» »

Čuden problem...

Čuden problem...

iggy1517 ::

Pozdrav.

Z mojim računalnikom dostopam na internet preko wireless kartice. Hardware:

1xwireless kartica
avtomatski IP in DNS
meni deluje net B.P.
ta povezava je share-ana (internet sharing enabled)

1xvgrajen lan 1Gb
preko tega sem povezan v lokalno omrežje
Nastavljen IP v rangu 192.168.x.x
nastavljen subnet in dns

1xkartica za LAN
konfigurirana vendar neuporabljena

Internet, ki vstopa skozi wireless kartico bi rad sheral preko 1Gb ethernet kartice.

Z 1Gb kartice gre vse skupaj na switch, od switcha pa na ostale cliente. Vsi clienti imajo avtomatsko pridobivanje IP, DNS etc. En sploh ne dela. Drugi ni delal, čez eni 2 uri pa je dobu flash v glavi in je kr začel delat. Noben od clientov mi ne dovoli dostopa. Vsi ustrezni service-i so štartani na vseh računalnikih. Tisti, ki ne dela, se sploh ne more povezati v mrezo. Vse kar dobi je IP in subnet mask.

Poskusil sem tudi z fixnimi nastavitvami na clientih pa se mi sicer mreza vzpostavi, ampak internet ne dela. DNS ne pride skozi. Kot rečeno, ima drugi cient iste nastavitve, pa dela (čeprav na začetku ni?!).

P.S.: Pravkar izvedel, da je tudi 2. client crknil.

Sistem je winXP Pro, SP2.

Wtf?


LP
  • spremenilo: iggy1517 ()

BlazP ::

Poizkusi tole:

Control panel -> Internet Options -> Connections -> LAN Settings

Ce se ni, naredu naslednje: Obkljukaj "Use automatic configuration script" in v polje vpisi IP racunalnika, ki se preko wireless povezuje v internet (najbrz 192.168.0.1).

iggy1517 ::

Ni mi jasno, kaj točno misliš. A to verjetno na clientu? Kar se tiče LAN settings naj bi blo vse ok. IP katere kartice naj vpišem? Wireless sklepam? Naj še 1x omenim, da sem z drugim omrežjem povezan preko navadnega LAN. Računalnikom v tem omrežju bi omogočil internet.

Sm poskusil nastavit na clientu, pa nič.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iggy1517 ()

BlazP ::

Ja nisem bil dovolj jasen. Tisto vpises na klientih ja. Vpises pa IP kartice, ki se povezuje v LAN (tista gigabitna kartica ki gre v switch). Sklepam, da uporabljas ICS v winsih, ki ti po defaultu nastavi IP serverja 192.168.0.1 in to je IP ki ga tam vpises.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

iggy1517 ::

Tako kot kaže sedaj deluje na obeh clientih. Na lan kartici sem nastavil fixen IP, subnet, DNS. V IE se vpisal IP lan kartice. Rabi kar nekaj cajta, da se poveže in zgleda, da moram sam najprej onemogočit nato pa omogočit moj lan, da dobijo ostali nastavitve. Ampak zdeva deluje.

Hvala BlazP.

LP

iggy1517 ::

Pozdrav!

Žal moram sporočiti, da je zadeva včeraj crknila. Nobenmu ni jasno zakaj. Zgleda kot da DHCP natavitve ne pridejo do klientov. Service-i so vsi štartani. Ali ima kdo kakšno idejo?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iggy1517 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354302 (3781) amigo_no1
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351933 (1419) boštjan
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121438 (1324) darkolord
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201695 (1391) CaqKa

Več podobnih tem