» »

Ustavljeni SEAGATE Baracuda ST34371N

Ustavljeni SEAGATE Baracuda ST34371N

celica ::

Hojla ...

Problemi, problemi, problemi ... Naj povem lepo po vrsti.

Ze kar nekaj casa sta mi v zunanji enoti lepo zvizgala dva diska scsi seagate baracuda ST34371N, vceraj pa kar naenkrat slisim kar neugodno spremembo "zvizganja"8-O, click na enoto, in glej ga zlomka, winsi javijo da E diska ni, oziroma je zasciten pred pisanjem. Ej .. tako pa se nebomo sli, si recem, odprem externo kiblo, nakar hitro ugotovim da eden od diskov sploh ne laufa. Po vseh moznih testiranjih, spreminjanjih disk ne dela, crkno, kaput ..

Zaj pa glavno, se komu kaj sanja kaj bi bilo krivo, oziroma, se da kaj naredit, drug (enak) disk se kar dela brez problema ..!!!:| Enostavno ne pozene motorja pri disku. Kontroler lepo prepozna disk, vendar disk ne rotira (zvizga ..he he ) ..

Za vse informacije o reinkarnaciji kar navalite. Mogoce pa se da kaj naredit da disk "zazivi", pa da jas to nevem ..!;((
negre..! gre ..? joj GORI ..!
  • spremenilo: celica ()

matevzm ::

Hm. Slisal sem, da vcasih pomaga, da ga das na mizo, zavrtis in nenadoma ustavis. A ne vem, ce res dela. Skoditi ti ne more sicer, a ne vem, ali bo kaj. Poglej malce po internetu kaksne repair faq.

celica ::

Hojla ..
Hmmm ..Bom malo pogledal. Malo mi je vseeno cudno, ker se je ustavil kar naenkrat. Da ni kaksen zapozneli milenium ..he he8-O
negre..! gre ..? joj GORI ..!

matevzm ::

Hja, meni je tudi disk kar nenadoma crknil, kaj hoces... :'(
Drugace pa se diski ne zavrtijo takoj. Motor poskusa veckrat. Ce imas kaksen SMART monitoring program (in ce ga najdes, povej se meni), ti bo ta porocal o vsem in za spinup retry so cifre okrog 70 normalne. |O

TESKAn ::

Za SMART monitoring maš Norton Utilities.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

miranpozar ::

Nič ni večno, vse nekega dne crkne! Sploh pa mehanske naprave. Te stvari imajo določen izpad (cca 10%), posebnega razloga ni, oziroma jih je mnogo.
Tvojemu disku ni več pomoči. Če je še v garanciji, je OK, sicer boš imel nekaj stroškov za nakup novega.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

celica ::

Hojla ...

Najvecji apsurd je, da je garancija potekla pred priblizno mesecem in pol. Mi je ze padlo napamet, da bi iz drugega (enakega) diska snel krmilno elektroniko, in tako preiskusil, ce je zaribal motor, ali pa je crkla elektronika. Ce je zariban motor, potem ni skode, ce pa je crkla elektronika (zaradi motorja) potem pa bi pljunil sam sebi v juho ..he he;((
Skoda no, saj vem da nic ni vecno, ampak vseeno se ga nimam namena postavit med smeti. Nikoli neves kaj ti cez cas pride pod roke. Mogoce komu nagajajo slabi sektorji, pa se hoce diska resit, to bi se bila resitev po mojem, da se poigram z kaksnim drugim enakim diskom, in menjavo elektronike.

OK ..hvala vsem za to kar sem ze vedel, pa se kdaj ..;)
negre..! gre ..? joj GORI ..!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nočejo reklamirat diska - ponudili so mi dobropis (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8812071 (8179) amigo_no1
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527439 (5895) kretnichar
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616273 (11435) e-marko
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354615 (3861) Spajky
»

Disk Fujitsu (MPG3409AT) 40 giga fuč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111122 (1004) pucvoler

Več podobnih tem