» »

Ugašanje prenosnika

Ugašanje prenosnika

p3t3r# ::

Pred kratkim sem nabavil prenosnika TroNote pentium M 1.73, 512 Mb Ram, X700 128 Mb, 60 giga disk...
Ko igram novejše igre, kot so (Quake 4, Vietcong 2....) se po nekaj minutah igranja računalnik kar ugasne... Se mogoče preveč pregreva, tipkovnica postane čisto vroča... Ali manjka rama, drugače ti dve igri ne štekata...

Hvala

eyk ::

"Se mogoče preveč pregreva" evo odgovor ti je na dlani!!!

Laptopi niso delani ravno za igre. Dodaj kaksno odvajalo toplote (ventilator), ali pa pazi na to da je pod laptopom vsaj 3cm prostora da lahko zrak pride tudi pod njega in da je reža za notranji ventilator prosta, jaz imam zadaj dvignjenega za 4cm pa ko se spravim na spil, pa dam tja ko piha zrak ven iz laptopa 10cm vent. kateri piha stran od laptopa (vlece zrak iz laptopa) ne sme pihat po laptopu, dam ga pa 0.5 cm od ohisja tak da je reza za izpihovanje zraka piha v ventilator, ventilator pa potem stran (naprej) (laptopł)>(vent)>»

Kami ::

Jaz imam zelo podoben problem.

Laptop se ugaša vsake nekaj časa, ni pa odvisno al igram igre ali pa kak je stvar obremenjena.

To je sedaj že veliki problem, ker ne morem niti več namestiti OS-a (ker sem formatiral, ker je nekaj zajebavalo) ker se med inštalacijo ugaša, vedno nekje drugje.
Pa tudi časovno je čisto različno, enkrat se hitreje drugič pa kasneje.

Installat sem probal najmanj 18x :)

Drugače pa se je to pojavilo že kr nekaj časa prej preden sem formatiral.

Ja, silly me :P

Problem pa ni pregrevanje, ker sem probal pc hladit z sobnim ventilatorjem in je bil dvigjen (ko sem imel še OS gori sem tudi spremljal temperaturo in ta je bila ok).

Zadeva pa je prikloplena direkt na elektrito.

Finta je tudi v tem, da se baterija ne polni.

Rač. je bil prikloplen na elektriko dolgo (tako, da naj bi bla baterija polna) a ko odstranim kabl kaže da je baterija 100% polna čez par sekund pa zapiska (kao da je prazna) in PC se sklopi.

Za ugašanje in problem z baterijo sem posmuil, da je lahko kriv napajalnik in baterija.

Kaj predlogov?

Zheegec ::

Kolikokrat sem že rekel da ne kupovati Tronote... anyway, nesi na servis, uveljavljaj stvarno napako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

p3t3r# ::

Mar TroNote-ji niso dobri?

Jst sm zdej iz mize odsranil plastiko (zemljevid) ki se je od vročine že kar topil. Odprl sm tudi okno da piha v prenosnika, sedaj se ne ugaša, toda kaj bo pa poleti?

Zheegec ::

Pa saj imamo veliko temo o nakupu prenosnika, poglej si malo forum preden kupuješ.

Prižgi prenosnika na omrežno napetost, pusti lavfat 3DMark2003 nekaj uric, če se skreša/pregreva ga lepo zapakiraj pa uveljavljaj stvarno napako - ponavljaj dokler ne dobiš delujočega primerka, ali pa zahtevaj denar nazaj pa idi po Sony/HP/IBM (Toshiba, Acer, Siemens), pa boš srečen do konca svojih dni za devetimi gorami pa daleč od Tronota :D

Aja, glede na to kar si napisal jim ga kar na mizo postavi pa glej da bodo imeli spodaj kakšno plastiko >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

Oddelek: Kaj kupiti
243336 (2856) Gogo
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956602 (5309) gamaman22
»

polnjenje baterije prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
92735 (2575) jukoz
»

TroNote DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
375104 (4237) OwcA
»

Namizni prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
181205 (887) OldSkul

Več podobnih tem