» »

Sync-On-Green -> vga (SGI Indigo 2 -> vga)

Sync-On-Green -> vga (SGI Indigo 2 -> vga)

rkb2 ::

Rad bi priklopil SGI Indigo 2 postajo na VGA monitor. Zanima me če kdo ve kako narediti kabel, enostavno vezije ki bi to omogočalo. Na googlu zaenkrat nisem našel kaj uporabnega.
  • spremenilo: rkb2 ()

gumby ::

nekateri vga monitorji podpirajo sync-on-green, ce to rabis...

(959NF, na katerem sem trenutno, to pozna)

rkb2 ::

Ja na googlu sem našel, da če monitor podpira sync-on-green, samo povežeš RGB kable.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

gumby ::

kaksen konektor ima sploh indigo? bnc, sub-d ali kako eksotiko?

rkb2 ::

Tip konektorja je 13W3 - bolj ali manj eksotika, vsak proizvajalec postaj je konektor celo po svoje povezal (Sun, IBM, SGI, ...).

Brane2 ::

Bah,jaz bi odprl monitor in nalotal kable direkt not, poleg tega pa se ponavadi da uštimati tudi glede SYNC_ON_GREEN in ga ločiti v svoj signal...

Odpri zadevo in poglej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

gumby ::

brane: na graficno bo treba lotat se mi zdi...

drugace je pa to dobra ideja:)

rkb2 ::

Problem je da imam original SGI-jev monitor, ki pa so ga "mojstri" poizkušali predelati (neuspešno) tako, da bi deloval na PCju. Zdaj pa ne dela ne na PCju in ne na SGIju. Sam pa nimam dovolj znanja da bi ga znal popravit. Zato bi Indigo povezal na moj Sony monitor, ki baje podpira sync-on-green.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

gumby ::

sgi monitor bo delal na pc, ce lahko prebavi njegove frekvence... a je sploh ta monitor multisync al je delan za tocno doloceno resolucijo?
PC monitorji po drugi strani imajo dokaj sirok spekter frekvenc, ki so jih sposobni prikazat. prakticno prikazejo vse, kar ima horizontalno frekvenco >30kHz

poglej v navodila ce ta sony res podpira sync-on-green... potem bos stvar lahko enostavno resil, ce kabel sgi monitorja prelotas na sonyja

rkb2 ::

Mislim da je SGIjev monitor narejen za fiksno frekvenco (1280x1024@70Hz). Sony, ki ga imam je CPD 200E naj bi podpiral sync-on-green. Zaenkrat bom probal na SGIjev kabel nalotati HD-15 konektor, bomo videli če bo delalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor na dotik gonilniki

Oddelek: Programska oprema
71111 (1024) listje123
»

Playstation 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
264823 (3990) [D]emon
»

monitorji Sun Microsystems

Oddelek: Strojna oprema
151464 (1186) ax3K
»

Konektor na starem monitorju

Oddelek: Strojna oprema
71393 (1298) Brane2
»

iiyam pro 451 help please

Oddelek: Zvok in slika
5914 (833) hatch

Več podobnih tem