» »

Voip TELEFONSKI aparat

Voip TELEFONSKI aparat

Mali Sonček ::

8-O 8-O 8-O
Zanima me za telefonske aparate ki bi delovali preko USB vmesnika za uprabo Skype pogovorov. Nekaj jih ponujajo direktno preko Skype-ja vendar se mi zdijo predragi. Sigurno obstaja kaka cenejše varianta -Taiwan.
:\ :\ :\
Lep pozdrav Sonček

ferdo ::

koliko si pogooglu?, imaš kake linke?

nisi edini, ki ga to interesira..

Mali Sonček ::

Mogoče bo treba pogledat po računalniških sejmih. Na netu nikjer nič ne najdem, ali pa ne znam poiskati.
Lep pozdrav Sonček

Jux ::

jst uporabljam bluetooth slušalko (moja je sicer od Nokije, sam kupi si takšno ki ti ustreza) in je mega. Lahko hodim nakrog po sobi, medtem se pa pogovarjam prek skypa (kvaliteta pogovorov je vrhunska).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Mali Sonček ::

Razlika so slušalke od telefona. Prednost telefonskega aparata je v tem ko imaš poziv ti zvoni in ne motiš ostalih ko se pogovarjaš. Če imaš brezžični telefon pa si zmagal.
Lep pozdrav Sonček

Gandalfar ::

simens prodaja nek addon za svoje gigasete

Modri dirkač ::

Razlika so slušalke od telefona. Prednost telefonskega aparata je v tem ko imaš poziv ti zvoni in ne motiš ostalih ko se pogovarjaš. Če imaš brezžični telefon pa si zmagal.


Če mi to razložiš, si zmagal.Svašta!:\

A ni prednost slušalk, da ne motiš nobenga z zvonenjem in še bolj komot so, ker ni treba držat slušalke v roki.
Everybody lies!

danielka84 ::

na osnovi cesa pa deluje ta iptelefonija, oz. kako tebe en poklice? a imas kaksen naslov al kaksen iP? ker ce je npr vec pcjev za ruterjem kak pol to gre?
ni-da-ni

_Hammer_ ::

Jst sem v petek mel priliko testirati Olympin 9211 IP telefon , ki deluje v povezavi s Skypeom - *klik*

Telefon je brezzicen, dometa 300metrov,slisi se odlicno, poleg uporabe kot navaden telefon pa ima povezavo s Skypeom na racunalniku. Bazo se priklopi prek USB na racunalnik, instalira gonilnike,Skype in to je to. Na telefonu vidite vase kontakte ki so trenutno online, kogarkoli lahko poklicete, prav tako vam zvoni telefon, ce vas kdo prek Skypea klice.
Super zadeva. Dvema, ki imata stalno internet povezavo, ne glede na to kje na svetu sta, (ok vsaj za Evropo vem da je narejen ta telefon) se lahko prakticno brez dodatnih stroskov pogovarjata kolikor hoceta in kadar hoceta. Prav tako lahko uporabis SkypeOut pa lahko klices tudi na navadne stevilke v tujino, povezava tece preko interneta, po dosti bolj ugodnih cenah. Vpises stevilko in na telefono pritisnes le gumbo za PC klic namesto navaden klic in ze zacne klicat.
Telefon bo pri nas trzilo podjetje Kotar ki je eksluzivni zastopnik za Olympio v Sloveniji, cena pa bo okol 45 jurjev.

_Hammer_ ::

Telefon se bo dalo dobiti ze cez en teden. Ceno pa znizana na 35 tisoc SIT.

Gandalfar ::

Dela zadeva tudi pod linuxom ali OSX?

pumaxx ::

Klici navzven pa so samo 0.020 eur. To ni niti 5 sit za EU in ZDA na minuto. Proti temu še iptelefonija naših ponudnikov zgleda blazno draga.

_Hammer_ ::

Za razliko od samega Skypea telefon podpiramo somo Windows - 2000,XP,2003

Gandalfar ::

Skoda :(

Erzo ::

Tud mene zanima to področje...

1) Siemens M34 USB modul. Gor lahko povežeš Gigaset brezžične DECT/GAP slušalke. Cena: 26.000
http://www.el-jamnik.si/pdf-doc-xls/nov...

2) Olimpia DUALphone. Bazna postaja z USB portom za skype in analognim za navadno linijo + brezžična slušalka. Cena: 35.000 ( pdf link )


Ali kdo zadevo uporablja? Kakšne so izkušnje...

Razlika je mogoče v tem, da siemens je lahko tud ISDN bazna postaja...

lp,
Erzo

-----------
skrajsal sem ti en (pre)dolg link -P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

gregec38 ::

Uporabljam Skype USB E-ZI phone, stvar dela odlično... Lp!

Eagle ::

Olimpia DUALphone deluje pri isdn liniji al samo pri navadni analogni..?

Dzonson ::

Za vse ki si zelite odlicne telefonske slusalke za Skype. Moznost prilagajanja slusalk tudi za druga programska okolja preko API. Linux driver-ji zaenkrat se nedostopni

madmitch ::

Hammer: morda veš, se da delat konferenco Skype - analogna linija. Če to dela, ga bom rezerviral, da ga sigurno dobim.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

_Hammer_ ::

Telefon je za analogno linijo in ne ISDN.
Pri ISDN deluje kvecjem v povezavi s kaksnimi ISDN modemi, ki imajo zraven se analogni izhod.

V Skypu se da delat konferenca do 4ih uporabnikov hkrati. Da bi pa hkrati mel nekoga zraven, ki ma samo analogno linijo pa ne.

Telefone imajo na zalogi.

bocco ::

S programom vSkype http://www.vskype.com/content/help.htm lahko v konferenco vključiš do 200 uporabnikov in uporabljaš tudi kamero. Zadeve sicer še nisem preizkusil v praksi. Ravnokar pa testiram telefon za skpye telefoniranje s katerim lahko kličeš tudi v fiksno omrežje, seveda predpogoj je nakup kredita pri skypu. Moram reči, da zadeva deluje OK, pogrešam samo da ni še brezžično. Seveda tudi tu obstaja rešitev - dobi se adapter na katerega priključiš analogen telefon. In če poseduješ kakšno Dect varianto brezžičnega analognega telefona je rešitev na dlani. Tako ubiješ tri muhe na en mah - brezžično telefoniranje, analogni telefon, skype telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bocco ()

_Hammer_ ::

Če bi si prebral zgoraj, bi videl da obstaja tudi brezzični Skype telefon, s katerim se lahko kliče tudi v fiksno omrežje.

Damjan Jagar ::

Ti aparati so preizkušeni in opisani v zadnji (poletni) številki Monitorja.
http://jagar.si

Caligula ::

V Rolanu npr dobis za 5900 SIT USB telefon z LCDjem-je pa kopija ene brezvezne GSM Nokie po dizajnu.

OldSkul ::

Jaz bi si raj kupu pretvornik iz USB na RJ11. Tako si lahko gor priklopiš lasten analogni telefon. Ker tile telefoni so bolj kot ne slabi.

Caligula ::

A se da kako ISDN prikljucek in brezzicne telefone iz Telekomovih akcij spravit na VOIP?

pumaxx ::

Caligula ::

Tem sem enkrat poslal mail, ce ta njihova zadeva to omogoca pa niso nic odgovorili.
A to deluje? Preverjeno?

Ampak c nimas centrale. Pac samo navaden ISDN z dvema stevilkama oz telefonoma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poceni telefonirati v tujino

Oddelek: Omrežja in internet
71696 (1481) NazgulRR
»

Klasičen brezžični telefon z ločenim napajalnikom

Oddelek: Mobilne tehnologije
122120 (1929) marjan_h
»

Povezava Telefon-Telefon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122237 (1896) Wolfman
»

Izkusnje s telefonijo IP

Oddelek: Omrežja in internet
132021 (1428) amigo_no1
»

Voip telefon SKYPE BRONDI

Oddelek: Omrežja in internet
274322 (3491) leechen

Več podobnih tem