» »

Izbira OS pri bootanju na prenosniku

Izbira OS pri bootanju na prenosniku

SkIDiver ::

Torej iz BigBanga lepo prinesem IBM R50e in se odločim, da namestim gor svoje windows xp professional namesto, da bom uporabljal že prednaložene xp-je na prenosniku.

Vstavim CD, pobrišem cel disk in ga sformatiram v NTFS ter na prvih 10GB namestim gor XP professional (ostanek diska sformatiram kasneje v windowsih).

In, ko so windowsi lepo nameščeni in se prvič zaganjajo mi prenosnik ponudi pri bootanju, da zberem kater OS želim naložiti! Če izberem prvega lepo naloži na novo naložene xp professional. Če izberem drugega izpiše, da ne najde nekih datotek in tako dalje. Skratka ne naredi nič in se ponovno zboota po določenem času.

Kako se znebim tega boot menija, ker ga ne potrebujem? Če prov vem je zadeva ostala na disku v boot particiji oz neki podobnega?

Bela01 ::

Ola!

A si rešil problem? Namreč jaz imam istega in ne vem kako rešit zadevo.

Microsoft ::

Odgovor se nahaja v skriti datoteki: C:\boot.ini


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

SkIDiver ::

Start->Control panel->System->(zavihek) Advance->(pri Startup and Recovery) Settings->in potem pod System startup nastavi Default operating system. To je to.

Microsoft tvoj odgovor je pa zelo neproduktiven! Lahko bi še napisal kaj je narobe ali pa kako naj bi bilo v datoteki, da se mu ne pojavlja OS boot meni na začetku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262023 (1377) ta_ki_tke
»

windows xp professional

Oddelek: Operacijski sistemi
111043 (960) andi5
»

Windows XP PRO Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81309 (1276) 50Cent
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624237 (3572) WarMaker
»

Lilo v Win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
14993 (940) BogyX

Več podobnih tem