» »

Internet med več uporabnikov - kako se znebiti visokega pinga??

Internet med več uporabnikov - kako se znebiti visokega pinga??

bastadu ::

V mreži imamo dobrih 20 uporabnikov, ki dostopajo do neta preko ene mašine, na kateri teče Win2k3 Server (z omogočenim NAT). Ker se na mreži uporablja tudi P2P, so pingi včasih neznosni (100ms+) - čeprav povezava še do polovice ni obremenjena. Zanima me, kaj bi lahko ukrenil, da bi te pinge zmanjšal? Kako imajo to urejeno npr. ISPji, da en uporabnik neglede na to kako obremeni svojo povezavo, to ne vpliva na druge uporabnike? Blokiranje portov in tako onemogočenje uporabe teh programov bi bila res zadnja možnost...

HellRaiseR ::

Jst bi na server postavu p2p programe, in potem uporabnikom omogočil dostop do njih. To lahko narediš preko remote desktopa, veliko p2p clientov pa ima tudi web interface preko katerega lahko uporabniki dostopajo(npr. emule, prepričan pa sem da ga ima tudi kakšen bittorrent client). Tako bo lažje uravnanavti hitrosti, saj po mojem mnjenju ni problem donwnload ampak upload. Vsi p2p programi prisilijo uporabnika, da če downloada potem mora tudi nekaj uploadat. Ne vem sicer kakšno povezavo maš, ampak vzemimo za primer da imaš 256kbit uploada. Pri 20 uporabnikih bi vsak lahko uploadal samo z 2kbps pa bi bil upload zafilan in zaradi tega seveda tudi pingi visoki.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Nisem nek strokovnjak, bastadu, zato lahko podam le bolj tak osnoven nasvet, ampak poglej si QOS. S tem naj bi se nastavljalo prioriteto paketkov.

LP
Death before dishonor!

bastadu ::

Ne, upload nikakor ni problem. Imam 6Mbit/768kbit paket in včasih ko je recimo celoten download okoli 200kB/s in upload okoli 30kB/s pride do povečanih pingov, čeprav hitrost še do polovice ni uporabljena...
Rešitev z remote administratorjem ne pride v poštev. Tudi z web vmesnikom zaenkrat ne. Zanima me predvsem, kako to rešujejo ISPji (ponudniki interneta)?

para! ::

QoS Concepts

Fundamentally, QoS enables you to provide better service to certain flows. This is done by either raising the priority of a flow or limiting the priority of another flow. When using congestion-management tools, you try to raise the priority of a flow by queuing and servicing queues in different ways. The queue management tool used for congestion avoidance raises priority by dropping lower-priority flows before higher-priority flows. Policing and shaping provide priority to a flow by limiting the throughput of other flows. Link efficiency tools limit large flows to show a preference for small flows.
Death before dishonor!

bastadu ::

In kater softver bi naj bil vredu s podporo QoS?

SeTAr ::

bastadu ::

Kolikor jaz vem, z wondershaperjem samo nastaviš zgornje meje povezave, tako da ti jo tudi ob polni obremenitvi ne izkoristi do konca in se tako izogne povečanem pingu...
Sicer sem pa ugotovil, da je vzrok za visok ping uporaba DC++ (in njegovih izpeljank). Sedaj sem ga na serveju (sem namestil ClarkConnect 3.1) blokiral in so pingi vredu... Čeprav mi to blokiranje ni ravno všeč, ampak me najdem druge rešitve...

korenje_ver2 ::

uporabiš vmesni računalnik, na katerem nastaviš omejitve 10% pod najvišjo hitrostjo za pretok informacij.

bastadu ::

Kot sem že napisal, je ping visok kljub temu, da prenos (v obe smeri) še do polovice ni izkoriščen, tako to sploh ne bi rešilo težave...

bastadu ::

Visoki pingo so se spet začeli pojavljati, tako da očitno blokacija DC++ ni bila rešitev problema... Kako za vraga ugotoviti kaj povzroča visok ping??

Franz ::

Poglej kako je obremenjena masina, ki ima funkcijo firewalla! Ce izvaja se kaksne akrobacije kot IDS in podobno hkrati pa je se mail, DNS, kitchen shrink server, mogoce ne zmore vseh opravil.
Zelo velika verjetnost pa je tudi, da imas tezave z ISP-jem. Imel sem, oziroma se imam primer, kjer so Telekomovci sami ugotovili in priznali, da se dolgi pingi na ADSL-ju pojavljajo zaradi zasicenosti - najbrz med centralo in ISP-jem. Ze lep cas cakam, da bodo povezavo nadgradili ampak zaenkrat se nic od tega. Pingi pa so ob popolnoma neobremenjeni povezavi okrog 150 ms in vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Franz ()

bastadu ::

Mašina, ki ima to funkcijo firewalla in routerja je obremenjena minimalno, gre namreč za Dell PowerEdge 1400, 2×PIII800, 768MB rama... in gor ne teče ubistvu nič drugega...
Z ISPjem pa tudi mislim da ni težav, saj če briklopim modem direktno na mojo mašino, dela ko šus... Bom probal dati gor najnovejši CC3.2 in bom potem videl če bo kaj boljše...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows QoS - a to obstaja

Oddelek: Omrežja in internet
71117 (884) Pesimist
»

call of duty 2 low ping + all seeing eye

Oddelek: Igre
51951 (1835) polhec_19
»

Kako najmanj boleče razdeliti internet med cca. 25 uporabnikov??

Oddelek: Omrežja in internet
232172 (1364) ]Trix[
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113120 (2480) Hux
»

JOJ pa ta PING

Oddelek: Omrežja in internet
111294 (1184) Hux

Več podobnih tem