» »

UMAX Astra 2400s

UMAX Astra 2400s

Zorroo ::

A kdo ve kje naj dobim driverje za ta skener.

Azrael ::

30s uporabe Googla te pripelje na uradno stran podjetja UMAX download.

Mislim pa, da ta scaner dela že z vgrajenimi driverji v Win XP, vendar niso mogoče vse opcije.

Še ena starejša tema.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zorroo ::

XP mi ne najde driver-ja za ta skener. Imam pa skener priključen na PC preko LPTja, na skenerju pa je SCSI izhod.

jurre ::

Jaz sem imel astro 610s, isto prek scsi (dodatna kartica). In nisem usposobil v XPjih z nobenimi driverji..karkoli sem probal ni zaznalo skenerja,tako da sem kupil nov skener na usb..

Zorroo ::

A to poj pomeni da skener lahko kr preč vržem.

jurre ::

hja, jaz sem obupal..Se SCSI kartico sem drugo nabavil, ki naj bi delala pod XPji pa nic...si probal tist magicscan v temi, ki jo je dal azrael?

smarkic ::

>> Imam pa skener priključen na PC preko LPTja, na skenerju pa je SCSI izhod.

Oprosti da sprašujem.. a je mogoče to problem? Ali je na skenerju poleg SCSI tudi paralelni izhod?

Drugače sem pred časom usposobil Astro 1200U na XPjih z enimi precej neuradno dobljenimi driverji. Kar v tvojem primeru sicer ne pomaga dosti, ker zgleda bolj sitna usposobitev samega SCSIja kot pa skenerja.

Han ::

Huh, lahko tole malo pojasniš: imaš SCSI skener, priključen je pa na vzporedni (tiskalniški LPT) priključek. A ni to malo čudno?? 8-O

Glede na to, da so za Astro 1220S, zraven katere si dobil SCSI kartico za ISA vodilo, spisali gonilnik za WinXP, bi po moje tudi Astra 2400S morala delovati. Sam imam 1220S na Initio SCSI kartici (PCI vodilo), pa dela zadeva brez težav.

Azrael ::

Zanimivo...8-O

Sedaj lažje razumem zakaj imate nekateri s temi scanerji take čudne težave.

Treba je vedeti, da imajo UMAX SCSI scanerji 25pimski SCSI konektor (standard za Mac). LPT port na PC računalnikih uporablja isto obliko konektorja, kar potem nekateri očitno poenostavijo, saj se s kablom lahko napravi poveže... Ampak, jasno povezava LPT-SCSI ne more delovati pod nobenim pogojem!

Torej rabite PCI SCSI kartico in ustrezen kabel, kje sem dobil kabel sem napisal v linku, ki sem ga prilepil zgoraj. In še en majhen nasvet, če scanerja ne zazna sama SCSI kartica pri samem zagonu računalnika, potem ga tudi noben OS ne bo.
Nekoč je bil Slo-tech.

jurre ::

jaz sem imel to kartico pa ni delal nic pod XPji. Zgleda ni blo driverjev, da bi zaznal to kartico.
Frend je imel pa en drug skener (isto SCSI) tudi povezan s printerjem neki pa mu je tud pod 98ko delal v XP pa nic.

Azrael ::

Nimam veliko izkušenj s tem, do sedaj sem imel v rokah, samo 2 Adaptecovi (PCI in ISA, slednja s kupom jumperjev) in sta bili obe prepoznani in delujoči že z driverji v samih Win XP, sploh ni bilo treba iskati driverjev zanju. Očitno je tudi pri SCSI karticah enako kot pri ostalem HW, podpora je odvisna od zainterisiranosti samega proizvajalca HW.

Če je kartica prepoznana v XP, scaner pa še vedno ne dela, je lahko problem, da je treba na SCSI kartici vklopiti zaključne upore (terminatorje), kar se lahko naredi z jumperjem na kartici oz. pri boljših v BIOSu same SCSI kartice. Vsaj dokler Win XP ne zaznajo scanerje kot neko SCSI ali TWAIN napravo napravo, driverji ne pomagajo.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SCSI skener problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101510 (1391) opeter
»

Umax Astra 1220S, kup vprašanj

Oddelek: Strojna oprema
71616 (1529) lopov
»

skener umax astra 610S

Oddelek: Strojna oprema
5997 (957) jurre
»

Skener - gonilniki

Oddelek: Strojna oprema
8842 (778) HroSCeK
»

Win XP + Astra 3400

Oddelek: Pomoč in nasveti
132147 (1956) andrej

Več podobnih tem