» »

Namizni prenosnik

Namizni prenosnik

iskra ::

Punca je po odobritvi proračuna v višini do 300k dobila dovoljenje za nakup prenosnika. Ker pa ga ne bi uporabljala kaj dosti na terenu, me zanima, ali obstajajo tudi prenosniki, z baterijami nižjih kapacitet, malo večjih dimenzij in z navadnimi procesorji (ne-Mobile verzije)?

Sam se na prenosnike ne spoznam kaj preveč zato vas naprošam za nasvet.

Potrebuje: CD-RW enoto, TV-out, po možnosti blueTooth ali WiFi, velikost ni preveč pomembna, disk vsaj 40GB (filmi etc) in en spodoben procesor

Cr00k ::

kst je naredu test... preber si ga, mogoce ga bo ta punca vzljubila :)

Lime ::

Tuleje en za začetek zbiranja ponudb.

kuglvinkl ::

Pri firmi ECS so prišli do istega zaključka. In začeli ponujati Notebooke brez baterij, bistveno ceneje.
Your focus determines your reallity

R0K ::

Kupi ji en prenosnik dobre firme. To pa zato, ker imajo prenosniki dobrih firme boljše tipkovnice in boljše ekrane (obvezno kupi 15'1).

Kakšen navaden P4 2ghz+ bo čist dovolj, pa po možnosti še dvd-cd-rw pogon. Rama pa najraje 512MB.

Vse to bi se moglo dobit s kakim popustom za kakih 300-350k sit.

iskra ::

Hvala za odgovore! Punca je že navdušena :D TroNote D1 P4 2.4 256DDR 40GB 15.1" Combo bo po moje ta glavni razen, če dobim še kaj boljšega za ta $

Edino tisti ECS me matra ... al so stare cene al nisem zgoglal prave strani ... :\

OldSkul ::

TronNote ni kaj preveč dobra zadeva.Raje poglej za Compaq-om oz. Hp ter za Dell-om.

[MYTiX] ::

No, IBMja tudi ni za spregledat, ceprav so mal grsi :)

OldSkul ::

Ja, ja samo a ni IBM malo drag?

iskra ::

Hp in Compaq pa majo za isto ceno celeron 2000 proc (TroNote pa p4 2.4GHz) in baterijo, katere ne moreš pustiti v trgovini in prišparati 30k (in več).

TroNote imajo v bistvu enake zadeve, kot jih ima Asus ... Vsaj tolko sem te dni ugotovil z brskanjem ...

Še kaka ideja za brezbaterijski "namiznosnik"?

IceIceBaby ::

iskra, vpraši se kaj boš rabu tolk močn procesor in če si na račun nekaj megahercev (ki se pri nezahtevnih opravilih sploh ne poznajo) pripravljen žrtvovat boljši LCD, boljšo tipkovnico, zvočnike...

Sicer ne poznam tega TroNota ampak v večini primerov je tako da cenejši notebook ni zastonj cenejši. Mogoče dobiš hitrejši cpu in na papirju boljšo konfiguracijo, v praksi pa se pokaže za porazno (mam izkušnje z enim acerjem ki bi ga najrajš v smeti vrgu).
Uglavnem, ni vse v megahercih.

iskra ::

~kst: verjamem, dani vse v MHz ... To sem spoznal že sam (AMD vs. Intel :D ). Procesor bi vzel malo močnejši za primer LongHorna čez nekaj let. Pa tudi zato, ker za moj deklič 250k ni ravno mačji kašelj, bi raje videl, da laufa zadeva vsaj 3 leta brez nadgradnje.

Konec koncev: če ima TroNote isto ohišje kot Asus, mar nima tudi zaslon in ostale zadeve enake? :\ Povej mi, kako je kaj z matičnimi ploščami in RAMom v teh zadevah!

Acerja ne privoščim nikomur - sem držal enega po rokah in me je krepko razočaral (škripanje ohišja, slabe tipke ...) :O

Punca ga rabi za: Office, filme, web, peko CDjev, muziko in včasih si ga bom jaz sposodil za obnavljanje spletnih strani na terenu (ber: pol metra od serverja) :D

Povdarek je na tem, da NOČEM baterije in NOČEM "M" procesorjev :)

~dodatek: hočem pa vsaj 2GHz od Intela ali 2400+ od AMDja :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

iskra ::

~kuglvingkl: vse super :D odličen je :D edino cena dostave je neki čez $300 to me malo moti :\

kuglvinkl ::

Ma ne, sej nism mislu, da bi glih tega naroču. Samo tko, za info, da veš kaj iskat. :)
Your focus determines your reallity

iskra ::

okidoki :8) a kdo ve, če se da sestavit prenosnik po želji pri kateri od slovenskih firm za razumno ceno? Pisal sem že na par firm pa mi ne odgovorijo ... Morda bom dobil njihove odgovore na dekličin laptop, ko bom delal test run >:D

moj lap-top bo vodno hlajen:D

iskra ::

tega sem še našel, ki bi bil v mejah proračuna. Moti me edino Sis čipovje. Sicer so mi ga preko e-pošte ponudili za 12.000 SIT manj vendar vas vseeno vprašam za vaše mnenje!

Lime ::

To pa ni več namizni računalnik, ampak že kar klasičen prenosnik.
Če je Asus, potem bo že v redu.

OldSkul ::

Ampak Sis čipovje je v primerjavi z Intelovim čiovjem v prenosniku slabše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še vaš nasvet o dotičnem prenosniku prosim!

Oddelek: Kaj kupiti
323066 (2340) swen
»

Prenosnik (kaj mislte)

Oddelek: Kaj kupiti
71084 (868) mitjaje
»

ComTron prenosniki...

Oddelek: Kaj kupiti
253098 (2611) DjTonic
»

TroNote DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
375096 (4229) OwcA
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312732 (2013) Utk

Več podobnih tem