» »

sata in sata II

sata in sata II

kitarist ::

Pozdravljeni !!
Kupijem trdi disk in sicer obvezno serial ATA. Sem pa na interntu zasledil nov standard SATA II, ki ima prenos podatkov
do 300 MB/s. Problem je v tem, da imam plato (ABIT Nf7-s2), za katero ne vem, če podpira sata 2 in če je ne podpira, ali bo
disk deloval kot navadni sata, ali sploh ne bo??

Hvala

TOP ::

Plata ti ne podpira SATA2 disk ti bo vseno deloval ker na disku prestaviš zatič na 150kb/s.Tako imam jaz ki imam disk Samsung 160gb 8m SATA2 in sem probal tud na drugem PC ki ne podpira SATA2.

kitarist ::

Torej se splaca kupit sata2 zaradi nadaljne nadgradnje sistema? Vlece me tudi zato ker ima disk, za katerega se odločam (WD 250 GB SATA II 7200rpm 16MB) 16MB cache-a.

Person ::

Mah, jaz imam tudi Sata 1 (150 MB/s !) plato, pa disk Sata 2, pa dela tk kt more ;)

Sem 99% prepričan, da bo sposoben pisati podatke na disk s hitrostjo, ki je manjša od 150 MB/s, kar pomeni, da je v bistvu čisto vseeno kakšen interface bo imel.

Jaz mam BTW Samsung SP120, 200GB, ki je na Sata II, pa bi delo čisto enako kot pa če bi imel interface Sata I ...

Pač poglej malo teste ... pa če je slučajno kaka razlika v ceni.
Let's make something useful!

bastadu ::

Danes večina novejših diskov še ATA66 vodila ne bi izkoristila v polni meri, kaj vam bo 300MB/s... Se pravi sama vodila že nekaj časa niso ozko grlo, ampak se ustavi pri sami hitrosti branja z diska in pisanja na njega... Ta hitra vodila pridejo edino v poštev za postavitev RAID polja, kjer je vsebovano več diskov in ti lahko potem v boljši meri izkoristijo samo vodilo, ker vsak disk prispeva svoj delež pri hitrosti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk SATA, SATA2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299663 (3976) SuperVeloce
»

SATA in SATA 2 ?

Oddelek: Strojna oprema
111493 (1237) Orchestra
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332262 (1499) DrSulcDJ
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262627 (2299) muzičar
»

Diski SATA II

Oddelek: Strojna oprema
192576 (1899) schejk

Več podobnih tem