» »

Dobil slabši procesor kot naročil

Dobil slabši procesor kot naročil

trademark ::

Preko eBaya sem naročil nov mobilni procesor Barton XP-M 2000+ L2 512kB. Vgradim ga v računalnik in Aida ga prepozna kot T-Bred XP-M 2000+ L2 256kB.
Zanima me ali je mogoče, da se moti Aida, ali pa so se zmotili v trgovini.
Zanima me koliko slaši procesor sem dobil? Koliko vpliva polovico manjši predpomnilnik in koliko je slabše starejše jedro T-Bred od Bartona, se bo veliko bolj grel?
Kaj bi storili na mojem mestu? V vsakem primeru jih obvestim, da sem malo razočaran.

Hvala.

Tadej

rkb2 ::

Uporabi zadnji CPU-Z, adia je že star program.

Sami ::

512kb L2 cache-a se v nekaterih programih in igrah kar pozna, kot bi imel recimo 100-200Mhz več, sicer pa je odvisno od aplikacije.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

JIM22 ::

A sploh obstaja barton xp-m 2000+? Mislim da so bartoni xp-m od 2400+ naprej. Mogoče se motim.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

trademark ::

Ker se mi računalnik ni več zagnal sem odstranil procesor. Ta ima naslednjo oznako AXMH2000FQQ3C. Predzadnji znak je 3, kar pomeni L2 256 kB. Poslali so mi napačen procesor.
Žal pa imam sedaj večji problem. Računalnik se več ne zažene normalno. Nastavitve v biosu se vedno vrnejo na privzeto vrednost 100/100 Hz, čeprav sem nastavil 133/133 Hz. Računalnik se prižge, vendar se zagon ne izvede. ostane črn ekran. Zato sem dal procesor ven in nazaj noter in računalnik se je zagnal, grem v bios, da popravim nastavitve in spet nič. Sedaj vstavim star procesor in računalnik deluje normalno.
Kaj je narobe, slab stik, kje?

Hvala za pomoč.

Tadej

jest10 ::

Matična pa je?

Duke Nukem ::

lahko da moreš prestavit jumper na 133 mhz ,ker če daš samo v biosu fsb 133 to ni to ,poglej če ma plata jumper 100/133mhz :D

Eschelon ::

a) če boš stvar spravil nazaj k življenju, uporabi CPU-Z za definitivno identifikacijo procesorja.
b) vzemi si čas in zberi čimveč podatkov - tip tvoje matične, verzija biosa, napajalnik, ... in jih pošlji sem
c) Daj povezavo na tvoj e-bay nakup. Me zanima, kaj točno tam piše (kdo je prodal, kako ga kupci ocenjujejo...)
d) Ko boš imel vse kure v kurniku, kontaktiraj prodajalca in vljudno zahtevaj denar nazaj, v zameno za njihov "zmotno" opisovan procesor.
... Kaže, da si si nakopal delo.:|
Vedeti, razumeti, znati.

trademark ::

Ja nakopal sem si dodatno delo. Po nekajkratni zamenjavi procesorja sem ugotovil, da se mi računalnik ne zažene takrat, ko spremenim frekvenco na 133 Hz. Vendar mi je na tej frekvenci deloval prvič po namestitvi procesorja povsem normalno. Ko sem bil že vsega sit, sem kljub svojemu majhnemu znanju resetiral bios in sedaj ne znam nastaviti diskov.
Plošča pa je Elite K7s5 pro.
Firma pri kateri sem kupil pa je Silicon computers iz Bochuma (podjetje ima dober rating, trenutna pa ne ponuja teh procesorjev).

Tadej

trademark ::

Stvari gredo na bolje.
Podjetje, pri katerem sem kupil procesor pravi da je prišlo do napake. Procesor vrnem oni pa mi vrnejo denar. To bom tudi storil, saj je pri drugem podjetju trenutno mogoče dobiti procesor Athlon XP-M 2600+ , to pa je največ kar podpira plošča Elite K7s5 pro.
Težavo z detekcijo diskov v biosu sem rešil tako, da sem odstranil baterijo.
Sedaj imam še dve stvari. Računalnik deluje na frekvencah fsb 100/100. Če nastavim na 133/133 se ne zažene. Kje je problem?
Druga stvar pa je, da pred zagonom računalnik javi, da ima CMOS napačne nastavitve, ker ne vem kaj popraviti, izberem naj obdrži obstoječe in zagon normalno steče naprej. Kje je problem tukaj?

Hvala.

Tadej

Jernej L ::

k7s5 (a) ima zelo veliko tweakov, priporočam da malo naokoli pobrskaš za tweakane / popravljene biose.

deco16 ::

Hehe ti kar kupi 2600 M!!
jaz sem ga tud kupil prek ebay-ja in stvarca je šibala na 2700:D tudi če kdo ne reče da je dober jaz sem ponosen :P
Proc pa sem kupoval po stepingu poglej če se da kupi tako da ma steping IQYHA!
aha sam kot zgleda ti niti ne misliš navivat... škoda dober proc je... :D
l.p. Dean


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261431 (1431) _mOuSe_
»

Athlon XP 3000+ dela na pol moči?

Oddelek: Strojna oprema
201844 (1469) amigo_no1
»

Kateri procesor za ploščo elite K7s5A pro ?

Oddelek: Kaj kupiti
5708 (642) trademark
»

2500+ M: novi AXP 1700+? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21410244 (5914) GUFY
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311506 (1205) _Dejan_

Več podobnih tem