» »

Operacijski sistem WINXP z SP2

Operacijski sistem WINXP z SP2

Jozek82 ::

Lep pozdrav, imam eno veliko vprašanje in prošnjo, imam prenosni računalnik, in na njem win xp-je. in če sem imel navadne naložene gor to pomeni brez sp-ja. so se mi windowsi postavili na noge zelo zelo hitro, če pa naložim gor še SP2 pa se mi vse ful dolgo postavlja, v bistvu se pokaže slika od namizja potem pa traja kakšno minuto da se vse ikonice pokažejo, pa imam originalni SP2!

res ne vem kaj bi bilo narobe, upam da mi bo kdo znal kaj odgovoriti na to temo in mi tudi svetovati!

LP jozek

#000000 ::

Nisem neki znalac, ampak mislim da ima win xp z SP2 enih par servisev več, to je tisto ko te opozarja da npr nimaš AV programa ali pa da nimaš pododobljenega AV programa al pa da ti Firewall ne lavfa, in še nekaj podobnih zadev, kar se pozna na času zaganjanja, da pa se to tudi optimizirat, npr zakaj bi se ti zaganjal MSN mesinđer če ga sploh ne uporabljaš, al pa Q time, ipd. če med zagonom stisneš ctrl+alt+del se ti pokaže taskbar manager in tam si lahko ogledaš kaj vse se ti zaganje in kolk ti požre rama in cpu-ja določen servis, in ko pogruntaš kaj določen sevis je ga lahko disablaš, (velik programov ima nastavljeno da se zaženejo ob zagonu in ponavad ne rabiš vseh)

Torej nabavi si npr. Tune UP utilities in z njim lepo naštimaš keri programi se bodo zaganjali ob štartu mašine, in ko to mal optimiziraš se kr dosti pozna na hitrosti zaganjanja in delovanja nasploh. Aja če imaš kako pando ali nortona pol pa sploh traja neki časa. LP

zee ::

če imaš prenosni računalnik, se ti splača uporabljati hibernacijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jozek82 ::

zakaj? a standbay ni dovolj?

SasoS ::

standby ti kuri baterijo medtem ko hibernate ti ne

aja, pa poglej mrežne da imajo dodeljene ipje...da ni na automatic ker potem čakajo winsi na dhcp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

Jozek82 ::

ja imam na mrežni ip-je določene, ker drugače tako ali tako ne dela!

darkolord ::

Poglej v Event Log (Start -> Settings -> Control Panel -> Administrative Tools -> Event Viewer), če je notri kakšna napaka

dëych ::

Start->Run->msconfig

in odkljukaš kar ne potrebuješ. Včasih zna pomagat.

Jozek82 ::

Ja v event viewer-ju je kar nekaj napak in warningov...
a se da to potem kaj popraviti ali kako?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windowsi XP se zaganjajo zelo dolgo

Oddelek: Pomoč in nasveti
9841 (596) Fukomuko
»

Ugašanje Windows

Oddelek: Operacijski sistemi
291700 (1074) bibip
»

rabim pomoč pri zaganjanju viste 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
161212 (1030) mala lady
»

[Windows][XP] Zakaj po zagonu traja še par minut, da vse normalno dela?

Oddelek: Operacijski sistemi
422390 (1709) bluefish
»

Sesuvnaje xp-jev!!!!!

Oddelek: Programska oprema
171341 (869) bexl

Več podobnih tem