» »

windows xp professional

windows xp professional

andi5 ::

Pozdrav vsem bralcem ;)
No na prenosniku sem hotu sformatirat c particijo diska kjer so xp-ji,dal sem naj se zažene s cd-ja in nanovo inštalira windowse samo problem je v tem da mi jih je inštaliralo na d particijo.
Nato sem formatiral c particijo pa je na koncu formatiranja napisalo da ne more zaključit le tega,nakar sem jst ročno vse s c-ja izbrisal in ponovno poskušal sformatirat a je ostal isti problem ;(
No po vseh poskusih imam sedaj xp-je inštalirane na c, a ko se mi zaganjajo mi zazna še ostali dve inšalaciji...v bistvu mi zazna tri operacijske sisteme,dejansko mi dela pa samo en.
Če mi kdo zna pomagat naj mi pove kako naj naredim da bo ostal samo en operacijski sistem da me ne bo vsakokrat spraševalo katerega naj izbere?
Ja in upam da ga nisem že preveč zasral s tem mojim neznanjem :(
Hvala za pomoč!

Microsoft ::

Omogoci pogled skritih map. Windows Explorer > Tools > Folder Options... > tab View > oznaci Show Hidden Files and Folders.
Potem pa odpri fajl boot.ini, ki je v C:\. Tam bos nasel tri vrstice. Primer:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional"

In zdej pac odstranis tisti dve vrstici, ki jih ne rabis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

andi5 ::

Jst sem šel po tvojih navodilih ampak faila boot.ini ga nisem našel niti s pomočjo iskalnika
Andrej

Microsoft ::

Ok, pol pa poglej na vseh particijah kar na zacetu, tore C:\boot.ini, D:\boot.ini int. Pa se enkrat, ta fajl je skrit. Tako, da mores imet omogoceno prikazovanje skritih fajlv. Pa ta fajl moras met 100%.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

andi5 ::

Mi je žal ma vrjetno premorem premalo znanja,iskanje v windowsih ni dalo rezultatov,sem poskušal tudi skozi dos a tam mi je na c:>boot.ini odprlo mv2player.
Mora pa bit res hudo dobro skrit ta fajl da ga ne dobim ;((
Andrej

jurre ::

kaj pa ce gres v control panel, system, advanced in pod startup and recovery - settings

andi5 ::

A se da sploh ta disk sformatirat na tak način da ostane popolnoma prazen,brez operaciskega sistema in da nato naložim vse na novo?
Andrej

AndrejS ::

Start --> Run --> notepad c:\boot.ini

andi5 ::

jurre tle sem ga pa našel....bom poskušal zadevo izbrisat pa bomo vidli kaj je na stvari
Andrej

andi5 ::

Zdej me pa dvom daje...kjerega zbrisat?
Andrej

Microsoft ::

Vsak od treh ima ime. Spremeni imena recimo v "XP 1", "XP 2" in "XP 3". Naredi restart in izberi tistega, ki si ga prej. Pa zapomni si, ane. In ko prides nazaj v Winse, ostali dve vrstici izbrisi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

andi5 ::

Operacija uspela prenosnik ostal živ :D
Hvala vam za pomoč,zdej vem kam se obrnit pri naslednjih težavah :D
Še enkrat hvala
Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenehanje izbire operacijskega sist. ob zagonu pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141443 (1318) lovro1a
»

win xp boot norost! Preberte tole in ideje please! Dual boot???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101599 (1441) mAsA
»

Dual boot 2k in XP, pa se hočem XP-jev znebit

Oddelek: Programska oprema
8988 (835) Kriko
»

kako formatirat C: in f:

Oddelek: Pomoč in nasveti
171594 (1362) DrSergioDJ
»

boot.ini ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
201345 (1142) bastadu

Več podobnih tem