» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
211 / 234
»»

Sade ::

Magic1 je izjavil:

Pri nas imaš žal tako konkurenco, da imajo vsi le cca 50 HD (720p) kanalov v najdražjem paketu. Jah.. TVi so 4k okoli 60 inch, signal pa max 720p. Bo treba HBO/Netflix/amazon... naročit in odjavit programsko shemo pri operaterju za lep signal. Če bo zadosten upad, bodo morda kaj naredili.


Pri TELEMACHU maš 79 HD programov od tega je samo en 720p , ki JE ŽE V SOURCE--U TAK, OSTALI SO 1080i!!!!!!!

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:

Če spremenijo ceno bi moral imet možnost prekinit brez kakršnih koli "penalov".

Saj je ta možnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tr0n ::

gendale2018 je izjavil:

meni ni jasno zakaj telekom ne nudi višjih uploadov od 40 mbps na optiki, kljub temu da linija zmore več

Ker ti nisi edini, ki uporablja njihove storitve in tudi oni morajo imeti ustrezno network opremo (hardware in software) in potem pipico naprej v svet, ki vse to zmore. :)

Mikrohard ::

Sade je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Pri nas imaš žal tako konkurenco, da imajo vsi le cca 50 HD (720p) kanalov v najdražjem paketu. Jah.. TVi so 4k okoli 60 inch, signal pa max 720p. Bo treba HBO/Netflix/amazon... naročit in odjavit programsko shemo pri operaterju za lep signal. Če bo zadosten upad, bodo morda kaj naredili.


Pri TELEMACHU maš 79 HD programov od tega je samo en 720p , ki JE ŽE V SOURCE--U TAK, OSTALI SO 1080i!!!!!!!

1080i ali 720p je zelo podobna kvaliteta slike pri istem bitrateu. 1080i je boljši za prizore, kjer je malo premikanja (panorame, studio program, itd), 720p je pa boljši za prizore, kjer je več premikanja (šport, akcija, itd). Ampak to niti ni krivda pri naših operaterjih... večina TV broadcast sistema je na max 1080i. 1080p ali 4k skoraj nihče ne uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

harvey ::

gendale2018 je izjavil:

meni ni jasno zakaj telekom ne nudi višjih uploadov od 40 mbps na optiki, kljub temu da linija zmore več

recimo pri meni je s trenuto opremo/linijo najvišja možna hitrost 931/931 (ali nekaj takega), vzet pa ne morem več kot 1000/40

nekako bi še razumel če bi za višjo hitrost hoteli več denarja, ampak da ti ne pustijo plačat z već

Zaradi komercialne politike. Pri poslovnih paketih modri (Telekom) imaš na optiki 50/50 ;((
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BCSman ::

harvey je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Spet dražijo pakete.

Pričakovano, eden naredi kepo in potem se sproži plaz, pa še nekaj novi sprememb; prej so bili penzionisti -10%, sedaj samo -5%, neke nove postavke v ceniku, prvi priklop 99,00 EUR ipd.;((


Kakšna je sploh definicija prvega priklopa?
Malo me skrbi, če bom zdaj preklical internet in čez pol leta spet naročil, da se bo upoštevalo kot prvi priklop.

MrNighthawk ::

MadMen je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Če imaš vezavo na paket, potem moraš poravnati vse prejete popuste (razliko med redno in akcijsko ceno).


To je skor tako, kot če vzameš avto na leasin za 10k in ti po pol leta rečejo, da so mu dvignil ceno na 11k. če hočeš odstopit od leasinga moraš plačat 11k avta. Mal nesmiselno. Če spremenijo ceno bi moral imet možnost prekinit brez kakršnih koli "penalov".

Eni res nič ne razmišljate? Tvoj primer lahko preoblikujeva tako, greš v avtohišo, ta ti pove da je končna prodajna cena 11k, ampak če vzameš njihov leasign za n-let pa je 10k€. Kupiš avto na leasing, čez en teden hočeš poplačat leasing, koliko plačaš, 10k al 11k?


emm… NE to je tko kot če bi rekli, da je zdaj končna cena 11.5k in moraš plačat 11.5

Cena paketa je bila npr. 66€ ampak dobiš 20% popusta (52€) zaradi akcije, npr. zdaj bo cena 69 € še vedno boš dobil 20% in plačeval 55 €. moja logika bi bila, da lahko zaradi spremenjene cene, odstopiš brez posledic, ker so sami spremenil ceno.

SumTingWong ::

Redna cena je 50€. Vezal si se, da si dobil ugodnosti, recimo 35€ namesto 50€. Če predčasno prekličeš, je logično da plačaš po redni ceni, ne po akcijski ceni.

Vezava je namenjena "zvestobi" podjetju.

MrNighthawk ::

SumTingWong je izjavil:

Redna cena je 50€. Vezal si se, da si dobil ugodnosti, recimo 35€ namesto 50€. Če predčasno prekličeš, je logično da plačaš po redni ceni, ne po akcijski ceni.

Vezava je namenjena "zvestobi" podjetju.


Česa ne razumeš??

Podjetje je ceno spremenilo (zvišalo), zakaj bi potem moral karkoli plačat ob preklicu?

SumTingWong ::

Ne rabis placat 20€, ki je strosek preklica narocniskega razmerja. Za kaj vec pa se obrni na operaterja, ti bodo razlozili.

roCkY ::

Za dobo vezave BI MORALO podjetje garantirat ceno iz pogodbe!!!
V SLO pač za nekoga velja za druge je le s črnilom popacan list in se zadeve interpretirajo tako kot močnejšemu pogodbeniku ustreza. Ja saj lahko prekineš in plačaš razliko. Ponudnik sicer zgubi stranko, če ta prekine. Ampak, če stranka vztraja na pogbi plača več, kot je ob podpisu pogodbe.
Skratka fer in čas bi bil, da se "drobni tisk" končno ukine.

gendale2018 ::

harvey je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

meni ni jasno zakaj telekom ne nudi višjih uploadov od 40 mbps na optiki, kljub temu da linija zmore več

recimo pri meni je s trenuto opremo/linijo najvišja možna hitrost 931/931 (ali nekaj takega), vzet pa ne morem več kot 1000/40

nekako bi še razumel če bi za višjo hitrost hoteli več denarja, ampak da ti ne pustijo plačat z već

Zaradi komercialne politike. Pri poslovnih paketih modri (Telekom) imaš na optiki 50/50 ;((

lahko si jo vtaknejo nekam
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

6151 ::

Vezani smo za 24 mesecev, preostanejo nam še 4 obroki. Ali ob prekinitvi plačam 20x akcijski popust ali 4krat akcijski popust (-25% oziroma 10€ na mesec na paket)?

starfotr ::

Najbolje, da počakaš še 4 mesece... Če si zdržal 20, daj pa še 4. Ko nimaš vezave je vse lažje in ceneje.

6151 ::

Teh 20 mesecev sem imel ugodno ceno, sedaj se mi pa draži za 5€ na mesec. V primeru da imam za plačati samo 4 mesece ugodnosti se mi takoj splača iti na telekom oziroma A1.

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:


Cena paketa je bila npr. 66€ ampak dobiš 20% popusta (52€) zaradi akcije, npr. zdaj bo cena 69 € še vedno boš dobil 20% in plačeval 55 €. moja logika bi bila, da lahko zaradi spremenjene cene, odstopiš brez posledic, ker so sami spremenil ceno.

Po zakonu je tak.

6151 je izjavil:

Vezani smo za 24 mesecev, preostanejo nam še 4 obroki. Ali ob prekinitvi plačam 20x akcijski popust ali 4krat akcijski popust (-25% oziroma 10€ na mesec na paket)?

Nič od tega ti ni potrebno plačati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

FoxKnox ::

6151 je izjavil:

Teh 20 mesecev sem imel ugodno ceno, sedaj se mi pa draži za 5€ na mesec. V primeru da imam za plačati samo 4 mesece ugodnosti se mi takoj splača iti na telekom oziroma A1.


Nč bat. Tudi A1 in telekom bosta dražila. ;((

Najbolje je počakat, da vsi podražijo, potem pa praračunaš kateri ima najboljšo ponudbo za tvoje potrebe, po možnosti ko je akcija

Sade ::

Mikrohard je izjavil:

Sade je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Pri nas imaš žal tako konkurenco, da imajo vsi le cca 50 HD (720p) kanalov v najdražjem paketu. Jah.. TVi so 4k okoli 60 inch, signal pa max 720p. Bo treba HBO/Netflix/amazon... naročit in odjavit programsko shemo pri operaterju za lep signal. Če bo zadosten upad, bodo morda kaj naredili.


Pri TELEMACHU maš 79 HD programov od tega je samo en 720p , ki JE ŽE V SOURCE--U TAK, OSTALI SO 1080i!!!!!!!

1080i ali 720p je zelo podobna kvaliteta slike pri istem bitrateu. 1080i je boljši za prizore, kjer je malo premikanja (panorame, studio program, itd), 720p je pa boljši za prizore, kjer je več premikanja (šport, akcija, itd). Ampak to niti ni krivda pri naših operaterjih... večina TV broadcast sistema je na max 1080i. 1080p ali 4k skoraj nihče ne uporablja.


Sej večina jih ma pri Telemachi višji bitrate tut ....

morosito ::

kako se smejim ej....pa kako vas kradejo na "legalen" način in nihče nič...samo glavo dol in daj ven iz žepa....

umiram ej...res se smejim ko zmešan...hahaha

drugače živela primorska in italijanska antena dvb-t2...sem lih včeraj spremljal da bodo znižali obstoječi prispevek za rtv v ita iz sedanjih 85EUR na 65EUR pa RAI ima kar veliko programov na anteni, večina so hd. mi pa 3 programa, od teh 2 non-stop same reprize...pa prispevek neverjetnih 153EUR letno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

SumTingWong ::

Oh kako si nadležen ;((

To hvalisenje, kaj imaš, medtem ko s svojimi posti čisto nič ne pripomoreš v dobrobit drugih ...

MrNighthawk ::

morosito je izjavil:

kako se smejim ej....pa kako vas kradejo na "legalen" način in nihče nič...samo glavo dol in daj ven iz žepa....

umiram ej...res se smejim ko zmešan...hahaha

drugače živela primorska in italijanska antena dvb-t2...sem lih včeraj spremljal da bodo znižali obstoječi prispevek za rtv v ita iz sedanjih 85EUR na 65EUR pa RAI ima kar veliko programov na anteni, večina so hd. mi pa 3 programa, od teh 2 non-stop same reprize...pa prispevek neverjetnih 153EUR letno...


Me prav zanima kaj je tvoja "rešitev" :) selitev v Italijo? :))

MrStein ::

Kavč teoretik...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

FoxKnox je izjavil:

6151 je izjavil:

Teh 20 mesecev sem imel ugodno ceno, sedaj se mi pa draži za 5€ na mesec. V primeru da imam za plačati samo 4 mesece ugodnosti se mi takoj splača iti na telekom oziroma A1.


Nč bat. Tudi A1 in telekom bosta dražila. ;((

Najbolje je počakat, da vsi podražijo, potem pa praračunaš kateri ima najboljšo ponudbo za tvoje potrebe, po možnosti ko je akcija


do naslednje podražitve a ne.....strank pa ščiti sveti Nikola.

skylon ::

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Če spremenijo ceno bi moral imet možnost prekinit brez kakršnih koli "penalov".

Saj je ta možnost.

Daj razloži tole možnost.

Kolikor vem, ti zaračunajo prejete "ugodnosti".
Samo, ker si bil že nekaj časa pri njih, pa čisto vse vseeno ne gre, ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skylon ()

scipascapa ::

pod črto, letno 1 plača za te kolobocije.

MrStein ::

skylon je izjavil:

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Če spremenijo ceno bi moral imet možnost prekinit brez kakršnih koli "penalov".

Saj je ta možnost.

Daj razloži tole možnost.

Kolikor vem, ti zaračunajo prejete "ugodnosti".
Samo, ker si bil že nekaj časa pri njih, pa čisto vse vseeno ne gre, ali pač?

Telekom je zadnjič imel kalkulator, ki je za vsakega točno napisal, kaj so krivi in kaj dolžni.

Sicer pa sem pred nekaj dnevi napisal: piše ti v pogodbi. Če je ne razumeš, pa sem napiši, pa bo nekdo razložil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skylon ::

Aneks vezave
Ki ga sklepata pogodbeni stranki T-2 d.o.o.(v nadaljevanju T-2) ter : XY

I. Uvodna določba

1. člen
Pogodbeni stranki uvodoma ugotavljata, da med njima obstoji obojestranski interes za sklenitev aneksa, s katerim se T-2 zavezuje, da bo naročniku za dogovorjeno obdobje omogočal ugodnosti iz 2. člena, naročnik pa se zavezuje uporabljati naročene storitve za obdobje vezave naročniškega razmerja, vse pod pogoji iz tega aneksa in naročniške pogodbe ID Stranka XY (v nadaljnjem besedilu: naročniška pogodba). Akcija po predmetnem aneksu velja do preklica.

II. Predmet aneksa

2. člen
Velja za ID priključek XYZ:
T-2 naročniku prizna 25% nižjo naročnino na mesec za osnovno paketno ponudbo T-2 za prvih štiriindvajset (24) mesečnih naročnin ob vezavi naročniškega razmerja s T-2 po sklenjeni naročniški pogodbi za obdobje 24 mesecev. Vse ostale storitve in morebitne dodatne funkcionalnosti se obračunajo po rednem ceniku.
Akcijska cena velja za nove naročnike, ki pred pričetkom veljavnosti tega aneksa oz. v obdobju treh (3) mesecev pred tem, niso imeli sklenjene naročniške pogodbe s T-2.
V kolikor T-2 presodi, da gre pri koriščenju posebne ugodnosti za poskus zlorabe ugodnosti za nove naročnike (na primer prenos naročniškega razmerja na drugo osebo znotraj istega gospodinjstva), lahko ugodnosti iz aneksa zavrne.
Naročnik in T-2 se dogovorita za izgubo posebne ugodnosti v višini razlike med mesečno naročnino po akcijski ceni in mesečno naročnino po ceni/ah na rednem ceniku v akcijskem obdobju za vse mesece, za katere je naročniku priznana akcijska cena, v primeru, če naročnik prekine oz. odstopi od naročniške pogodbe pred potekom dogovorjenega obdobja.

T-2 naročniku prizna naročnino 1 EUR / mesec za prve tri (3) mesečne naročnine ob vezavi naročniškega razmerja s T-2 po sklenjeni naročniški pogodbi za obdobje 24 mesecev.
Akcijska cena velja izključno za osnovno paketno ponudbo za nove naročnike, ki pred pričetkom veljavnosti tega aneksa oz. v obdobju treh (3) mesecev pred tem niso imeli sklenjene naročniške pogodbe s T-2. Vse ostale storitve in morebitne dodatne funkcionalnosti se obračunajo po rednem ceniku.
Naročnik in T-2 se dogovorita za izgubo posebne ugodnosti v višini razlike med mesečno naročnino po akcijski ceni in mesečno naročnino po ceni/ah na rednem ceniku v akcijskem obdobju za vse mesece, za katere je naročniku priznana akcijska cena, v primeru, če naročnik prekine oz. odstopi od naročniške pogodbe pred potekom dogovorjenega obdobja.

3. člen
Od sklenitve tega aneksa naprej za naročnika velja določilo drugega odstavka 23a. člena Splošnih pogojev poslovanja družbe T-2 oz. določilo drugega odstavka 18. člena Splošnih pogojev uporabe storitev preko mobilnega omrežja.
Osnovna paketna ponudba T-2 je paketna ponudba, za katero lahko naročnik sklene naročniško pogodbo, in je sestavljena iz vseh storitev, vključenih v ceno osnovnega paketa, kot so v času sklenitve aneksa objavljene na www.t-2.com.
Odstop od naročniške pogodbe se poda pisno in prične učinkovati v rokih, kot je določeno s prvim odstavkom 18. člena Splošnih pogojev uporabe storitev preko mobilnega omrežja oz. prvim odstavkom 23a. člena Splošnih pogojev poslovanja družbe T-2. Če T-2 z odstopom od pogodbe nastane škoda, ki je večja od izgube posebne ugodnosti, ima pravico zahtevati razliko do popolne odškodnine. Obdobje vezave naročniške pogodbe se podaljša za obdobje mirovanja naročniškega priključka ali posamezne storitve in za obdobje začasne izključitve ali omejitve naročniškega priključka iz razlogov na strani naročnika.
Dogovorjena izguba posebne ugodnosti velja tudi v primeru enostranskega odstopa od naročniške pogodbe s strani T-2, če je bil le-ta storjen iz razlogov na strani naročnika, ko so npr. prenehanje naročniške pogodbe s trajno izključitvijo zaradi neplačila na strani naročnika, prenehanje naročniške pogodbe iz drugih razlogov z veljavno zakonodajo (npr. stečaj) ipd.
Naročnik je ob prenehanju pogodbe dolžan vrniti tudi znesek posebne ugodnost iz morebitnih drugih posebnih dogovorov k sklenjeni naročniški pogodbi, kolikor čas vezave za le-te ob prenehanju pogodbe še ni potekel.

III. Dodatne pravice in obveznosti pogodbenih strank

4. člen
V kolikor T-2 ob sklenitvi naročniške pogodbe to zahteva, mora naročnik v zavarovanje plačila obveznosti iz naročniške pogodbe priložiti poroštveno izjavo poroka ali druge dokumente oz. podatke, ki izkazujejo plačilno sposobnost naročnika, kateri postanejo sestavni del naročniške pogodbe.

5. člen
V kolikor je ob izvrševanju naročniške pogodbe ugotovljeno, da T-2 zaradi fizičnih omejitev linije, tehničnih ali komercialnih ovir naročniku ne more nuditi storitev osnovne paketne ponudbe po vsakokratnih pogojih uporabe posameznega osnovnega paketa (objavljeni na www.t-2.net), ima naročnik pravico, da se odloči za odstop od naročniške pogodbe s čimer avtomatsko preneha tudi ta aneks.
Naročnik je dolžan o svoji odločitvi T-2 obvestiti pisno v roku desetih (10) dni od dneva, ko izve za okoliščine iz predhodnega odstavka. Izjavo za odstop od naročniške pogodbe mora naročnik podati najkasneje v roku treh (3) mesecev od sklenitve tega aneksa. Če tega ne stori v navedenem roku, ostane naročniška pogodba v celoti v veljavi z novimi, spremenjenimi parametri.
Izguba posebne ugodnosti se naročniku ne zaračuna, če odpove naročniško pogodbo v roku in pod pogoji, ki so določeni v tem členu.
IV. Končne določbe

6. člen
Naročnik s podpisom te pogodbe jamči za resničnost in točnost posredovanih podatkov. Naročnik je seznanjen z dejstvom, da za neresnične oz. netočne podatke iz te pogodbe v celoti civilno in kazensko odgovarja. Vsi podatki iz te pogodbe se štejejo za poslovno skrivnost podjetja T-2.

7. člen
Ta aneks skupaj s Splošnimi pogoji poslovanja družbe T-2 predstavlja sestavni del naročniške pogodbe. V primeru razhajanj med določbami aneksa in določbami Splošnih pogojev poslovanja družbe T-2 prevladajo določbe aneksa. V kolikor v času trajanja tega aneksa pride do spremembe vsebine osnovne paketne ponudbe na po sklenjeni naročniški pogodbi, bo naročnik o spremembi obveščen na način, skladen s Splošnimi pogoji poslovanja družbe T-2 in Splošnimi pogoji uporabe storitev preko omrežja T-2 UMTS.

8. člen
Ta aneks stopi v veljavo z dnem podpisa s strani obeh pogodbenih strank. Aneks je sestavljen v dveh (2) izvodih, od katerih vsaka pogodbena stranka na dan sklenitve prejme po en (1) izvirni izvod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skylon ()

MrStein ::

A to imaš dve akciji? 25% popust in 1 EUR/mesec?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skylon ::

Ma ne, tako blesavo so napisali...

Prve tri mesece sem plačal 1 €, potem pa naprej 25% popusta.

MrStein ::

Če operater enostransko spremeni pogodbene pogoje, mora o vsaki spremembi na primeren način obvestiti naročnika, je za Radio Slovenija poročala Liana Buršič. Takšno obvestilo je po navadi zapisano na hrbtni strani računa ali/in objavljeno na spletnih straneh ponudnika. Vsak potrošnik ima, če se s spremembo ne strinja, pravico odstopiti od naročniškega razmerja, in sicer brez plačila pogodbene kazni, opozarja zveza potrošnikov.

Torej tisto, kar si odebelil, ne velja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skylon ::

Hja, kaj pa vem. Tole ravno ni prava referenca... Posebna ugodnost = pogodbena kazen?

SumTingWong ::

Svetujem ti, da se obrnes se na koga drugega, ker MrStein ti bo se stroske nabil.

skylon ::

Saj vem... :)

Samo že večkrat je v tej temi zelo samozavestno napisal, da ni treba plačat.
Pa sem želel slišati dejanske argumente.

broken/link ::

če predčasno prekineš vezavo moraš plačat pogodbeno kazen. koliko je tega pokličeš operaterja, pa ti pove (po navadi je to znesek, ki ga imaš do konca vezave + še malo). plačaš pa še postavko na ceniku, ki se imenuje "prekinitev naročniškega razmeraj" ali nekaj v tem stilu.

če pa operater spremeni splošne pogoje, lahko ti prekineš vezavo brez pogodbene kazni. tudi postavke "prekinitev NRja" ti ni treba plačat. plačat pa moraš vse "posebne ugodnosti", ki si jih prejel od operaterja. To so po navadi razni popusti. Torej če si prve 3mesece plačeval naročnino 1EUR namesto 45eur, moraš povrnit 3x44EUR. itd. Ali pa če si se vezal za 2leti, pa imaš 1.leto 50% popust na ceno 50EUR in prekinjaš po 4mescih, boš moral vrnit 4x25EUR. Ali pa če vzel kakšno napravo po subvencionirani ceni - plačaš razliko v ceni.

bottom line: posebna ugodnost NI ENAKO pogodbena kazen.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Pravilna obrazložitev, broken/link. Glede na vezave, ki jih imaš, ti preklica ne priporočam.

Sicer pa, razen če nisi zelo zelo nezadovoljen s storitvami, zakaj bi menjal operaterja? Če si na T-2 FTTH, boš šel na slabše. Če si na xDSL, je vseeno katerega operaterja imaš, ker si priklopljen preko istega kabla. Potem je tukaj še kabelska, torej Telemach, kar pa ... eni gledajo samo na ceno, drugi na kar dobiš za ceno.

MrStein ::

skylon je izjavil:


Samo že večkrat je v tej temi zelo samozavestno napisal, da ni treba plačat.

No, linkaj EN primer, ko sem se motil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

broken/link je izjavil:


če pa operater spremeni splošne pogoje,

Sprememba cen sicer ne spada pod splošne pogoje, če že dlakocepimo.


lahko ti prekineš vezavo brez pogodbene kazni. tudi postavke "prekinitev NRja" ti ni treba plačat. plačat pa moraš vse "posebne ugodnosti", ki si jih prejel od operaterja. To so po navadi razni popusti. Torej če si prve 3mesece plačeval naročnino 1EUR namesto 45eur, moraš povrnit 3x44EUR. itd. Ali pa če si se vezal za 2leti, pa imaš 1.leto 50% popust na ceno 50EUR in prekinjaš po 4mescih, boš moral vrnit 4x25EUR. Ali pa če vzel kakšno napravo po subvencionirani ceni - plačaš razliko v ceni.

bottom line: posebna ugodnost NI ENAKO pogodbena kazen.

Spregledal si pojem "sorazmerni delež".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

Ne se cudit. V sloveniji zveza potrosnikov je isto kot moj ribolovski klub v ankaranu, nima nobene pravne moci.
Ne se cudit ce danes podpises pogodbo pa cez 3 mesece bodo podrazili za 20%.
Ocitno so v ljubljani se naucili da so slovenci hlapci in da lahko trzejo denar in vedo da nihce se ne bo upiral...to je pac taka narava

scipascapa ::

Točno to, kaj takega v Avstriji niti pomislijo ne.

MrStein ::

Ja, saj vidiš, prav trudijo se zagovarjati lastno striženje. Kaj 'čmo... (skomigne z rameni)

Še zadnji poskus racionalne debate:

Naročnik in T-2 se dogovorita za izgubo posebne ugodnosti v višini razlike med mesečno naročnino po akcijski ceni in mesečno naročnino po ceni/ah na rednem ceniku v akcijskem obdobju za vse mesece, za katere je naročniku priznana akcijska cena, v primeru, če naročnik prekine oz. odstopi od naročniške pogodbe pred potekom dogovorjenega obdobja.


Naročnik ni odstopil. Operater je.
In ker ni, določila za primer, da je, ne veljajo. Ker pač ni.

(namerno pišem na kratko, da koga ne preobremenim)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

moje stanje

T4 GIGA paket
2x HD sprejemnik
XL HD shema
200/20 hitrost
XS simka zame, ker skoraj nič ne govorim po mobilcu.
časovni zamik

Opcije zame, da si znižam iz sedanjih
52,58 € 52,58 €
50,24 € 50,24 €
44,87 € 44,87 €
44,72 € 44,72 €
49,60 € 49,60 €
55,02 € 55,02 €
54,77 € 54,77 €
55,35 € 55,35 €
55,01 € 55,01 €
54,09 € 54,09 €
41,17 € 41,17 €
40,72 € 40,72 €
40,51 € 40,51 €
52,18 € 52,18 €

na max 40€? to so zneski, ker imam vezavo 24 mesecev in sem dobil popust + vmes še koriščenje pik. polna cena vsega je nekje 65€.

in zdaj se mi/nam obeta polna cena 70€, kar je hudičevih 850€ letno....1 jebena plača.

Tr0n ::

Pri meni ne bo razlike. Je pa res, da pocasi pride Telekom optika in bom tam vzel Solo paket. Klasicnega TVja ne gledam, mobitel je pa ze vseposod dokaj poceni za klice znotraj Slovenije in EU, tako da je bolj ali manj vseeno kje ga imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

scipascapa ::

Jah Kranj je T-2 only, večina dela.

Tron: Solo je 33EUR?

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

MrStein: na kakšen način je operater odstopil od pogodbe? Pogodba določa ceno, ki pa je zapisana na spletni strani, ne pogodbi. Na pogodbi je zapisana cena za čas sklenitve pogodbe.

Scipascapa: Bolj težko na 40€, glede na obseg naročenih storitev. Če menjaš operaterja, boš dobil 12 mesecev popust, drugih 12 mesecev pa spet redna cena, ki je blizu 70 €.

Cene TK storitev grejo prehitro gor ... Do zdej smo imeli kar luksuz, da smo dobili toliko stvri za 40 € ...

Solo je 33€, dobiš pa 10/2 Mbps. Potem ti je bolje T-2 optika 100/10 Mbps za 31 €.

scipascapa ::

edino če spet zagrozim za popust na vezavo 24 mesecev hehe.

ma ni normalno vse se draži, najprej je bila xl hd 13,99 potem 16,99 nato 18,99 zdaj bo že 20€.....

Tr0n ::

scipascapa je izjavil:

Jah Kranj je T-2 only, večina dela.

Tron: Solo je 33EUR?

Jup.

S tem da bom vzel 300/40 doplacilo, ker na T-2 ne ponujajo taksne hitrosti preko Telekom optike.

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

Na pogodbi je zapisana cena za čas sklenitve pogodbe.

Ja. In od tega (te cene) je operater odstopil. Kaj ni jasno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

skylon ::

Saj v tem je fora. Na pogodbe ne napišejo več cen ampak samo popust na redni cenik...

Sicer pa imajo verjetno vsi operaterji tako napisano, da ti ob prekinitvi pred koncem vezave lahko zaračunajo "prejete ugodnosti".
Tu lahko po moje oporekamo samo glede sorazmernega deleža.

Jaz bom počakal do konca vezave. Še vedno je končna cena zame ugodna.
Ena sprememba mi bo verjetno celo omogočila, da bom namesto 3EUR več imel 4EUR manj stroškov (nekaj drugega ne bom več potreboval).

Danes je pač tako, da je potrebno dvoletno "kolobarjenje" med ponudniki, če želiš koliko toliko normalno ceno.
Cene so visoke, ker vsi vsiljujejo pakete z vsem mogočim in običajno marsikaj od tega ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skylon ()

MrStein ::

skylon je izjavil:

Saj v tem je fora. Na pogodbe ne napišejo več cen ampak samo popust na redni cenik...

Cena ne le da je del pogodbe, ampak je njena bistvena sestavina.

Sicer ne bi imeli tega pogovora. Cena je nekaj nepomembnega...

skylon je izjavil:


Danes je pač tako, da je potrebno dvoletno "kolobarjenje" med ponudniki, če želiš koliko toliko normalno ceno.

Danes mogoče, zadnjih deset let pa sem imel ves čas istega ponudnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vm1999 ::

MrStein je izjavil:

skylon je izjavil:

Saj v tem je fora. Na pogodbe ne napišejo več cen ampak samo popust na redni cenik...

Cena ne le da je del pogodbe, ampak je njena bistvena sestavina.

Sicer ne bi imeli tega pogovora. Cena je nekaj nepomembnega...

skylon je izjavil:


Danes je pač tako, da je potrebno dvoletno "kolobarjenje" med ponudniki, če želiš koliko toliko normalno ceno.

Danes mogoče, zadnjih deset let pa sem imel ves čas istega ponudnika.


Ne vem, kje imate sklenjeno pogodbo, ampak vsaj pri T2 cena ni napisana v pogodbi - še piše, da si dovoljujejo spremeniti pogoje tekom vezave in v primeru odstopa poravnaš razliko pridobljeno s popustom.

Pri A1 kombo paketih npr. v pogojih piše le, da garantirajo 10 oz. 17 eur popusta mesečno - torej osnovna cena paketa ni fiksno določena, le popust.

Prosim dokažite z izsekom pogodbe v kateri vam s številko piše določena cena, ko tako močno vztrajate pri tem.
««
211 / 234
»»