClearType) privzeto nastavljeno v WinXP.

Jst ::

Jaz imam trenutno na CRTju črke bolj ostre, ampak vseeno bolj "močne" kot tam na sliki fontov iz XPjev. Pa to pišem iz XPjev z 6600GT grafične. Pri prejšnji ATI9100 sta bila slika in črke neprimerno boljša in lepša. Prijaznejša očesu.

para! ::

Janez, tale MacOS X anti-aliasing je grd kot svinja.

lp
Death before dishonor!

neonX ::

Zakaj že para!? Namreč meni je pisava nečitljiva, če ne uporabim ClearType v WinXP. No na srečo ne uporabljam WinXP.

Microsoft ::

Pri meni pa ravno obratno. Ce vklopim ta CT, dobim nek zmazek.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

TribesMan ::

Po mojih izkusnjah se ClearType obnese samo na VGA povezavah, če uporabljaš DVI iz črk naredi neberljive zmazke.

OS X je v tem pogledu veliko boljši.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476324 (2788) mat xxl
»

HT Internet vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
111611 (1161) Dr_M
»

Chrome OS prihaja letos in prihodnje leto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
329990 (7660) opeter
»

Združeni arabski emirati omejujejo BlackBerryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
93763 (3205) Lonsarg
»

Google Voice na voljo vsem (Američanom)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
148014 (7478) googleg1

Več podobnih tem