» »

ECS K7S5A DA ali NE?

ECS K7S5A DA ali NE?

AtaStrumf ::

Zelo resno razmišljam, da bi zamenjal svojo Abit KT7A, ki mi zelo dobro služi za ECS K7S5A in me zanima kakšne izkušnje imate z njo, da ne bom končal z enimi jajci, sedaj, ko sem končno usposobil svojo Abitko, da dela tako kot se spodobi (dobil sem novo po reklamaciji in ni stara dost več kot 2 meseca). Zelo bi bil jezen, če bi iz dobre in drage platke prešaltal na poceni in ceneno stvar. Baje je ECS-ka poceni (to vem) in zelo hitra in stabilna (to bi pa rad še izvedel). A je to res? Torej čim več mnenj, pa kje ste kupili in za koliko bi bile tudi zelo dobrodošle informacije.

cyber ::

Jaz na tvojem mestu ne menjam abitke sploh pa ne za plato ki ima sis čipset, sicer ne vem zakaj bi menjal saj si zadovoljen z abitko al ne.
Pol mal si preber poste in težave z njo verjetno je tud ne boš mogel navijat, tko kot bi jo želel kot lahko abitko.
PLate kot so abit in asus kraljujejo, sam ostajam na teh platah ker so enostavno najboljše, res da imajo cene zasoljene ampak kvaliteta se plača saj pr avtu je isto dober avto je vedno dražji.

tonic ::

Modifikacije

Se je bom lotil v bližnji prihodnosti; navijal pa bom AMD 1.4G TBja

plata je zakon glede na svojo ceno

AtaStrumf ::

Pismo tale modifikacija pa zgleda precej zakomplicirano. Abitka me je malo razvadila kar se tega tiče. Imam pa Durona 800, ki je sedaj sicer ni navit, sem mu pa dvignil FSB na 133 in se precej pozna. Če pa bi imal ECS-ko pa nabrš brez tiste modifikacije nebi mogel imeti FSB-ja na 133 in bi si s tem precej oslabil procesor. To pe res ni preveč dobro. A ima kdo kakšne izkušnje s to platko in Duroni ali Athloni. Kakšne so razlike glede na Kt133A chipset. Jaz bi menjal zato, ker pravijo da je platka zakon, pa še ful poceni je, moji Abitki pa se izeka čas in čez par mesecev jo noben ne bo več hotel kupiti, zdaj pa jo lahko prodam z 256 MB RAM-a za 37.000 SIT (nova je 35.000 SIT). V tem je štos zakaj bi menjal, ker drugače sem super zadovoljen z Abit-ko, le mogoče ta inkompatibilnost z IBM diski me malo daje, ker imam glih IBM-a, samo če pa niti ne vem a ta inkompatibilnost res obstaja ali je to samo fikcija, vem pa da sem z IBM 75 GXP imel bad sektorje, sedaj z 60 GXP jih zaenkrat še nimam, samo pa cvikam, da jih bom dobil.

dexter ::

Jest bom te dni sestavu durona 800+ecs plato.Kupjeno pir Mlacomu 26k sit (v Avstriji so baje zlo pocen,ce si blizu).

Koliko mas napetost za 133fsb? (ke bo mosticke treba strihat)
V tistem clanku se govori o fsb mnozilniku ne o fsbju,ki ga lahko iz biosa stimas

[t502] ::

FSB se mi zdi lahko nastavis v BIOS-u od 100,133,143 itd...

V avstriji pride ECS plata 1000 ats (MWS ze vstet). Ta teden grem gor pa bom kupu AMD Athlon 1.4 ghz + ECS plato.

[t502]

chucki ::

kmeti! kva govorite če neveste!!! jst mam elite pa poglej spodaj da sm lahka čist kamot navil!!!! bios ima fsb-je 112 124 133........do 166mhz!!! Svojga durona sem dal na 133fsb pa mi zmrzne v wisih! Rabim boljšo hlajenje! Za mene je to naj naj naj plata doslej!!! ugodna cena in neverjetna zmogljivost! tak da ne srat da je plata v kurcu! Če je kdo v kurcu so to ABIT,MSI............ drage in nezmogljive! poglejte mal teste!!!!!;((;((;((;((;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

AtaStrumf ::

A ima še kdo kako mnenje o tej plošči?

Tomi ::

chucki, začel bom groziti>:D
Sicer pa, tebi se tako ali tako obeta Gnoj, zaradi večkratnega kršenja pravil, takoj, ko to imel Primož čas..
metrodusa.blogspot.com

BC3 ::

raj počaki
Jaz bi menjal zato, ker pravijo da je platka zakon, pa še ful poceni je, moji Abitki pa se izeka čas in čez par mesecev jo noben ne bo več hotel kupiti, zdaj pa jo lahko prodam z 256 MB RAM-a za 37.000 SIT

a to pa mislš da bo kdo kupu čez par mesecev (za 10 jurjov mogoče)
pa tut ni ne vem kok hitra :
prej sm meu Abit KT7 +256 RAM CAS2 (103/103FSB) pa sm dubu okol 370/400 v Sandri
zdj dobim pa s to plato +256DDR CAS2 (100/133FSB) 413/571

AtaStrumf ::

Pravzapraj JA, ker jo bom dobil ultra ugodno za 25k SIT skupaj z 256 MB DDR RAM-a. Pomoje bom že iztržil kakih 15-20 k zanjo, kar izgubim manj, kot če moram pol ABIT-ko prodajat pod 30k z RAM-om vred.

VASkO ::

BC3, to pa je, ker laufas na 100mhz FSBju in ne 133mhz...

Malecky ::

Plata JE v kurcu prodal že 8kom večina jih je v PIZDI!

Ne prodam več te plate razen če hoče kdo kšno cheap verzijo AMD-ja drugače pa sam end user znamke pa me boli kurac kva ti ta otrok od Chucki-ja pove.

P.S. Ne bom več odgovarjal na teme v zvezi s to plato, mi je povzročila že dovolj sivih las!

_Mortal_ ::

Dons sm jz šel v mlacom kupt to plato pa so rekl da jim je zmankal pa da jutr dobijo novo pošiljko zato neverjemem da je brez veze če jo vsi kupujejo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boc ::

Kaj lahko navedes kaksen problem ?
Na kaj je potrebno paziti pri nakupu itd ..
Slisal sem da so problemi s platami, ki majo LAN pa da je treba pravi DDR notri dat.
Kaj so problematicen sam plate z LAN al .... ?

boc

AtaStrumf ::

Telebajsek daj malo razloži v čem je bil problem teh 8 plat. Kaj je tako groznega? En moj kolega jo je kupil prejšnji teden in je ful zadovoljen, prej pa je imel ABIT KT7A.

_Mortal_ ::

Ma Telebajsek basa samo fa kupiš dražjo plato da ma on večji profit;(
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ilanium ::

Če ste pametni pejte kupit to plato. Deluje odlično, hitro in stabilno ter nima nobenih problemov z eksotično strojno opremo.
Aja, še nekej:
Telebajsek, koga boli kurac koliko je ena leva firma teh plat prodala... Tle se ne gre za firme, ampak za posameznike, ki imamo s platami opravka, ne pa s prodajo. Ne fopej folka za brez veze samo zato, da bi kakšen tvoj "kolega uvoznik" za abit več zaslužil. Ko vas jebe, raja ima vedno prav.

AtaStrumf ::

No vsaj zame je dileme konec. Sem prodal ABIT-ko in kupil ECS-ko (vmes zaslužil 4k SIT) in zaenkrat sem bil samo pozitivno presenečen. Sem pa nekaj zasledil da naj bi imela platka problme na nastavitvi 133/133 MHz (FSB/MEMORY). Ima kdo kakšnje izkušnje s tem? A vam dela, ali tudi vas kaj tu zajebava? Moj cilj je namreč nabavit Atlona XP, ki seveda dela na 133 in pol bom imel 133/133 in močno upam da to ni problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECSKA DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
221416 (984) Boky
»

ESC Elite K7S5A

Oddelek: Kaj kupiti
151055 (828) Tavher
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684272 (3313) rc-car
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271253 (947) morphling1
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704542 (3864) AtaStrumf

Več podobnih tem