» »

Rezanje skladb?

Rezanje skladb?

J4CK1 ::

Zdravo!
Mene pa zanima s kerim programu bi lahko eno skladbo razrezal na več kosov?
Imam en 80 min mix in ta mix bi rad razrezal da bi dobil vn posamezne skladbe, in da bi se te skladbe shranjevale.

Če veste kakšen program uporbiti vas prosim, da mi poveste.


lp Jaka

gismo ::

Wave editor, zraven pa se razor lame, da bos lahka spravu kot mp3

tuoermin ::

Najboljši program za tovrstno delo je Audacity. je OpenSource program, ki dela takov Windowsih kot Linuxu. Preprost za uporabo in z mnogimi funkcijami.
Jaz sem imel en 70 minutni mix in sem ga z Audacity lepo razrezal na deset komadov.
V program lahko uvoziš vse razširjene formate, izvoziš lahko pa v wav, mp3 in ogg forma.

http://audacity.sourceforge.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tuoermin ()

J4CK1 ::

Thanx dude!:D

J4CK1 ::

Nekaj bi te uprašal tuoermin.
Kako v tetim programu režeš mix kr tak da k bi se muzka sukala jst bi pa kr pritiskal na gumb in vsakič k bi prtisnu bi se začel na nov snemat in sproti shranjevat?? upam da me razumeš kaj mislim:\
Ali se to da...ker jaz bi rabil tak program ...ne pa da morš tist k hočš zbrisat označt pa pol šele izbrisat...

Romčy ::

Seveda se da, vse to in še več. Super stvarca pa še zastonj. Zivel open source.

J4CK1 ::

Kje se to naredi v OpenSource programu, ali v katerem drugem?

mmmato ::

tuoermin ::

Če sem te prav razumel, je najbolje, da narediš takole.
1. Uvoziš tvoj mix v Audacity. Project->Import Audio. Dobil boš grafični prikaz tvoje skladbe na vodoravnem traku.
2. Če je na začetku miksa tišina in jo nočeš, potem odreži najprej ta del.
3. Poiščeš konec dela, ki bi ga shranil kot posamezno skladbo, postaviš tja kurzor in pritisneš Shift+Home.
4. Shrani označeni del File->Export Selection As WAV/mp3/ogg
5. Označeni del zbrišeš (s tem ne spremeniš originalne datoteke)

Ponavljaš korake od 3-5 dokler ti ne zmanjka muzike.

Mislim, da enostavneje kot tako ne bo šlo.

J4CK1 ::

Mix sem razrezal z mp3 splitter vse je ok samo moti me k je na koncu skladbe preveč tišine npr. zapeku sem na cd vse skladbe iz mix-a in ko je prestop v drugo skladbo je 2s tišine in to me moti!;(( Ali je še kak podobn program kot mp3 splitter samo da ne bi bilo med skladbami nič tišine da bi se kr povezovalo tako kot da bi bil en mix :))


Hvala za odgovore!


lp jaka

mmmato ::

2 sekundni pavze ti doda program za peko in ne mp3 splitter.

J4CK1 ::

Program za peko?.. hmmm zakaj pa se pa pol sliši tudi presledek če v winamp poslušam k gre iz ene skladbe na drugo (ampak ta presledej je veliko manjši kot pa un k je na cd-ju)... no če je problem v peki cd-ja, kateri program bi mi potem svetovali, jaz uporabljam NERO:\





lp jaka

J4CK1 ::

Ka mi lahko kateri prosim kaj svetuje:))
Ker nujno rabim.


hvala


lp jaka

Swiwer ::

V NERO-tu moras izbrati kompilacijo "Audio CD" in pri zavihku (TAB-u) "Burn" za "Write method" izbrati "Disc-at-once". Nato kliknes "New" in ko prides v kompilacijsko okno kjer v kompilacijo nalagas pesmi, preveri kaj pise v stolpcu "Pause". Ce pise 00:02.00 poleg vsake pesmi potem pomeni da moras izbrati (selectati) vse pesmi razen prve (SHIFT+click), pritisnit desni gumb miske in izbrati "Properties". V oknu, ki se ti odpre moras potem v polju "Pause" spremeniti stevilko 2 v stevilko 0, kar pomeni, da bo 0 sekund pavze med komadi (torej da ne bo pavze). Prve pesmi nisi izbral in pri njej popravil pavze zato, ker mora imeti prvi track na CD-ju 2 do 3 sekunde pavze pred zacetkom (tako doloca Red-Book standard za glasbene CD-je). Ko to naredis pa lahko posnames CD. Zavedati pa se moras, da je mozno, da bos imel med komadi slisen prehod ker ce imas komade locene v mp3 obliki se jih ne da 100% neslisno "zlimati" skupaj (zaradi nacina kako je mp3 kodiran/dekodiran). Zato je najbolje MP3 mixe posneti s pomocjo obicajno prilozenih CUE datotek pri cemer bos imel na CDju lepo posamezne tracke in ne kot en sam track, prehodi med komadi pa se ne slisijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

J4CK1 ::

Hvala Perplexer za pojasnitev upam da bom najdel to opcijo:)

J4CK1 ::

Thanx Perplexer deluje sem sprobal...:D




lp jaka

r0b3rt ::

poskusi z mp3DirectCut, dobiš ga na http://www.mpesch3.de/.

bostjanv ::

cool edit 2000 ali več ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459334 (3541) kuall
»

Download pesmi ali skladb iz Youtube na CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
68504 (8308) majare
»

flac file

Oddelek: Programska oprema
61437 (1360) Benssi
»

mp3 player z podporo .cue fileov

Oddelek: Zvok in slika
131587 (1156) Naabo
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364277 (2666) kapca81

Več podobnih tem