» »

Katera je najboljša

Katera je najboljša

GregaS74 ::

Picerija v ljubljani? :))

WarpedGone ::

Foculus

Od teh kar jih poznam js.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

ReBi ::

čerin, pr zmajskem mostu... pa še na bone se da jest

borchi ::

trta
l'jga

tratto ::

Azur

Žal skoraj nič prostora za NEkadilce. Toda po sprejemu zakona o prepovedi kajenja na javnih prostorih bo bolje.>:D

Arthur ::

so Čerina prestavil al kako? tam kjer je bil prej - ene 10 let nazaj, v oni ozki strmi ulici, ni več.

Stepni Volk ::

Trta

marnit ::

julči

2tiLen ::

Mirje

Calligula ::

Napoli
Azur
Trta
Cerin
Pingvin ni slab ceprav je dostava..

GregaS74 ::

Čerin je prodan in se baje imenuje drugače (nimam pa pojma kako!). Sicer pa obratuje na isti lokaciji, torej vzhodnem delu Trubarjeve.

majčken offtopic:
Glede NEkajenja na javnih mestih: mar bi bolje nadzirali izvajanje obstoječega zakona tako gostje, ki jih kajenje moti (in to naznanijo osebju lokala, saj končno ne plačaš računa samo za tisto, kar poješ/spiješ ampak tudi celotno storitev, torej tudi strežbo, ki mora biti skladna s standardi stroke in zakona!) kot tudi ustrezne inšpekcije, pa bi hitro sedeli vsak v svojem (ZRAČNEM) kotu tebi najljubše picerije ali lokala in se ne bi motili.:\

Nedavno sem doživel izvajanje takšnega zakona na Irskem. Samo veliki lokali/pubii imajo skorajda hermetično zaprte sobe (tik pred toaletnimi prostori) za kadilce v velikosti 6m2. Na najino veliko začudenje se je notri, za stekleno steno in ob 2 visokih barskih mizah, gnetlo 8 ljudi. Iskreno povedano: delovali so kot obsojenci na sramotilni steber. Sicer pa takšno diskriminiranje pomeni le dvoje: mali gostinci bodo propadli in država se bo pohvalila s še eno norostjo več!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GregaS74 ()

Nejc Pintar ::

IMO bi take kadilnice zgledale precej podobno kot pri nas na šoli, tla čisto črna, notri pa smrdi kot po kugi, in ena stena je v bistvu samo mreža da se zrači:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

GregaS74 ::

da se ne umaknemo od teme: še vedno me zanima, katera je najboljša picerija v Ljubljani.

Mogoče še zakaj (Foculus, Azur, Mirje, Napoli, Čerin... itd)? Cene? Kvaliteta? Razmerje med ceno in kvaliteto? Ambient?
:))

monster-x ::

Ne jem dostikrat pic v picerijah, ampak recimo, da mi je ena boljših Azur. Zakaj? Ker imam 5 min do nje, če grem peš in ker imajo dobre pice ter lep ambient. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

para! ::

Od vseh, ki ste jih našteli, je Azur nedvomno najslabša picerija.

lp
Death before dishonor!

2tiLen ::

@GregaS74
še malo offtopic:

Kdo pravi, da mora oseba, ki jo kajenje moti, nadzorovati izvajanje zakona. Le tega bi moralo prvenstveno izvajati osebje lokala. Toliko strožje v lokalih kjer se streže hrana. In to brez opozorila druge stranke.

lp
Tilen

GregaS74 ::

@2TiLEN:

zakon morajo izvajati gostinci (tudi stežno osebje!) in še prav posebej omogočiti nekadilcem, da jih kadilski dim ne moti. Seveda v prvi fazi je to najbolj doseženo z fizično ločenimi prostori in ustreznim zračenjem, zato MORA BITI v vsakem lokalu dejansko ločen kadilski prostor od nekadilskega. Je pa res, da jih veliko to dejstvo "obide" kar s španskimi stenami. :( In temu osebno zelo nasprotujem!

Nadzor nad izvajanjem pa v resnici izvajamo gostje v lokalu, ki lahko s povsem ko(nk)rektnim opozorilom preko osebja (in več kot je opozoril, boljši je učinek!) dosežemo spoštovanje svojih zakonsko definiranih pravic. In ena takšnih je ravno povezana s kajenjem. Naslednje opozorilo, če prvo ne zaleže, pa je vsekakor institucionalno preko inšpektoratov.

Osebno mislim, da ni prav, se kadilce rine na sramotilne stebre. Vsakdo ima pravico do izbire (v tem primeru kaditi ali ne) kot tudi dolžnosti (tu: neogrožati druge). In ko nastopi odločitev - naj bo enako (ne)poštena za vse vpletene. Sicer pa tudi še nisem videl kaditi v čakalnicah v zdravstvenih domovih, na vlakih, avtobusih, v upravnih zgradbah itd...kar se pa ulic (kar se po novem tudi šteje za "red zone") tiče, je pa stvar primerljiva z berači: kogar le-ta moti, se mu izogne.

Pa sem spet zašel iz topica.>:D

G.

iso2000 ::

Vrstni red po mojem okusu:
Trta
Foculus
Mirje
Emonska
Azur
Zadnje tri lahko malo mešaš, ker je odvisno katero pico naročiš - niso vse povsod dobre. V Foculusu je meni npr. super Trnovska ali pa Capo d Luigi, v Trti pa kraška, ki je zame precej boljša kot tista pri Foculusu. Mah pojdi malo probat, pa boš videl.
LP

snow ::

Kje je ta Trta?

Meni je tudi kul Al Capone v City Parku.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

2tiLen ::

@GregaS74: I see your point.

Drugače mi je bila svoje čase všeč Favola na Dunajski. Je pa res, da lahko kvaliteta picerije (oz. pic), že z menjavo dobavitelja "surovin", kaj šele z menjavo picopeka, hitro pade (in obratno). En dan super pice, drug dan ti ni nič jasno. :-)

lp
Tilen

TribesMan ::

Prav kaksne blestece pizzerije niti ni... tko da je tzko izpostaviti samo eno. Bi pa rekel, da z Foculusom, Tunnelom, Azurom, ne mores dost falit... Je pa se ena dost ql pizzerija v Trnovem, mislim da se imenuje Trnovski zvon, nisem pa ziher, bil sem sam dvakrat tam in imajo odlicne pikantne pizze... Pa tud "navadna" ni slaba kokr sem uspel probat na sosednjih kroznikih :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

siegmund ::

Piazza na Parmovi. Super zdušje. 8-)
And now for something completely different...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: siegmund ()

Ales ::

Kaval na Brodu in Foculus blizu Križank... Najljubši dve do zdaj.

delfinus ::

Trta je dobra.

korenje_ver2 ::

1. Julči,
2. Tunnel,
3. Foculus


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25491027 (74117) korenje3
»

Lokali v Ljubljani

Oddelek: Loža
476995 (3146) Oktan
»

Ljubljana: kje jesti kot študent? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012765 (8570) suntrace1
»

Katero gostišče obiskati?

Oddelek: Loža
289804 (9199) strictom
»

Naj naj pizzerija??

Oddelek: Loža
297970 (2951) TheHijacker

Več podobnih tem