» »

mod radiatorja ?!?

mod radiatorja ?!?

Vesoljc ::

moj radiator("pečka") od katrce se mi zdi ful pregosto naseljen z hladilnimi rebrci, al je pa moj 120x120x25 vent ful prešvoh. Vent je postavljen za radiator in piha v njega. na drugi strani radiatorja je komaj kaj prepiha. venta glih ne bi menju ker se mi zdi glih prav tih oz. glasen. zdi se mi da radiator ne bi zgubu svojih zmogljivosti če bi recimo populu vsako drugo rebrce. Vprašanje pa je kako? al pa kšna alternativa, ki mi ni padla v bučo? :\

VASkO ::

se en ventilator, ki vlece na drugi strani luft

drugace pa naj te ne zavaja "prepih", vazne so temp.!

Cwetto ::

jest mam enak radiator, pa dela dobr, kaj ti je. Sej hladi... Reber ne pult, ker boš vse uniču...

Brane2 ::

>moj radiator("pečka") od katrce se mi zdi ful pregosto naseljen z hladilnimi rebrci, al je pa moj >120x120x25 vent ful prešvoh. Vent je postavljen za radiator in piha v njega. na drugi strani radiatorja >je komaj kaj prepiha. venta glih ne bi menju ker se mi zdi glih prav tih oz. glasen. zdi se mi da radiator >ne bi zgubu svojih zmogljivosti če bi recimo populu vsako drugo rebrce. Vprašanje pa je kako? al pa >kšna alternativa, ki mi ni padla v bučo?

Rebra so ze taprava, sam rabis tud ventilator od katre ;), sam termostat je treba nekak prepricat, da vklaplja pri nizji temperaturi vode.

Matr, to bom naredu na svojmu Athlonu (Linux), sam zato da bo lahko vklopu ventilator , k bo prestrasu sosede, pa tud takrat ji bo nekak bolj pasu ime "Divja C mashina " (A'la Siddharta):D:D



Vesoljc ::

jah un originalen vent se mi je zdel čist preveč hudoben da bit tulu pod mojo mizo... jah nč pol pa po nov vent

Brane2 ::

vesoljc:
>jah un originalen vent se mi je zdel čist preveč hudoben da bit tulu pod mojo >mizo... jah nč pol pa po nov vent

Pa ga ne napajaj s polno napetostjo, ampak sam tok, da se bo vrtel.
Probi v serijo z motorjem vezat denimo solidno 12V/21W žarnico za
smernike...

burekar ::

Pri men je razlike, če sta oba venta vklopljena al pa ne glih 3°C. A se sploh splača z venti matrat? Ne se ne, edini nujen vent v vsakem računalu je un od PSU-ja. Vse drugo se da z vodo zamenjat.
Zakaj sploh delate vodno, če imate potem spet vente?

Kaboom ::

burekar, jaz pa nameravam onega od PSU tudi zamenjat za vodno hlajenje.

že zdaj imam napajalnik razdrt in je zašraufan na pod kompjutera, brez ohišja. potem pa nameravam skozi njegovi hladilni rebri potegnit bakreno cev, pa vodo skozi. kakor hitro bom od mlacoma dobo zaščitno ploščico...

je že kdo probal to ? ni problema ?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

burekar ::

Kaboom:
ne se s takimi forami zejbavat. Tam not je kr velik tok in pa 220V, če še ne veš. Bolje za tebe in tvoje zdravje, če daš vent na 5V in se nič ne sliši, kot pa take neumnosti delat.

element ::

Zrukal te bo k mačka, pa še kompjutr si boš skuru. Ti dej rajš na vsako stran napajalnika 80x80mm vent na 5v, pa bo. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569089 (37158) lufy
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482169 (1426) frenk
»

Radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231740 (1427) m.i.h.a.
»

Hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121595 (1354) segi
»

pregosta rebra?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5733 (637) IceIceBaby

Več podobnih tem