» »

Ugašanje Windows

Ugašanje Windows

kero ::

Zdravo

nisem vedel kam točno naj dam tale post

Vsakič ko hočem zagnat video v kateremkoli programu (windows media player,...), mi enostavno resetira računalnik. WMP se odpre za sekundo, tolko da se video pokaže, potem pa resetira PC. Zadnjič sem že formatiral mašino in je potem delalo vse normalno. Pred dnevi pa se je to spet začelo dogajat.

Lepo prosim če mi eden pove, kaj bi lahko bilo narobe.

Nej povem še to, da se mi je včasih resetira PC tudi, ko zaženem kakšno PC igro ali pa ko zamenjam zaslon (na grafični imam 2 DVi izhoda - na enmu je LCD Samsung analogno, na drugem prek DVI-HDMI na LCD televizor). In včasih ko preklopim v Nvidia nadzorni pošči zaslon, mi isto ven vrže računalnik.
Driverje sem tudi že za grafično iz Asus strani vlekel in inštaliral.

Konfiguracija:

Core2 Quad 2.4
4GB RAM
500GB + 160 GB
ASUS 8800GTS 320MB
Creative X-Fi Platinum
WIN XP SP2

Lepo prosim za pomoč!

DADOXP ::

lahko bi probau isklopiti dvi za lcd televizor pa probu sam monitor lcd ce se ti ponavla zadeva pol ni do tga ce se pa ne je pa to pac ane probi isklopt dvi-za TV. mozno je tud da kej graficna zajebava LP8-)

veverrca ::

ojla...js mam tud en tak podobn problemčk pr kolegici, da se računalnik ugasne k kliknem u wmp11 na "now playing". Pa sm ga odinštalirala pa dala za probat gor 10ko pa 9ko pa vse isto nardi. Kaj bi to blo? Je pa na nov sformatiran...ma pa AMD Athlon 2600+ 256 rama, win xp sp3..driverji so vsi nameščeni.. tko da nimam pojma kaj bi to štekal... ja pa še ob enem se mi sklop..če hočem spremenit resolucijo zaslona..se mi tud sklop..ni važn kje spremenim v ATI al pa pod properties na namizju.. please help...

hvaaalaaa :))

solatko ::

veverrca - 256 rama je absolutno pre malo za normalno delo računalnika z xp-ji, dodaj vsaj še 512 in problemi bodo zginli.
kero - če ti je ob novi instalaciji delal, imaš rešitev na dlani - ponovni instal - poizkusi z visto.

bibip ::

Za XP je 256 MB RAMa dovolj za nezahtevno uporabo. Še 128 gre, če imaš potrpljenje... >:D

Da se kišta ugaša, ker nekaj poženeš... Nekaj je narobe z strojno opremo ali pa je kakšen brezzvezen virusek. S sistemom ni nič narobe.

Lahko pa pogledaš, kaj se dogaja, če poženes event viewer in pogledaš pod sistem.

Lahko pa probaš prenesti recimo tudi s telim. Preneseš, zapečeš, reštartaš in bootaš z optičnega pogona. Pogledaš kakšen filmček, da vidiš, če vse dela.

@solatko
visto ponujaš? jejhatana.

veverrca ::

@bibip
ja dvomm da je kšn virus k sm ga itaq komplet formatirala..mje pa začel to hecat prec po tem..pa tm pod event viewer..kaj prbližn pa nej gledam za ene napake?

@solatko
hmm..kar js vem vista ful rab rama pa spomina pa tistga sr... tko da to sploooh ne pride v poštev.

bibip ::

Glej, kjer so errorji(rdeča ikona spredaj). Potem pa, če imaš original XP, klikni na link, ki ti ga ponudi v okenčku, če dvoklikneš na error.

Če ne, pa na google...

veverrca ::

hvalaa..bom probala to ja..upam da mi rata.

bay bay

solatko ::

To je bil nasvet za kero - ta.

bibip ::

Tudi prav. Če mu bo pomagalo, je vse v redu.

Samo ne mi zamerit, ampak visto, ki je malo bolj okorna? Ne vem no...

Mogoče SP3 za XP, če bo kaj pomagal, ker ima quad. Ne vem... na pamet govorim...

solatko ::

Za tak računalnik je isto kot da bi na P4 gonil windows 95. Kaj misliš z okornostjo.

bluefish ::

Samo zaradi opisanega problema je prehod na Visto nesmiseln. Je pa tudi res, da bi opisan računalnik veliko bolj izkoristil potencial (sploh glede na 4GB RAM-a in Quad).

solatko ::

Mislil sem na konfiguracijo sistema, ne na problem.

bluefish ::

Beri med vrsticami.

Boomer1911 ::

omg, men bi bila škoda takega kompa za XP, na visti bi usaj uporabila nekaj tega, XP bi pa sladko smrčal v brezdelju.
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

bibip ::

Okornostjo? Z visto ne dobiš in ne pridobiš nič. Nič, kar bi imelo več kot XP. Šminko mogoče, katero pa lahko vržeš tudi na XP.

Brezdelje? XP opravi vse, kar bi tista vista. Da pa bi z sistemskimi viri za brez veze zapravljal, je pa škoda.

bluefish ::

Okornostjo? Z visto ne dobiš in ne pridobiš nič. Nič, kar bi imelo več kot XP. Šminko mogoče, katero pa lahko vržeš tudi na XP.

Brezdelje? XP opravi vse, kar bi tista vista. Da pa bi z sistemskimi viri za brez veze zapravljal, je pa škoda.

Pravi nekdo, ki še nikoli ni uporabljal Viste dalj časa.

Sicer pa je XP vs. Vista že stokrat prežvečena debata in je škoda, da se jo rine v vsako temo.

bibip ::

Pravi nekdo, ki še nikoli ni uporabljal Viste dalj časa.

Prvič dober mesec, naslednjič slaba dva tedna. Sedaj počiva na eni particiji in bo šla stran ob naslednjem "čiščenju".

Sicer pa je XP vs. Vista že stokrat prežvečena debata in je škoda, da se jo rine v vsako temo.

Kje se mi pa da...
Sam sem pa imel take slabe izkušnje s to visto.
Kar me je motlo je bootloader, nastavitve sistema, tista vista compatibility zadeva, klikanje ob inštalacijah, pa čeprav si admin, da ne omenjam požrešnosti in pa poganjanje starejših aplikacij. Par stvari se je naključno obešalo za brez veze (sploh firewall(več sprobanih, vgrajen izklopljen) in nod).
No, vizulano se mi je dopadla. Nekaj stvari je bilo všečnih, ampak ni odtehtalo, da bi "prešaltal". Mogoče je po SP1 kaj boljše...
Aja, še to. Moj privzeti sistem ni od MS...

solatko ::

Vse kar te moti, se da v visti lepo izklopit, pa postane skoraj taka kot xp, samo mnogo bolj stabilna - uporabnik cca 10 mesecev, na štiri leta stari mašini. V desetih mesecih še nisem doživel zamrznitve računalnika, če pa kakšen program ne deluje v redu, pa hitro najde rešitev. XP-ji so se mi sesuval vsaj na vsake 14 dni, na tri mesece pa reinstal (acronis slika).

bibip ::

Zanimivo. Skoraj čisto obratna štorija kot pri meni.

Trenutni XP imam po datumih sodeč od oktobra 2006. Malo jih počistim vsake toliko časa (ne formatiram). Edini problem je, da se v Windows mapi nabira odpad in njena velikost trenutno znaša 4.6GB. Imam tudi sliko narejeno (enkrat sem rabil, ker sem disk menjal), a nikoli ni bilo potrebe za kakšno obnovitev.
Za visto sem pa že napisal.

Da ne bomo čisto off topic...

kero pa veverrca, sta zrihtala kaj?

veverrca ::

živjo bibip. ti sm šla pogledat pod tist event viewer pa sm najdla ful Error pod "source" Tcpip. Pa nej ti naštejem še par teh errorjev:DCOM, Dhcp, Windows update agent, Service control manager. Kje to na googlu pa nej bi najdla pa pod kaj...tnx

LP

bibip ::

Če dvoklikneš na error v event viewer-ju, se ti pokaže eno okence, kjer piše, kaj je problem. Prvi stavek (ali odstavek) označi z miško pa skopiraj (ctrl+c) in s tem išči na googlu. Gotovo je že kdo imel takšen problem, kot ti.

veverrca ::

Ajaaa tko...ja ja to bi pa šlo ja..hvalaaa :)))

bibip ::

Fajn zrihti... :)

veverrca ::

oiii...bibip še kej gledaš to temo?? al pa kšn drug no :) sm ji instalirala sp2 in zj un windows media player dela... sam še zmer pa se mi sklop računalnik, ko hočem spremenit resolucijo monitorja...rečmo iz 800x600 na 1024x... ni važn kero resolucijo dam no se mi sklop v glavnem. Sm šla pa pogledat na Event viewer pod Plug and Play Monitor napake na google in so mel sam napake neki z nerom. Ne vem kje bi bla to kje povezava pa za grafiko???

LP

bibip ::

Težko verjamem, da bi bil nero vzrok.
Driverje najbrž imaš, kot si že zgoraj nekje omenila. So sigurno pravi? Za osnovno ploščo in grafično kartico...
Možno je tudi, da so datoteke driverjev poškodovane. Vzemi jih dol iz uradnih strani proizvajalcev tvojo grafično kartico. Če ne bo boljše, še za matično ploščo.

Če kaj od tega ne pomaga, je lahko problem pri strojni opremi.

veverrca ::

Ja so pravi ja..Dala sm jih iz cd-jev, ki jih je kolegica dobila zraven računalnika. Bom še to probala ja z interneta. Če pa to ne pomaga pol pa js nimam ji več kej pomagat :)

LP, pa hvala še enkrat

bibip ::

Če ne bo šlo... Probaj vprašat na kakem servisu. Včasih so prijazni, pa rečejo, da jim prinesi pokazat, pa ti potem oni povedo kako in kaj. Včasih ti pa kar zrihtajo. Daš jim za en pir, pa se ti ni treba zafrkavat, oni bojo pa tudi veseli...

bluefish ::

Daš jim za en pir, pa se ti ni treba zafrkavat, oni bojo pa tudi veseli...

V današnjih časih pa ti kasirajo med 20 in 30€ za servisno uro. Pivo pa po tvoji želji.

bibip ::

Hja, seveda je vse stvar dogovora. Puncam (ženskam) je pa velikokrat oproščeno. Videl na lastne oči (nekajkrat). :D

Naj rečem:"Nesi na servis. V eni uri bodo zrihtal. Koštal te bo od 20€ do 30€."?

Naj pokliče, pa naj povejo, če že ni kakega računalniškega navdušenca v bližini...

Kišta, ki jo ritata pa tudi ni ravno rosno nova. Da ti pa pol rečejo nov napajalnik pa uro dela, pa boljše, da drugo vzame (rabljeno-delujočo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Butec! je namestil neznan software.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
5852 (703) garg
»

[W7] Drivers causing to resume slowly: WUDFRd.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
6987 (889) jlpktnst
»

WIN 7 in uTorrent

Oddelek: Programska oprema
271973 (1527) win64
»

Ker sistem se splača ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1226027 (4803) ABX
»

Problem z bratom :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1387865 (4685) primzx

Več podobnih tem