» »

disk v vodo:)?

disk v vodo:)?

sirotka ::

Zdravo!
Zanima me, če je že kdo probaval dat disk v vodo. Pač bi ga jasno nepredušno zaprl in potem ruknu v tapervar napolnjen z vodo...to bi še najbol požrlo glasnost:)?

VASkO ::

jao...
pozabi

klemen22 ::

probaj pa poročaj
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

_Dejan_ ::

hm sej ne bo kej poročat razn da je disk crknu :D kako ga pa misliš nepredušno zaprt?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

sirotka ::

ne vem...zdj sm šele idejo dubu...jo je treba popilt mau:)

klemen22 ::

za ta problem se lahko prijaviš na razpis za podelitev prešernove nagrade
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

sirotka ::

mhm...:)al pa ne v vodo...pač rukneš v neprevodno tekočino...to neb laufalo? Sj diski do v vakumu?

VASkO ::

diski niso v vakuumu. glava diska v bistvu drsi na zracni blazini nad magnetnim medijem, tak da vsakrsno polivanje in zalivanje odpade.

MTm2H37rqt7B ::

Nekateri diski so imeli celo majno luknjico na vrhu katere NISI SMEL prelepit/zaprt karkoli.

Najlazje se bos resu glasnosti tako da kupis zunanje USB ohisje in ga dal na 5m kabla (ali manj) in disk nekam skril. Ali pa kaksen silencer (skatla ki gre v 5.25" rezo in je v notranjosti pokrita z gumo in peno).

Zgodovina sprememb…

Jackal ::

Tole mi pa prinaša nazaj spomine... ko sem še sam eksperimentiral... Sem imel enege zelo glasnega maxtorja 20GB in sem ga hotel na vsak način stišat... no, en izmed načinov je bil, da sem ga dal v debelo PVC vrečko za ribe (takšno kot jo dobite, če kupite v kaki akvaristični trgovini ribe), kabel sem lepo speljal na vrhu vrečke ven, vse ostalo pa vrgel v eno banjico z vodo - toliko, da je gledal konec vrečke s kablom iz vode...
Malo sem ga utišal, samo nekaj zvoka se je še vseeno preneslo na vodo. Pa tudi z implementacijo v računalnik nisem bil s tem sistemom preveč navdušen.

vres.ales ::

VASkO diski so v vakuumu, pa glava ne drsi po zračni blazini lool
kje si še to slišal

antonija ::

Ko sem jaz nazadnje raztavil disk ni bilo nikjer nobenega vakuuma. Se clo tisto luknjico sm vidu ki se je ne sme zapirat (pise na nalepki). Tko da ne vem kje bi tam noter sploh lahko bil kaksen vakuum...

EDIT: "Contrary to popular belief, a hard disk drive does not contain a vacuum. Instead, the system relies on air pressure inside the drive to support the heads at their proper flying height while the disk is in motion." Wikipedia
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Daedalus ::

VASkO diski so v vakuumu, pa glava ne drsi po zračni blazini lool
kje si še to slišal


Daj ne nakladat, m'kay:\ V disku je čisto lepo zrak, ker bi v nasprotnem primeru glava drsala po ploščah - kar pa ne bi lih ugodno vplivalo na delovanje diska. Na disku je pa tudi luknjica za izravnavanje pritiska, pokrita z zelo finim filtrom, da se kak prah ne znajde na napačnem mestu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

tiborrr ::

V disku je luft, ales, ne nakladaj... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sirotka ::

ja k niso v vakumu? Oz. so vsaj vas bli?

gumby ::

na disku je ena luknjica, zraven pa pise "do not cover this hole"...
mislim, da je tam z razlogom:\

antonija ::

Zakaj naj bi pa sploh bli v vakuumu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

vres.ales ::

aja
sem poglejo malo ja delovanje trdega diska
pa mate prav, jaz sem vedno mislo da je vakuum not. budala jaz
sorry za nevščečnosti. spet vem nekaj novega:D :D :D :D

sirotka ::

ok, vidm da ni...sm vseen bom nekak probau to izpelat:) pa uv aktivno tekočino not:)

2tiLen ::

Jst sem imel disk lepo v tupperware zaprt... je bil tako lepo tih... in vroč :D

gumby ::

lahk pa das vodni blok gor, ce je ze toplota problem...

sirotka ::

Ni problem toplota...sj piha čez en 8cm vent. Samo tisto brenčanje mi gre na qurac

gumby ::

kolk vem, voda dosti boljse prevaja zvok od zraka... kaj tocno bi rad dosegel?

antonija ::

Diski "brecijo" ko ohisje zaresonira z njihovim vrtenjem. Najcenejsa resitev so gumice. Al pa nov tisji disk pa spet gumice... uglavnem, gumice so zakon! :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tomay ::

Če hočeš utišat disk si kupi novega in ga obesi na gumo. Novi WD-ji, ki jih imam so zelo tihi, gotovo tišji kot ventilator, ki jih hladi.
Voodoo 4Ever

sirotka ::

sem lihkar prodal wc cavuar SE, najtišji disk kar sem jih kdaj videl. Sem pa zdaj kupil hitachi deskstar...pa je kr tih, sm brenči čudno:)

antonija ::

Pri men je Samsung najtisji... WDja pa ze dolgo nisem mel... Maxtorji so glasni (vsaj moj je)...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

Jaz sem mislil eno hladilno rebro nabaviti, samo je problem v kišto spraviti, pa ne gre, razen, če ob strani režem oziroma če je aluminij ohišje ni problema, samo lukne moraš zadeti. Disk prišraufaš na hladilno rebro. Disk pa v peno in v ostale cote zalepiš, da ga utišaš. Če je Sata je zaradi kablovja, toliko lažje. Zaradi teže, in fiksiranja, so vibracije manj slišne.
Če imaš Sata diske, lahko zaradi dolžine kablov, montiraš zunaj, vse skupaj pa dejansko v predal skriješ in podobno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nejc Pintar ::

to je spet en myth da je v disku vakuum. Drugače pa moj maxtor ni imel nobene luknjice, med pokrovom in ostalim ohišjem je bila pa ena dihtunga
Lahko je biti prvi, če si edini!

antonija ::

Pomojem mas tud ti na disku eno nalepko, ki jo nikakor ne smes odlimat (:D) in je nalepljena cez luknjico. Nalepka sluzi kot filter.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Nejc Pintar ::

Taka srebrna? pa precej debela?8-O

Če tam skozi pride kaj zraka:O
Lahko je biti prvi, če si edini!

Brane2 ::

Mislim da v časih prvih diskov ( Winchester ?) so se diski res vrteli v vakuumu, potem pa je nekdo pogruntal, da bi se dalo efekte zračne blazine lepo izkoristit za to,d a držiš glavo le malenkost nad pino diska in tako je nastal "moderen" trdi disk.

Baje da je ta efekt pogruntal Nikola Tesla, pa ne za IBM-ove hard diske... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

antonija ::

Nejc, na disku je vec kot ena nalepka in vec kot ena luknjica (sam res majhna luknjica).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

steev ::

Najbolj, da ga v srebro (al pa vsaj baker) uliješ ... :\
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diski s helijem so tu!

Oddelek: Novice / Diski
3917280 (13879) darkolord
»

Western Digital razvil s helijem polnjene diske

Oddelek: Novice / Diski
469701 (7344) SuperVeloce
»

Vakuumiranje! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503476 (3007) Vesoljc
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381878 (1235) burekar
»

drobovje trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
211609 (1390) andrej

Več podobnih tem