» »

AV receiver

AV receiver

Gremlinator ::

Razmišljam o nakupu AV receiverja za moj domači kino.
Trenutno imam na DVD priklopljene zvočnike 5.1.
Seveda mi ob predvajanju programa iz TV, ali DVD (divx) ne daje prostorskega zvoka (5.1.).
Sedaj pa me zanima, ali bi ob nakupu to zadevo rešil?
Torej zanima me, če bo receiver audio signal iz TV programov in DiVX filmov pretvarjal v 5.1 zvok (DTS, Dolby, Dolby Prologic II.)

Razmišljal pa sem o nakupu naslednjih modelov : stran na www.yamaha-hifi.com
ali pa tele : stran na www.mimovrste.com
Nisem tako bogat, da bi si lahko privoscil kupovati poceni.

gumby ::

iz TV-ja bos dobil najvec stereo oz. navaden prologic zvok (filmi)... za zvok iz vseh zvocnikov bos moral "napihnit" zvok z kakim dsp efektom recimo

Gremlinator ::

Torej kaj prida ne bom pridobil s nakupom receiverja?
Moja želja je, čimveč istisniti iz teh zvočnikov, obenem pa mislim, da potem ko imam dokaj ok receiver je lažje dodatno dokupovati komponente (predvsem divx player).

Kaj pa v divx filmih bo zvok boljše oz. true surround?
In kaj pa pomenijo sploh te kratice, ki jih ob receiverju navedejo proizvajalci : DTP, DOLBY SURROUND, DOLBY PRO LOGIC,...)

In na koncu : SE MI SPLOH SPLAČA INVESTICIJA V RECEIVER ALI JE PRIDOBLJENA KORIST NA ZVOKU PREMAJHNA, DA BI OPRAVIČILA NAKUP.

:))
Nisem tako bogat, da bi si lahko privoscil kupovati poceni.

gumby ::

dolby surround in prologic je ista stvar, prologic 2 je pa nadgradnja tega. tu imas prostorski zvok zakodiran v stereo signal

divx filmov imas vec vrst - eni imajo stereo zvok, eni dolby digital (ac3), eni DTS, eni pa celo kombinacijo teh... pravzaprav zvok nima nobene veze z divx, ampak pustimo zdaj to

glede investicije je pa tako... zvok na hifi sistemu je milionkrat boljsi, kot na plastic-fantastic jajcih... ce ti dober zvok nekaj pomeni, bos pac investiral nekaj v to. odlocit se moras pa se vedno sam

Gremlinator ::

Ja fino fajn.

Je pa zdaj tu še ena dilema : KAJ KUPITI.

Malce sem si ogledoval JVC in SONY modele, ki so cenovno tu 150-200€, kar se mi zdi dokaj ugodno, glede na to, v kakšnih prostorih bom to uporabljal (3,5 x 4 m).
Zdaj pa bi potreboval še kakšen nasvet, kaj kupiti in kje to dobiti.
Poleg tega sem od kolega, ki dela v Comtronu dobil predlog za receiver. Kaj mislite?
Nisem tako bogat, da bi si lahko privoscil kupovati poceni.

Stepni Volk ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456927 (3427) mat xxl
»

3.5mm -> toslink

Oddelek: Zvok in slika
286103 (4673) Mavrik
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122240 (1971) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537589 (6344) gumby
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363061 (2609) ciper

Več podobnih tem