» »

HT Internet vprašanje

HT Internet vprašanje

zlobann ::

Zanima me, če je kdo že sprobal storitev in bi mi pomagal pri nekaterih vprašanjih.

Ali je možno kupiti/naročiti (na številko 1918) na Hrvaškem?

Če naročim storitev danes, velja do konca tega meseca ali se šteje po 30/31 dni?

Več info mobitel.si

Lp

NoName ::

Da, lahko jo naročiš tudi v tujini. Če jo naročiš danes, boš do 31.07.2013 plačal 10 EUR, v kolikor jo do vključno 31.07.2013 ne boš odjavil, boš lahko uporabljal storitev vse do 31.08.2013 in plačal skupno 20 EUR. Če je ne boš odjavil ali jo odjavil po 31.08.2013 pa jo boš lahko uporabljal do 30.09.2013, za vse skupaj pa boš plačal 30 EUR.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ljcico ::

Izkoristil bom kar to temo. Prejsnja leta smo za uporabo interneta uporabljali hrvaske operaterje od bonbonq do hrvipa. Za normalno uporabo smo imeli modem huawei 585. To leto smo aktivirali moznost pri mobitelu preko ht interneta. Toda k dam sim kartico v modem mi internet ne deluje kot na gsmu. So potrebne dodatne nastavitve na modemu? A je to zaradi roaminga. Saj se sedaj pojavi na displayu crka R.

ljcico ::

Izkoristil bom kar to temo. Prejsnja leta smo za uporabo interneta uporabljali hrvaske operaterje od bonbonq do hrvipa. Za normalno uporabo smo imeli modem huawei 585. To leto smo aktivirali moznost pri mobitelu preko ht interneta. Toda k dam sim kartico v modem mi internet ne deluje kot na gsmu. So potrebne dodatne nastavitve na modemu? A je to zaradi roaminga. Saj se sedaj pojavi na displayu crka R.

NoName ::

Najverjetneje bo na modemu potrebno zagotoviti pravilne nastavitve za dostop do mobitela. R pomeni Roaming, kar na podlagi predhodnega soglasja (pošiljanja tistih SMS sporočil z vsebinami HT INTERNET...) nebi smelo predstavljati težav. Prav tako pa je potrebno poskrbeti, da bo modem *VEDNO* na HT MOBILE/HR CRONET/... omrežju, nikakor pa ne VIP ali Tele2!

Skratka, nastavitve dostopne točke so naslednje:
- Telefonska številka: *99#
- Ime dostopne točke (APN): internet
- Uporabniško ime: mobitel
- Geslo: internet

oz.. če bi bila kaka težava, da se modem kljub vsemu nebi povezal, oz. za vse tiste, ki ste z dni moje mladosti
Init string modema: AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
... ki mu bi sledil ATD*99#
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ToniT ::

Trenutno sem v Premanturi in HT Mobile je tako zabasan, da skoraj nič ne dela....
Sem moral preklopiti na Vip Net - sicer je dražje, ampak manj uporabnikov...

damn ::

si se js sposodm mal temo, tud js trenutno na hrvaskem in res je konkretno zabasan konstantno, vseeno pa mislim da hr telekom nevem ali na pobudo mobitela ali ne, limitira hitrost za mobitel romarje. Vec kot 2mbit/0.6mbit se nisem uspel izmerit in forcam 3g preko aparata in je v polnem signalu, probal pa tudi z usb modemom, rezultat enak.

tako da sumasumarum je tole mal bullshit oz. za mejle gledat je dovolj i guess :)

najbolse izkusnje mam se vedno z vipnetom, dela ko sus in se akcijo imajo to poletje 2gb za 70 kun.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damn ()

Oktan ::

No jaz sem si za julij vklopil HT internet in sem danes dobil položnico na kateri je vračunana storitev HT internet + 60€ prenos podatkov v EU???? WTF! Na morju nisem prejel nobenega opozorila o kakeršni koli prekoračitvi oz omejitvi, tako ali tako pa naj bi bilo neomejeno količinsko, samo hitrost naj bi se ti zmanjšala. Porabil sem prb. 5GB. Saj bom v ponedeljek klical, sam vseeno napišem če ima še kdo podobno situacijo.

krneki ::

Lahko da to una fora da nisi imel ročno nastavljenega HT mobile omrežja in ti je preklapljalo še na VIP in Tele2, kjer se pa promet mastno zaračuna.

Oktan ::

Ja, sem poklical in so rekli da je to verjetno. Mi je pa to zelo čudno ker, ko sem prišel čez mejo sploh ni samo našlo oz. nastavilo nobenega signala in sem moral ročno nastaviti na HT T mobile omrežje, kar bi moralo ostati potem na manual... No pa je šlo 60€... :'(

ToniT ::

Enako se mi je lani zgodilo.
Letos sem bil bolj pazljiv....

Dr_M ::

Vidim, da folk misli, da t-mobile omejuje hitrost. To je en navaden BS.
Trenutno sem na pagu, mandre in brez problema dobim 15-20mbit dl, in 2-3mbit ul, na trenutke ping malo naraste. Edino uceraj je bolj pocasi slo, ko je za 5 ur zmanjkalo elektrike in so wifiji pocrkal.
Jasno je, da ob visoki zasedenosti ne bo letelo na polno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127372 (10004) Daniel
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124924 (16569) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246330 (5586) Samson
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237706 (6958) koyotee
»

Hrvaška in NET, potovanje z prenosnikom

Oddelek: Mobilne tehnologije
275294 (4067) steev

Več podobnih tem