» »

Kateri dlančnik kupiti?

Kateri dlančnik kupiti?

NemecRok ::

Pozdravljeni!

V kratkem nameravam kupiti dlančnik, vendar ker o njih trenutno vem zelo malo sem se odloču, da vas malo povprašam za kakšen nasvet, ki mi bo zelo prav prišev, ravno tako pa tudi stvari na katere naj bom pozoren pri samem nakupu!

Torej trenutno še nimam v mislih nobenega določenega tipa ali fime dlančnika ker jih še ne poznam tako dobro....rad pa bi, da bi dlančnik imev možnost brezhibnega GPS-a ter seveda vseh ostalih stvari kot so koledar, možnost povezave z internetom, poslušanje mp3-jev, sihnoriziranje podatkov s kompa, itd...

Sedaj cene koliko sem ppripravljen največ odšteti za dlančnik ne bom povedu, ker niti ne vem kakšne so okvirne cene takšnih modelov, ki bi vsebovali vso to opremo!

Rad bi, da mi tudi sami še svetujeta kaj je dobro, da vsebuje dlančnik, na kaj morem bit pozoren ter ostale stvari

Že v naprej se vam najlepše zahvaljujem.

Lp

Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Calligula ::

HP 3715.

Dober zaslon
Veliko vgrajenega spomina
Povprecen a kdaj uporaben foto
Izjemna avtonomija
WIFI in Bluetooth
Dobra izdelava

Iz lastnih in tujih izkusenj ga lepo priporocam, ker je odlicen skupek vseh lastnosti, ki naj bi jih dlancnik imel.
ZA MP3je je odlicen, ker baterija zdrzi dlje kot pri akteremkoli drugem dlancniku. Tudi zvok je odlicen-se posebno z dobrimi slusalkami.

Jaz ti predlagam, da kje zbrskas kakega rabljenega. Jaz sem sa kak mesec starega lani dal 55 jurjev-nov malo nad 90 jurjev.
Dlancnike pogosto kdo kupi in potem ne uporablja.

GPS se dobi tak, da deluje preko Bluetootha-v tujini od 20 jurjev dalje, pri nas od 30 jurjev dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

NemecRok ::

se pravi da lahko jst naprimer kupim ¨navaden¨ dlančnik, ki bo imev bluetooth in se lahko potem preko njega povežem na posebeno GPS napravo?
A mi lahko nekdo prosim pove kakšen naslov strani kjer o tem kej več piše, da bi jst to mal preučiv?;)
...pa GPS, ki je povezan z dlančnikom preko bt-ja vseeno normano, enako kakovostno, zanesljivo deluje, kot pa če je GPS že kar intergriran v dlančniku?

WIFI...to pomen, da ima dlančnik brezžično povezavo do inteneta če se ne motim??? se pravi, da bi lahko jst mev internet na dlančniku preko brezžičnega rutarja a ne?

Kako je pa kaj z nakupom dlančnika u tujini??...namreč slišu sm, da se da dlančnik kupiti u tujini (nemčiji) precej ceneje, sploh če naletiš na kakšno akcijo....kako je pa potem z operacijskim sistemom?...a se ga da zamenjat?...da bi potem biv namesto v nemškem, angleškem al pa po možnosti v slo jeziku?..ter če so tu še kakšne druge ovire???

Lp
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Boeing ::

Če kupiš v avstriji oz. nemčiji, potem boš mel nemški pocketpc... kar je rahlo neugodno, razen če živiš neposredno pod avstrijsko mejo ali pa še malo čez ;)


Drugače pa resno razmisli o Siemens PocketLOOX-u 720. Hudo, ampak res HUDO fina stvar!
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Calligula ::

Jaz sem z tujino mislil predvsem na GPS modul.
Se pa da pri firmah kot je HP tud lepo flashat z angleskim firmwarom,..

Kar se tice 720 od Fujitsu,.. bi si malo prebral teste, ce bi zdajle nabavljal, ker tile najnovejsi dlancniki razen VGA zaslona, ki je po svoje OK po svoje pa nepotreben, precej slabo opravljajo svoje funkcije. Marsikje so pocasnejsi predvsem pa baterijsko pozresnejsi od 3715.

Drugace se pa ful splaca kak Acer N30, ce ga kje dobis.

Kar se tice GPSa-ja, preko Bluetootha je enako kot obicajno. Ni nobene razlike zate razen tega, da ga lahko pol lazje prodas loceno ali pa uporabljas z vec napravami-tudi z laptopom, . pa nasploh pol ni vezan na samo ta dlancnik-skratka veliko bolj univerzalno poraben-se celo s pametnimi telefoni.

NemecRok ::

se prav da se ubistvu skor bol splača nabavit dlančnik ter GPS posebi, saj lahk pol le tega uporablaš z večimi napravami...ql

A mi lahk nekdo pošle kakšn link o teh GPS modulih al kaj so že...da mal vidm kakšne so kej cene

Kako je pa potem kej s kartami...a se dajo te naložit na vsak dlančnik???
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Zheegec ::

Recimo poglej si Garmin GPS10, GPS Bluetooth vmesnik. Mislim da je cena v Slo ~75K, zraven je že mapa "zahodne Evrope" (v bistvu bivša EU pred širitvijo), recimo Adria Route (Slo, Hr, BiH) stane 40K, pa gre mislim da na vsak PocketPC brez težav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

NemecRok ::

Zdle sm mal gledu za te GPS antene, ki so lahko z dlančnikom povezane z bluetooth, preko kompa pa z kablom.
Zanima me če so takšne antene kompatibilne z vsakim dlančnikom ali lahko tu pride do kakšnih težav?...kako je pa poten s kartami...kam se te naložijo, a kr v samo GPS anteno?kr sm vidu da se da tud v določene antene ustavit kartice???

A ima kdo izkušnje s tem??...kr sedaj resno razmišlam,da bi kupiv dlančnik posebi ter gps posebi, saj bi lahk potem to anteno uporabljav tud na prenosniku!
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

bepapa1 ::

Najbolj se splača vzeti model HP iPAQ Pocket PC hw6515, saj ima GPS in telefon že vgrajen.
poldi

NemecRok ::

ja ta dlačnik res dobr zgleda, sam bi se skor rajš odloču za varjanto GPS modul posebi, da bi ga lahk pol tud naprimer uporablu skup s prenosnikom, pa tud če bi se potem kdaj odloču za nov nakup dlančnika mi nebi blo potrebno gleda, da bi le ta že imev vgrajen GPS.

...pa tud rajš bi vidu, da ta dlančnik nebi imev vgrajenega mobitela ker je ta stvar le mal prevlka da bi jo u žepu nosu

Se pravi, da bi za dlančnik, ki nebi imev ugrajenega mobitela ter GPS-ja odštev malo manj denarja, vendar bi potem moru še dokupt GPS modul, ki pa zna bit kar precej drag se mi zdi

A mi zna mogoč kdo svetovati kakšno kombivacijo naj bi kupu??
Toshiba Satellite Pro A300-1NT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412110 (8800) AtaStrumf
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122375 (2269) gregaster
»

GPS za v avto do 120.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
151494 (1086) CCfly
»

kateri dlančnik naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
362509 (2143) mile
»

Dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
111452 (1294) AntiC

Več podobnih tem