» »

Bodo XP-ji na drugem disku izbrisali boot linuxa?

Bodo XP-ji na drugem disku izbrisali boot linuxa?

Hair ::

Torej, tole je moj začeten problem.

Sedaj nameravam dat v kišto še en disk, naložit XP-je in Partition Magic, ter aktivirat D particijo.

Zanima me, če bo inštalacija novih winsev prepisala oz. izbrisala, onemogočila boot linux-a?

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

roscha ::

Se mi ne da brat tiste zblojene klobase...

Torej bi ti imel PREDVIDEVAM takole:

hda - Linux
hdb Winzos

Če je to res, potem je povsem enostavno. Odklopiš hda (zdaj master) in kot master nastaviš hdb. Nasnameš Winzos, potem vtakneš v mašino nazaj hda kot master, hdb pa kot slave. Popraviš grub ali lilo, ter končaš. Partitionšmornixa sploh ne potrebuješ.

Hair ::

Rad bi nazaj usposobil XP-je na tem disku. Nove bi naložil edino zato, da bi lahko s partition magic setal D particijo na active. Potem bi disk spet ven vzel.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Kami ::

Če nebojo windowis prepisali MBR-ja te bo vse ok z bootom

roscha ::

Sem šel prebrat kaj te matra. Zgornji moj nasvet je za kanto, ker imaš winjajc na hda2(5?) in ne na ločenem disku.

MBR bo šel k vragu v vsakem primeru, če boš ponovno inštaliral Wingnoj. Rešitvi sta 2.

1. Po inštalaciji boot z Linux CDjem in ponoven prepis MBR-ja z Lilo ali Grub loaderjem. Ne vem katerega uporabljaš.

2. Pred inštalacijo win: konzola, root, narediš dd if=/dev/hda of=/pot-nakam/mbr-image bs=512 count=1
2a. Boot z Linux CDja, mount diska ali devic-a kjer je shranjen image MBRja, potem: dd if=/pot-nakam/mbr-image of=/dev/hda


To je to.

Simpl ko pasulj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151925 (1557) Michael7
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131814 (1652) zee
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624414 (3749) WarMaker
»

Kateri boot manager?

Oddelek: Operacijski sistemi
241756 (1482) sidney
»

Formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61318 (1244) Yohan del Sud

Več podobnih tem