» »

TT G-orb... se je razgradil :)

TT G-orb... se je razgradil :)

Kovax ::

Vceraj zvecer ravno sredi najvecje panike zaradi oddaje porocil pri vajah... lepo prizgem racunalnik... Zaslisi se tipicni zvok kot ob zagonu reaktivnega letala... Nato pa... klink..klink... klink... In potem je zacelo ohisje nerazuljivo vibrirati... skorajda poskakovati... Shut down... Odprem skatlo... In ugotovim, da je propelerju od enega orba odletel en krak... DAMN... Potegnem orba ven... Odstanim se nehlajeni procesor... In znova pristekam kisto... Sistem se zazene... ampak ne najde vec RAID-a ... spet pogled v masino... En od 80-pinskih kablov je rahlo nacet... Zadel ga je blodeci krak ... Malce ga naravnam... In spet power on...Sreca da je delalo... Ampak useen rabim zdej novga orba... pa se nov kabel... In sreca da mam dvoprocesorca... cene bi uceraj zvecer lahko samo zalostno gledal al pa sam pihal v procesor... ;(

sinko999 ::

Vzami lepilo Super Bond pa krak nazaj gor prilepi .

:)
Ni? ni ve?no !

luni ::

jaome Kovax tega pa se nisem slisal :)
daj nesi GOrba naj ti ga reklamirajo :)
Artificial Intelligentia

Kovax ::

Torej... ce orba dobro pogledas... se posebej propeler... lahk vidis, da ni popolnoma gladko ulit... ampak je vsako krilce nekak posebaj gor privarjeno... Skratka zgleda da je bla tovarniska napaka... pa ga je po nekaj zagonih odneslo...
V glavnem stvar sem nesu nazaj k mlacomu... pa so nekaj jamrali pa to... da je ziher kak kabl not prsu pa ne vem kaj vse... Pa sem jim reku, da mam jest kable ze cist lepo razpeljane po ohisju, pa da ce bi kabl prletu v orba, da bi ga ta verjetno gladko odrezal... In da moj disk kabl ni poskodovan pri robu, kjer bi bil ce bi se zataknil v orba ampak po sredini...
In potem so mi zamenjali ventilator...
Koncni rezultat pa je... da so mi ves preostanek tiste termalne paste ki je gor na orbu dol zdrgnili in da se orb zdaj vrti z cca. 450 rpm manj... Kar skupaj prinese 2 stopinji celzija vec na procesorju...
Zgleda torej da bom moral it spet tezit al pa preprosto novga orba kupit... ;((

alien-w ::

kowax: a mas ti slucajno tistga gorba oziroma si ga imel, ki ima gor kovinski vent al kaj? Ker jest vem da mam plastičn vent gor. Je pa od TT ne od Titana. Kerga mas ti? Kolk je star?

Kovax ::

Plastičen od TT

alien-w ::

huh! kako mu je pol ratal se odlomt?!

Kovax ::

Ufa... star je bil mogoce 2 tedna... In tud jaz ne vem kako se mu je uspelo odlomit... Mogoce pac zaradi vztrajnosti... ob zagonu... pa sile pa to... Pojma nimam... odlomu se je in to je to...

Prej se je vrtel z 4950 rpm zdej pa 4540 rpm v povprecju... po 3h delovanja...

Loki ::

Men se vrti z okol 4600 obrati/ min ze od prve instalacije v racunalnik. Mam pa Titan Majesty.

celica ::

Hojla ....

Tudi moj TT Gorb ((plasticen vent)SECC2) se vrti ponavadi 4500rpm, sem pa opazil, da ce temperatura proca hoce kaj narascat, da se proc zacne vrtet hitreje, tudi tja do 4900rpm, tu nekje...
Aja ..plata pa je 6BTM (he he ..jas nimam problemov z njo)
negre..! gre ..? joj GORI ..!

ChiefThunder ::

Pa to ti je mlacom, k tako škrt robo prodajajo. :D

alien-w ::

golden orb, ki naj bi se vrtel s 5000o/s, se mi vrti s 4700/4800, blue orb, ki naj bi se vrtel s 4600 se mi zdi, se mi pa vrti s 5300. A ni to mal cudn? a je problem v konektorju na plati al s samim ventom?

Loki ::

Lohk da je kaj narobe z merjenjem hitrosti, lahko pa mas tudi +12 voltage dost vecji kot obicajno. (recimo jest mam -12 v v resnic 13.6v).

ChiefThunder ::

Če se ti oba počas vrtita, pol najbrš ni problem v ventih. Mogoče je premal napetosti.

TESKAn ::

Heh, poglej, če ma dost 'lufta' okol. Hitrej se pač vrti, če ma bl ozek prostor za dihanje...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kovax ::

Oba orba sta se prej vrtela enako hitro... Okoli 4900 rpm... Po popravilu se pa neposkodovani se vedno vrti z 4900 rpm... Tisti, ki je bil pa poskodovan pa samo se 4500. Ob rahlem pomanjkanju termalne paste... V mlacomu so ves ostanek zadeve na orbu nekako svetlece pobrisali dol... In mi je ostalo le se tisto kar se je drzalo procesorja... Se to potem pozna za 2-4 stopinje... odvisno od obremenitve...;((

Matek ::

Kva je bolš Titan al TT?

AndrejX ::

100% TT, ker je Titan le njegova (bedna, al pa ne, ne vem) kopija.

msmiha ::

Kaj ma TT sploh Crom Orba jaz ga še nisem vidu. Kupo sem pa že dva taka pa mi oba se lepo vrtita s 5200rmp.:DNa plošči mi pa kaže, da je napetos 12,3v
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cpu temp.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
361479 (898) HardwareMaster
»

Kaj na celerona?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311379 (1039) Dexxx
»

Crom Orb crkne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13921 (758) msmiha
»

VOLCANO II - GLASNOST?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181488 (1197) Binji
»

volcano ali orb? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
604125 (3375) miguell

Več podobnih tem