» »

Izpraznjeni sefi

Izpraznjeni sefi

«
1
2

clothes ::

Ob danasnjem ropu bancnih sefov sem pomislil na to da se v bistvu ne ve kaj je bilo notri, saj najemniki menda niso dolzni povedati kaj imajo shranjeno v sefu. Kako bodo sedaj zavarovalnice ocenile skodo?

jarre ::

Mislim, da bodo zavarovalnice samo delno, do določene vsote, vrnile nastalo škodo. Verjetno je to zapisano v pogodbi, ki jo je prejel in podpisal vsak lastnik sefa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

swar ::

Predstavnica za stike z javnostjo na SKB banki Jelka Novak Kantona je povedala, da je vsebina sefov zavarovana pri Zavarovalnici Generali in Zavarovalnici Zürich. Strankam banke, ki so bile v ropu oškodovane, bodo škodo povrnili po pogojih, navedenih v sklenjenih pogodbah ob najemu sefa. Oškodovane stranke bodo v SKB banki v kratkem tudi osebno obvestili, kako ravnati v danem primeru, je še pojasnila.

BigWhale ::

Roparji so se tam zadrževali več ur, eh?

BladE_ ::

Ce mas velike vsote kesa je Švica prava država za odprt račun pr ksni banki :D !!
Akcija - Reakcija

Tody ::

Več moških je oropalo banko a opis samo 2 ? :) Človek še v banki ni več varen :) Še dobr da so se spomnil za praznike to narest da nebi preveč gužve naredl čez dan :P

#000000 ::

inside job :D

Brane2 ::

Zanimivo se mi zdi to, da so baje roparji bili v banki več ur, pa očitno niso sprožili nikakršnega varovalenga mehanizma.

Videt je, da se je banka zanašala na budnost "varnostnika"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tody ::

oziroma je varnostnik dobil 10 % in še povedal katere sefe je treba odnest :)

#000000 ::

in počakal do 6 ure ter poklical policijo, falotje pa so že u bački palanki lol

PersonaRudis ::

Se nebi čudil če bi se roparji pripeljali z Bentley-jem, med celotnim podvigom pa bi kadili (ukradeno) marijuano.:D

tratto ::

Kolikor sem uspel ujeti v prispevku med dnevnikom ob 19:00, so roparji vstopili v objekt čisto normalno s kodo ene izmed strank. Vsaka stranka lahko baje vstopa v te prostore, ker ima svojo kodo. Ni mi sicer jasno, zakaj lahko prideš notri ob enajstih zvečer? 8-O
Ko pa so bili notri ... hop po varnostnikoma ... :(

Si pa predstavljam, kako se počutijo varčevalci, ki so imeli notri razno zlatnino, devize sumljivega porekla itd. Kako boš pojasnil kriminalistom, da si imel v sefu npr. 500.000 €, tvoja firma pa ima blokiran račun in si že dve leti ne moreš izplačati plače. 8-O

Vikking ::

Hehe, kaj vas skrbi, saj so odnesli denar le bogatim... revež pač nima sefa v banki in v njem neprijavljene zlatnine, denarja... ALI PAČ??

PersonaRudis ::

Po velja zavarovanje tako, kot pri pošiljanju stvari po pošti. Pač je neka 'nominalna' vrednost napisana... Ti pa lahko pošlješ kaj bolj dragega, sam ti pač škode ne bodo v celoti povrnili...

Izak ::

Oba osumljenca govorila srbohrvaško. To marsikaj pove. ;(

#000000 ::

Ha sem gledal na 24 kur ko je ena stranka, rekla. jest bom dokazoval da sem imel notri tako in tako vsoto denarja, za potrdilom od banke kjer sem opravil dvig denarja. LoL in pol sem ga iz banke odnesel v sef, da mi niti minimalne obresti ne lafajo več. Jp lažnjivi kljukec. V teh sefih je ponavad taka gotovina in ostali stuf kerga ne upaš dat nikamor drugam, ker bi te, al zaprli, al pa vsaj uprašal odakle ti ? LP

Utk ::

To je čist nepomembno odkod, čigav in koliko denarja je blo not. Tudi če je bil od znanega mafijca, nekdo ga bo moral vrnit. Zavarovalnica ali banka. Hudič samo dokazat koliko si imel not...če pa lahko dokažeš tisto, pa lahko najbrž dokažeš tudi kaj več:D

#000000 ::

Mater res me zanima kako bodo tole izvedli, in jasno da bo folk hotu mal pogolfat da bi dobil več kot je bilo notri, najbolj bodo osiveli tisti keri so imeli notri veliko pa ne smejo povedat prave cifre, al pa kaj jim je blo odvzeto (kaka ukradena umetnina-nakit)

boš vidu da bodo glede tega vračanja še velike piz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tr0n ::

Heh, od 23. pa vse do 6. uro so ropali? So si skoraj zasluzli svoje dinare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

iggy ::

Oba osumljenca govorila srbohrvaško. To marsikaj pove.


Kaj?
Hey, you're fat!

Izak ::

Pomisli kaj.

BigWhale ::

... da sta precej poceni dobila drzavljanstvo ali pa sta illegal aliena *cue in ramzes theme* ;>

No ja, jaz bi v prvi vrsti preveril ali sta bila varnostnika mogoce ostrizena na gobico... :P

cekr ::

In roparji so poznali šifre od sefov, ki so jih odprli? ....
in veliko inervijuvancev je govorilo z istim naglasom kot roparja... ?

Tolpa mafijcev izpraznila bančne predale druge mafijske tolpe?
Samo ugibam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

para! ::

cekr, odpiral bi jih naj z varilnimi aparati.
Death before dishonor!

Izak ::

In roparji so poznali šifre od sefov, ki so jih odprli? .... in veliko inervijuvancev je govorilo z istim naglasom kot roparja... ? Tolpa mafijcev izpraznila bančne predale druge mafijske tolpe? Samo ugibam.


To sm tudi sam opazil... BigWhale s teboj se tudi strinjam. Dejstvo je da se z večanjem priseljencev z juga veča tudi kriminalna dejavnost v sloveniji. Pika.

Barakuda1 ::

Dejstvo je da se z večanjem priseljencev z juga veča tudi kriminalna dejavnost v sloveniji. Pika.


In pol je svizec zavil čokolado ....

A lahko ti ponudiš kakšne oprijemljive podatke, za te tvoje trditve?!?

Če namreč pogledamo kdo je zagrešil pri nas najhujše zločine, bo zlo zanimivo....bo bolj mal priseljencev med njimi.;)

n01 ::

sej ne gre za to kdo je storil najhujše, ampak poglej npr. procent priseljencev koliko jih ima odprto kartoteko, in procent slovencev za odprto datoteko.

gre za to da če pogledaš globalno, vidiš da je nemalo priseljencev, ki kradejo, se tepejo, izsiljujejo.

nikoli se mi še ni zgodilo da bi me izsiljeval kakšen normalen (medtem ko mi je že kar nekaj ''južnjakov'' težilo za denar, mobitel)

sej nepravm da so vsi taki samo jih je veliko večji procent kot če gledaš koliko procentov od vseh slovencev je takih slovencev.

smešno napisano, a vendar:))
visit www.FileBits.Org

BigWhale ::

Jaz nisem nikjer impliciral, da je kriminal v porastu zaradi priseljencev. Sem samo dejal, da sta bila tista roparja priseljenca ali pa ilegalno naseljena tukaj. :)

Bolj zaskrbljujoce kot to je varnostni sistem banke. So imeli varnostnika tam za okras? Da se celo noc ne javita v centralo? Poleg dveh varnostnikov, je bil se kak varnostni sistem, ki je nadzoroval vse skupaj?

Funny.

tratto ::

To, da sta dva roparja govorila srbohrvaško pove chicken shit. Ustaljena fora roparjev raznih pošt in bank v zakotnih krajih pri nas je, da uporabljajo za kamuflažo ta jezik.
Res se je težko naučiti par besed: "Čuti! ... Ostani dole! ... Daj pare! ..." , a ne? Tudi, če imaš dva razreda osnovne šole, bi moral tole zaobvladati po krajšem intenzivnem tečaju. :\

BigWhale ::

Sej najbrz sta v sestih urah kej vec rekla... :P

tratto ::

Bolj zaskrbljujoce kot to je varnostni sistem banke. So imeli varnostnika tam za okras? Da se celo noc ne javita v centralo? Poleg dveh varnostnikov, je bil se kak varnostni sistem, ki je nadzoroval vse skupaj?


Če prav vem, je prostore varovala neka 'no-name' varnostna služba, ki verjetno še centrale nima - oz. so tam vsi praznovali Halloween (ob cvičku in kostanju).:P

AndrejS ::

Čudno da niso nosili policijskih uniform!

Tear_DR0P ::

naglas ne pomeni nič, lahko sta bla povsem navadna janeza, lahk sta bla pa amera, ki sta se naučila lažjo obliko jezika.
bolj zanimiv je res varnostni sistem banke, po mojem sta varnostnika poslušala kak sonyev CD, pa so tipi sesul računalnike
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Kamera, priključena na računalnik, ki NE prepreči alarma, če vidi kaj neobičajnega (ali ne vidi nič), je pač avtomatiziranje čuvajev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

zlabo ::

eh jaz se čist nč ne sekiram, svaka jim čast:D dobr so zrihtal tole:D

itak so pokradl samim revežom in poštenim državljanom:) hehe, če verjamš:P
tisti k ma tam v safu dnar spravljen, itak ni čist. pomojem da 95% tistga dnarja ni legalno prisluženega....
tkod da dokler barabe kradejo barabam je men čist vseen :D

SebaR ::

Me kar malo spomne na Ocean's eleven in 12 :P . Slovenska verzija, seveda
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Nejc Pintar ::

zlabo: kaj pa tistih 5%

Moraš pa vedeti da so imeli notri spravljene tudi razne listine, stared okumente ipd., torej tudi zgodovinska vrednost:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Utk ::

Vseeno bomo vse ukradeno plačali "vsi", prek zavarovalnic, bank... Pa tudi prek še dražjih varnostnih služb, policija tudi ni zastonj itd. Tudi če je bil tist denar ali pa karkoli že prej direkt ukraden:)

zlabo ::

@nejc: tistih 5% so pa stari ati in mame z velik keša k so še starga kova in ne zaupajo bankam:D

vglavnem moje mnenje je še zmer, da tist k je pošten pa tud če ma velik keša ga ma na banki, če ma pa zgodovinske vrednosti pa te pizdarije ma pa to v domačem sefu

BigWhale ::

Crni,

Vsi? Prek zavarovalnic? Daj razlozi to malo. A hoces rect, da se zavarovalnice napajajo iz drzavnega proracuna? ;)

Thomas ::

Bljek. Ne vem koga imam že bolj dovolj. A telih sefov, al unih sindikatov, al gospoda Bajuka.

Vseh enako.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

BigWhale, ne, zavarovalnice se napajajo direktno iz naših polic...pa ne zarad tega, ampak seveda bo banka drugo leto malo več plačala zavarovanja, varnostni službi, zato povečala provizije itd...

BigWhale ::

Heh, tudi za merkatorjeve stacune placujemo 'vsi'.

;) Zanimiv koncept, odslej bodo racuni merkatorja veljalo kot neki 'voucherji' za delnice. :P

Utk ::

Ja ne vem, Filipinci sigurno ne bojo prišli sem plačat škodo. Sigurno da tudi Merkatorje gradimo "mi", ampak to je vseeno bolj pametna investicija kot dat denar kriminalcem, niti nimaš neke izbire.

cila22 ::

Men pa ni jasno kako lahko takšno banko varuje noname varnostna služba,ki še svojega centra nima. Kr logičn bi blo,da se takšne stvari varuje tako,da varnostna služba komunicira s svojimi varsnotniki in policijo. Ne vem a tle ni nobenih zakonskih določil glede varovanja takšnih objektov,predvsem s strani zavarovalnice bi moral imet takšne zahteve. Men tle ni logičn vse skupi.
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

Matev ::

zanimiva izjava ene stranke:
varnostniki so vedno brali časopis ali jedli pico

hja - oboje hkrati očitno niso bili sposobni

BigWhale ::

cila,

Najbrz so v zavarovalnicah rekli: 'ma sej to sigurn majo...' :)

Brane2 ::

Kar se zavarovalnic tiče, rad verjamem da bomo to plačali vsi.

Sem slišal veliko zanimivih zgodb o igri zavarovalnic in velikih trgovcev.

V groberm gre tako: velike štacune plačujejo velike zavarovalnine, se pa zato ne sekirajo ob vlomih, ko jim odnesejo brda robe. To itak plača zavarovalnica. Tako se tudi ne sekirajo okrog recimo varnostnih služb itd.
Morajo jih imeti zaradi zavarovalnice, če pa varnostniki sodelujejo pri ropih, pa to ni neposredns skrb štacune- prej zavarovalnice.
Tu gre za igre "kdo bo koga" med štacuno in zavarovalnico, kjer zavarovalnica sicer zmaguje, vendar štacuna potegne znaten del tega nazaj, tako ali drugače. Taki ropi so recimo dobra priložnost za "korekcijo zalog" v trgovini itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

AngelOfDeath ::

Zanimivo kolko ljudi pravi kaj so delali ti varnostniki (meli odprta vrata, jedli pice, kadili, itd. a to jih ni motilo dokler niso oropali teh sefov

zanimivo a ne - po toči vsi zvonijo pred njo pa doben ne pisne...

Keyser Soze ::

Mislim, katera glupa farsa je vse skupaj tole... Glupo ravnanje varnostnikov in potem še glupo ravnanje policije(naj mi še kdo reče, da je primerno usposobljena).

Mislim, dva dni nazaj je folk z listki vseh prijateljev hodil gledat kateri sefi so izropani. Danes sem pa čez okno avtotehnine stolpnice gledal, kako strumno so stražili celo stopnišče atrija. Hudiča, še celo ograjo so postavili naokoli. Ker so KAO kriminalisti polno zasedeni z zbiranjem dokazov! V pretacanem, stokrat preštafnanem prostoru, ki ga je po ropu objagalo že ne vem koliko neznanega folka.

Jao, katere glupe fore.:\

En bolj nekompetenten kot drugi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je varno hraniti pomembne dokumente v sefu v banki?

Oddelek: Loža
81688 (1372) Darko!
»

Kater sef izbrati, pri kateri banki?

Oddelek: Loža
810701 (10162) prisonbreak1
»

Po sedmih letih le prijeli osumljenca vloma v SKB-jeve trezorje

Oddelek: Loža
364604 (3178) darkolord
»

Vdor v bankomat z MP3-predvajalnikom

Oddelek: Novice / Varnost
314608 (3015) reeves
»

Sef - Blagajna

Oddelek: Loža
81950 (1642) Highlag

Več podobnih tem