» »

Kaj je XML protokol?

Kaj je XML protokol?

skoko ::

Zanima me kaj je protokol XML, kaj ima skupnega s protokolom HTML.

Nism prou tehničn tip, tko da me pliz ne zasut s preveč strokovnimi razlagami, sj še o HTML-ju vem bl mal.

Tenks!
  • spremenilo: skoko ()

JLP ::

Najbol da greš na star W3C in si ogledaš informacije o XML in HTML.
Live long and prosper!

yimi ::

Mislim, da za začetek zate XML ne bo primeren.

Naj ti povem, da so v (zame) najbolse zadeve za web funkicije za XML dodali sele v zadnjih verzijah programov. Naprimer flash podpira XML od verzije 5 naprej (zadeva deluje preko action scripta), ter zadnja verzija PHP-ja 4, itd..

com ::

XML in tudi HTML nista protokola. XML je poseben zapis datoteke, prav tako kot HTML. Obstaja pa tudi XHTML, ki je kombinacija obeh, je v bistvu XML namenjen formatiranju besedil.

XML je popolnoma splosen in ga lahko uporabimo za kakrsnokoli shranjevanje podatkov. Notri so lahko besedila, preglednice, grafi, ... XML ima tako doloceno le obliko oznak in njihovih prametrov, recimo: . Vendar se moramo tega strogo držati. Vsaka oznaka mora imeti tudi zaključno oznako, ali pa mora biti označeno, da je ni (to pomeni / na koncu prejšnjega primera). Poleg tega je še nekaj določil. Vse skupaj zelo pomaga pri parsanju dokumentov, ker lahko uporabljamo že narejene knjižnice.

Obstajajo pa tudi XML protokoli - ti pa so recimo XMLRPC, SOAP, pa se nekaj jih je. XMLRPC (www.xmlrpc.com) je recimo najenostavnejši, namenjen pa je klicanju funkcij, ki se nahajajo na drugih računalnikih, deluje pa kar prek HTTPja. SOAP je istonamenski protokol, vendar bolj zakompiciran, omogoča pa tudi klicanje funkcij kar prek maila.

(Odgovor to pa ni zate, dajejo ponavadi mamice 6letnim otrockom)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344329981 (69984) Macketina
»

Izšel LibreOffice 3.6

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
206164 (4231) Icematxyz
»

Spletne urice: Zakaj sem obupal nad AJAXom?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
193804 (2603) IceBreakr
»

Microsoft bi patentiral zapise XML

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
393173 (3173) Vice
»

Zakaj XML?

Oddelek: Programiranje
102668 (2445) Immz

Več podobnih tem