» »

Težava pri nalaganju xp

Težava pri nalaganju xp

mojamama ::

Nastavim v biosu first boot device cd in zaženem namestitveni cd. Označim kot ponovno inštalacija windows xp nakar mi napiše naslednje.


Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to xyour computer and that any disk related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer supplied diagnostic or setup program.

Setup cannot continue. To quit Setup press F3.

:) nimam pojma kaj naj naredim

zee ::

ti bios najde trdi disk?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mojamama ::

ja trdi disk najde samo zgleda da ni driverov od sata disk, nimam pa cd ja od matične
kaj lahko dobim driverje na spletu

Gwanaroth ::

Predvidevam, da imaš SATA disk, zato rabiš disketo z driverji za tvoj SATA kontroler. Verjetno si jo dobil zraven osnovne plošče, sicer jo lahko snameš z neta.
Lights often keep secret hypnosis..

McMat ::

Da ne odprem nove teme.....
meni se napiše isto, ko želim naložit windowse xp. vendar mislim, da ni nič narobe z diskom, ali driverji, saj je do zdaj vse normalno delalo in tudi windowse 98 lahko naložim brez problema. ko pa želim naložit win XP ali win 2000 pa se spet napiše:

"Setup did not find any hard disk drives installed ....."

Mi lahko kdo pomaga in pove, kje še lahko tiči problem oziroma kaj naredit?

hvala

farko ::

Zaporedje v biosu mora biti cd-disk-flopidisk botaš pa s cd ne vem zakaj ne bi šlo.V biosu klikn deafult naj ti da bios na tovarniške nastavitve in potem določiš ponovno da se bo zagnal iz cd pa mora jet.Za zagon nalaganja je pa treba že na začetku držat tipko del da ga nalaga winse iz cd to je vsa umetnost.
farko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326818 (5966) kreki
»

Setup did not find any hard disk drives

Oddelek: Programska oprema
112034 (1934) kratos
»

hp 6820s

Oddelek: Programska oprema
51925 (1719) moglasi
»

Nov laptop ne zazna diskov pri instalaciji Windowsov

Oddelek: Strojna oprema
51015 (973) ender
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151729 (1729) bluefish

Več podobnih tem