» »

Disk Fujitsu (MPG3409AT) 40 giga fuč

Disk Fujitsu (MPG3409AT) 40 giga fuč

elfin ::

Crknil mi je disk Fujitsu 40 Giga MPG3409AT - EU

Bios mi ga itak ne prepozna (ker je večji od 32 Gb),
ampak je lepo delal v Win 2000 in v Linuxu.
No zdaj pa ga ne prepozna več ne en, ne drugi OS.
Tudi IBM-ov Disk fitness test si zlomi zobe.

Je možno, da mi je povozilo master boot record, ko je enkrat za slabo sekundo zmanjkalo elektrike? Bi takrat bili taki simptomi?
Elektronika ni crknila, ker sem vzel z drugega enakega diska elektroniko in to dal na drugi disk, pa drugi disk normalno dela z obema elektronikama, pokvarjeni pa z nobeno..
Kontroler tudi ni, ker enak disk normalno dela na kontrolerju.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Je pa gor nekaj podatkov bilo, ki bi jih rad nekako rešil, mi lahko kdo prosim da kakšen nasvet?

Probal bom še z novejšo matično ploščo, ki podpira take diske že v biosu.
Kakšni so sploh simptomi, če je fuč master disk record?
Kakšni pa bi bili simptomi, če bi crknil recimo motor od diska?
Se da kaj rešit?

Se v naprej zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav, Rajko :(

žvau ::

Daj disk za 2 uri (ali več) v zmrzovalnik. Ko bo lepo zmrznjen ga priklopi in ti bo delal saj pol ure. Aja priklopi ga kot slave ne kot master. S to metodo sem rešil podatke s svojga Fujitsu diska, ki je imel enake simptome.

JP ::

Kar se tiče Fujitsu diskov, ne bi o tem. Tudi sam imam z njimi slabe izkušnje. Crknika sta 2 po 20 Gb diska. Tudi sam sem mislil, da je šlo za elektroniko, ampak je bilo vseeno nekaj drugega. Podatki pa so šli... No upam, da ti bo delalo to z zamrzovanjem, tega še nisem poskusil.
Lp by JP

elfin ::

To sem že včeraj probal ... NIČ NI POMAGALO
Sem ga mel v skrinji na -32 stopinj ene 3 ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elfin ()

JP ::

Mislim, da boš lahko od tega diska najverjetneje kar poslovil, saj tudi na srevisu dvomim, da bodo kaj uredili. Če bi crknil motor, se disk ne bi sukal; to pa je zelo malo verjetno.

Lp by JP

elfin ::

Bom danes probal na taki plati, ki ima podporo za UDMA 66, ker mene ovira moj bios, ki sam od sebe ne podpira večjih od 32.
Pol prek w2k Recovery console probam z fixmbr ... če bo kaj.

al pa z fdisk/mbr

Mislim, da je mbr hin.
Če elektronika ni, pa če motor ni, kaj bi še lahko blo .. ?Glave? Bad sektorjev disk ni imel ..

Če ne pa gre pod šraufnciger, pa da vidim kak to od znotraj zgleda. Ko sem bil mali sem vse narazen dobo.

JP ::

Dvomim, da ti ga bo prepoznala katera druga matična; no saj boš videl. Ampak če ti ga v biosu ne prepozna, potem ti tudi popravljanje MBR-ja nič ne koristi (master boot record nima nobene zveze z prepoznavanjem kapacitet diska v biosu). Vseeno želim veliko sreče.

Lp by JP

SaX ::

Še eno razočaranje: jaz na firmi te diske kar v vseh mašinah po vrsti menjavam (tiste ki so še v garanciji), ker je imel Fujistu s serijo 10GB, 20GB in 40GB totalne probleme. Slej ali prej bi ti ta disk crknil 100%.
SaX

http://comlab.d-mashina.net

elfin ::

Ja saj mi ga ni. Sem ga v službeno mašino priklopil, pa nič.
Samo me zanima, kaj je pol crknilo?
Zakaj ga bios ne prepozna, če pa elektronika deluje, če jo dam na drugi enak disk, ki ga še mam (in obratno od delujočega diska elektronika na crknjenem tudi ne pomaga).
Bilo pa je tako .. je za slabo sekundo zmanjkalo elektrike in pol so w2k odklopili disk (unplugg a device). in od takrat, ko da ga ni.

Kaj so ti diski tak občutljivi ...

Aja, zadjič ga nisem dal zmrzjenega not ... sem počakal, da se je odtalil. Bom ga še enkrat šokiral in ga dal not ledenega. To še nisem probal

pucvoler ::

Ko smo že glih pr tem, me zanima s čim vi popravljate tako zvani master boot record?
Imam en disk, ko ga bios lepo prepozna, partition magic pa se ne zalaufa ker javi neko napako.
BTW fdisk ne vidi nobene particije, če jo pa hočeš naredit, pa traja večnost-> alocating disk space.

Ne me poslušat!!!!!!

JP ::

Točno to Sax!
Saj nima veze, ker je mogče štroma zmanjkalo, tako ali tako bi ti crkni. Tudi meni najprej ni bilo nič jasno... kaj hočemo.

puclover
Kaj si hotel reči s tem popravljati MBR?

pucvoler ::

Mislu sem uprašat s kirim softverom se da, če se?, zadeva popravit.
Ne me poslušat!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne bootne w winse

Oddelek: Pomoč in nasveti
71255 (1169) StratOS
»

Vse o MBR

Oddelek: Operacijski sistemi
121519 (1269) moj_nick
»

Kako formatirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101897 (1767) BigWhale
»

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81305 (1130) JP
»

error loading operating system; pomagajte prosim :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
111041 (869) perci

Več podobnih tem