» »

Asus WL-500g -> PPPOE Relay problem

Asus WL-500g -> PPPOE Relay problem

rintintinc ::

Stvar je takšna. Rad bi, da bi router vsakemu računalniku, ki se preko njega priklopi na internet, dodelil unikaten IP. Trenutno je situacija pač takšna, da imajo vsi računalniki enak IP. Eksterni mislim, internetni, ne lokalni (tega sem mašinam določil ročno in na routerju izklopil DHCP).

Kako se to naštima? Preko switcha ni bilo teh problemov, ker se je vsak računalnik pač ločeno povezal preko PPPOE in dobil lasten IP. Je to na tem Asusovem routerju sploh mogoče? Bral sem, da naj bi o tem odločala funkcija "PPPOE Relay", ampak po vklopu le-te se ni nič spremenilo. Spraševal sem tudi po drugih forumih, ampak odgovora nisem dobil.

BlazP ::

Ce sem js prav razumel, bi ti rad, da router dodeli IPje, hkrati pa si izklopil DHCP. Pa spet ce sem prav razumel, se ti povezes na internet tako, da na posameznih racunalnikih vzpostavis ADSL povezavo.
Ce je temu tako, pol malce narobe razumes funkcijo routerja.

bosstjann ::

narouterju omogoči relaying

ter na vsakem rač tako kot pri swiču kličeš pppoe

rintintinc ::

Ne, očitno nisi prav razumel. DHCP me ne zanima, ker imajo mrežne kartice manualno nastavljene IPje.

Zanimajo me IPji na internetu. Rad bi, da se preko routerja posamezni računalniki posebej povežejo v internet in s tem dobijo vsaj svoj unikaten IP. Razumem, da je glavna fora routerja ta, da ti pač omogoči rabo interneta pri enem IPju in z več računalniki. Ampak tega nočem, če mi SiOL pač omogoča več PPPOE povezav na enem računu.

Če zna kdo natančno razložit, kako se to naštima na WL-500g, bom zelo vesel. Hvala. :)

ToniT ::

ADSL povezavo vklopiš v enega od LAN portov in potem se router obnaša kot switch!

danielka84 ::

Jaz imam narjeno tako kot zelis ti.

V nastavitvah routerja pod System Setup/Operation Mode si nastavi na AP mode, na pcjih nastavis fixne ipje (brez DNS), ustvaris pppoe povezave, vpises username pa pass pa mora delat.

Ap mode poveze vse porte zadaj v en switch, tudi uplink port ter wlan.

cheers

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router na router

Oddelek: Pomoč in nasveti
252603 (1942) dela
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375379 (4883) BorutK-73
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951958 (23708) simone
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384854 (4373) SasoS
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254522 (4072) BBB

Več podobnih tem