» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
210 / 234
»»

MrStein ::

Telekom ga podpira in se ne prekine. Za T-2 pa lahko kdo pove.

MrNighthawk je izjavil:



Trenutno imajo solidne pakete in za cca 66EUR (eno leto 53EUR :) ) imaš super optiko, supr tv in mobilno. meni se zdi ugodno :))

Mobilna žal ni super. Sploh v tujini ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SeMiNeSanja ::

mueslii je izjavil:


Drgač predvidevam da im je optično omrežje in opremo solidno? Recimo frend, ki je biu na FTTH od telekoma je vsakih 24h zgubil povezavo na minuto/dve dokler se mu modem ni rebootal.

To ni stvar opreme, temveč Telekomova dediščina še iz ADSL časov.
Sicer ne vem, zakaj delajo vsakih 24 ur tisti refresh, ki te vrže za hip dol z omrežja, dokler se ti odjemalec ponovno ne poveže in pridobi novi IP naslov.

Ne vem, če to še kdo drug prakticira, kot Telekom.
T-2 vsekakor ne. Pri njih priklopiš napravo, ta dobi dinamično IP adreso preko DHCP (telekom uporablja PPPoE, kjer je še avtentikacija vmes) in si priključen, dokler napravo ne ugasneš. Še potem, če jo v roku 24 ur (če ne celo 48 urah) nazaj prižgeš, se napravi dodeli isti IP naslov, kot ga je imela pred tem. To bistveno olajša vzpostavljanje kakšnih VPN povezav, ker se tvoj 'dinamični' IP naslov tako redko menja, da je skoraj statični.

Veron ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Sicer ne vem, zakaj delajo vsakih 24 ur tisti refresh, ki te vrže za hip dol z omrežja, dokler se ti odjemalec ponovno ne poveže in pridobi novi IP naslov.

Tega tudi na Telekomu že lep čas ni več. Ne prekinjajo sej na 24h (tako je bilo že več kot leto dni nazaj).

MrStein je izjavil:

Telekom ga podpira in se ne prekine. Za T-2 pa lahko kdo pove.

T-2 nima podpore za VoLTE. To imata samo Telekom in A1.

MrNighthawk ::

Veron je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Sicer ne vem, zakaj delajo vsakih 24 ur tisti refresh, ki te vrže za hip dol z omrežja, dokler se ti odjemalec ponovno ne poveže in pridobi novi IP naslov.

Tega tudi na Telekomu že lep čas ni več. Ne prekinjajo sej na 24h (tako je bilo že več kot leto dni nazaj).

MrStein je izjavil:

Telekom ga podpira in se ne prekine. Za T-2 pa lahko kdo pove.

T-2 nima podpore za VoLTE. To imata samo Telekom in A1.


kot kaže lahko pričakujemo, da bodo praktično vsi operaterji v 2019 imeli VoLTE

http://www.blog.uporabnastran.si/2018/0...

XS!D3 ::

Veron je izjavil:

Pa sej to normalno pr vseh?

Niti ne. Načeloma bi moral telefon ob klicu preklopit na 3G, kjer lahko hkrati normalno delujeta tako prenos podatkov kot klic. Vsaj pri Telemachu mi to deluje BP.

Je pa res, da ima Telekom na 3G precej slabšo pokritost kot LTE in 2G, ne vem pa če je še kakšna specifika zaradi gostovanja T-2 v Telekomu.

SeMiNeSanja ::

Veron je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Sicer ne vem, zakaj delajo vsakih 24 ur tisti refresh, ki te vrže za hip dol z omrežja, dokler se ti odjemalec ponovno ne poveže in pridobi novi IP naslov.

Tega tudi na Telekomu že lep čas ni več. Ne prekinjajo sej na 24h (tako je bilo že več kot leto dni nazaj).

Na, pa sem spet nekaj 'novega' izvedel....

harvey ::

Vanadium je izjavil:

Moral bi dat za vsako leto ko si pri njih dobis 1% popusta in do nevem max 30% kot pri avto zavarovanju, pa magari še dodatke če imaš pri njih dodatne mobilne cifre npr dodatnih 5% na 3 in 4 mobilno cifro... Sam to so mokre sanje...

To je imel v davnih časih Telekom, popust na zvestobo. Sedaj pa kolobocije s točkami zvestobe podobno kot v t2 klub. Operaterji hitro pogruntajo pravi poslovni model. Prav tako se je pri vseh lepo uveljavila postavka v ceniku strošek prekinitve pogodbe.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

buttcrack ::

ManDriver je izjavil:

buttcrack je izjavil:

kdaj pa bodo letos kakšne pakete oklenili, a la HBO, HD kanali?


Če prav vidim, so jih že...

pa res... včasih je bilo treba nekaj aktivirati preko smsa... končno tega ni več in potem še tistega odjavljanja.

hvala

Veron ::

harvey je izjavil:

Prav tako se je pri vseh lepo uveljavila postavka v ceniku strošek prekinitve pogodbe.

Sej to brezveze, tako ali tako imajo v povprečju 1-2x na leto podražit, kjer lahko prekineš brez teh stroškov :))

broken/link ::

ugodnosti moraš pa še vedno vrnit.

Veron ::

Govora je bilo o stroških prekinitve (administracijski strošek), ne o aneksih.

MrStein ::

A ima T-2 podporo za VoIP?
Za mobilne številke.

Podobno kot ima Telekom (aplikacija "Komunikator").

Google je našel samo tole: https://www.t-2.net/pvoipvoice kar je stran z ogromno menijev, slik, reklam in še več menijev, pa futerjev in headerjev, a brez vsebine.

(torej da na omreženo napravo naložiš ta app - ali bilokateri VoIP app - in lahko sprejemaš in delaš klice s svojo telefonsko številko, a preko interneta)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mikrohard ::

Imeli so to: https://www.t-2.net/etelefon-0 Ampak jim je google app zaradi varnostnih lukenj odstranil iz google playa.

MrStein ::

Hmm, a ne bi delovalo s katerokoli SIP/VoIP aplikacijo?

2.) A za tole dajo dodatno telefonsko številko? Mene namreč zanima za obstoječo. Če naj vse kontakte obvestim, da me naj kličejo na novo številko, je preprosteje zrihtati enega od obstoječih VoIP ponudb.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

T-2 ima politiko, da od sebe ne daje podatkov za SIP, zaradi varnosti. Skrivanje še nikoli ni rešilo problema. Treba je zagotovit mehanizme, ki prispevajo k varnsoti, ne pa skrivanje. Tako si primoran uporabljat to njihovo aplikacijo.

Ne, za obstoječo cifro ne gre, samo za novo. Spet neka blesava politika firme.

dominuspro ::

MrStein je izjavil:


Mobilna žal ni super. Sploh v tujini ne.


To moram žal potrditi. Cca 5let sem s telefonom na t-2, prej zmeraj mobitel oz. telekom.
V Italiji zmeraj popizdevam. Mnoge prekinitve, iskanje,preklapljanje omrežij in nizka hitrost medtem pa sodelavcem na telekomu dela bp. Na Hrvaškem imam boljše izkušnje, drugje pa nisem bil že več kot pol leta in se ne spomnim več dobro.
V slo imam po defaultu ročno izbrano mobitelovo omrežje(spet potrebno preklapljanje, ko greš v tujino...). Hitrost LTE je pri tem omejena in včasih me to moti. Še zmeraj pa mi je škoda plačevati dodatno za telekom/hot...

Kvaliteta storitve je po mojih izkušnjah očitno na strani Telekoma.

SR1984 ::

Se povsem strinjam. Zudi sam sem uporabljal T-2 mobilno omrežje in v tujini res ni ok. Izkušnje imam z Italijo in tam mi je pogosto preklapljalo in potem, ko sem prišel v Slovenijo, je telefon potreboval bistveno več časa za preklop na domače omrežje. Pa še baterija se je hitreje praznila zaradi številnih preklapljanj. Zdaj celo razmišljam, ali da iz Oranžni diamant preklopim na Oranžni optumum + telekom naročnina, ki jo sedaj uporabljam, ali pa da preklopim komplet na Telekom za 69,99eur.

Vanadium ::

Ja kar se roaminga v tujini tiče je res bolj tko tko, predvsem je bistveno to da imaš network search obvezno na auto in to obvezno ko si še na slo signalu. Potem so še kolobocije z roaming 1 in 2 profilom. Pač nažalost njihova mobilna ni glih za analfabete. Že veliko bolje bi bilo, da ugasneje svoje oddajnike in da uvedejo 100% MVNO sploh mi je dobro ko nezna telefon preklopit iz t-2 oddajnika na mobitel med pogovorom, če bi pa še ves roaming prepustili telekomu bi bilo pa itk win win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Dami ::

Mam že par let mobilni t2 in je čist ok. Doma mam skoz na mobitelu kjer dela brez problemov. V tujini je pa edina pomankljivost da ni LTE. O kakih preklaplanj in motenj ni bilo sledu. Je pa res da za isto/manjšo ceno dobiš pri HoT recimo boljši paket, kjer to vse dela.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Egidij88 ::

Dobil sem nov modem in sicer Innbox F60. Jao kako švoh wifi ima tole... na staremu Innbox V50U dosti boljše.

MrNighthawk ::

Bil en teden v tujini (3 države EU). Nobenih težav s preklopom signala. Ampak je lovil samo 3G/H+.
Sem danes dobil uradni odgovor od T2. Letos bodo šele uvajali 4G/LTE roaming po EU.

morosito ::

https://www.telekom.si/operaterji/bro/B...

kruta resnica....a je toliko tezko dvigniti nekomu hitrost na gponu?

pa glejte...razlika med 100/10 (t-2) in 100/40 je razlika za operaterja 0.40 eur



pa slika pove vse.
pol recite mi da t-2 nima zakupljene kolicine...imate oranzni diamant 300/40 pa ne gre vec ko 100/20? razliko ki bi t-2 placeval je res mala...3 do 4 eur

pa ne moreš verjet glej...cenik je za leto 2019

harvey ::

morosito je izjavil:

https://www.telekom.si/operaterji/bro/B...

kruta resnica....a je toliko tezko dvigniti nekomu hitrost na gponu?

pa glejte...razlika med 100/10 (t-2) in 100/40 je razlika za operaterja 0.40 eur



pa slika pove vse.
pol recite mi da t-2 nima zakupljene kolicine...imate oranzni diamant 300/40 pa ne gre vec ko 100/20? razliko ki bi t-2 placeval je res mala...3 do 4 eur

pa ne moreš verjet glej...cenik je za leto 2019

Uporabniki bomo morali pač zahtevati, da se "odpravi" ali pa vsaj popravi to nesorazmerje 500/100 vs 100/20 ob isti ceni naročnine. Tisti "do" nekako ni fer, ali pa se naj trži oranžni kamen za 100/20 za vse in je mir.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SumTingWong ::

Potem bos pa jokal, ker bos vec placeval, saj mora T-2 zakupiti hitrost, kot pa tisti ki je na T-2 omrezju :)

morosito ::

a1 ima zakupljeno kolicino 100/100 in nudi stranki dodatek (5€ za aktivacijo). razlika v ceni med 100/100 in 300/40 je 1€.

pa se to mi je ful smesno: zakupljena kolicina obstaja samo 100/20...t-2 pa omejuje preko mac adress staticen ip na 100/10...zakaj? to ni fer. jaz tu vidim samo velik NATEG

MrNighthawk ::

morosito je izjavil:

a1 ima zakupljeno kolicino 100/100 in nudi stranki dodatek (5€ za aktivacijo). razlika v ceni med 100/100 in 300/40 je 1€.

pa se to mi je ful smesno: zakupljena kolicina obstaja samo 100/20...t-2 pa omejuje preko mac adress staticen ip na 100/10...zakaj? to ni fer. jaz tu vidim samo velik NATEG


za tebe zgleda, da je nateg vsaka stvar, ki ti jo računajo :))

morosito ::

itak.
sem lih prej prisel iz ljubljane...pa si predstavis sem hotu it na Wc na počivališču so mi iskali 0,50€ ? kava 2.20€ ... sem si mislil...kakšen nateg pa je to zdaj?
na italijanski avtocesti je wc zastonj ker je človeška pravica...in kava na pultu je 1€.

to je tudi tu. t-2 plačuje 100/20...meni zaracuna 100/10...pa ne mi rect da ni ista primerjava

XS!D3 ::

To kar si prilepil zgoraj je vzorčna pogodba, kaj, po kakšni ceni in pod kakšnimi pogoji dejansko T-2 najema od Telekoma ne piše nikjer. Pa še to kar najemajo, je samo bitni tok na last mile, tebi pa nudijo dostop do interneta, kjer je last mile dostopovno omrežje samo majhen delček celotne zgodbe.

Kakšen "nateg" (po tvoji logiki) je šele takrat, ko si na njihovem omrežju in imaš na last mile dejansko svoj giga port, medtem ko plačuješ (in tudi dobiš) 10/10Mb/s. Nateg bi bil, če bi plačeval 100/20 dobil pa 100/10. Če plačuješ 100/10 in dobiš 100/10, ne moreš govorit o nategu, ne glede na to, kakšne dogovore imajo oni s Telekomom.

MrNighthawk ::

morosito je izjavil:

itak.
sem lih prej prisel iz ljubljane...pa si predstavis sem hotu it na Wc na počivališču so mi iskali 0,50€ ? kava 2.20€ ... sem si mislil...kakšen nateg pa je to zdaj?
na italijanski avtocesti je wc zastonj ker je človeška pravica...in kava na pultu je 1€.


Najbrž kompenzirajo s ceno goriva :D p.s. tistih 0.5 lahko potem porabiš pri nakupu kave, sam povem :P

Ne vem kaj trolaš s (kvazi prevelikimi) cenami interneta, če si v Italiji :)

pa meni na kabel lepo vleče 500/100, vse razpoložljive tv programe imam in še gsm z 60gb prenosa podatkov. "džabe" ;)

starfotr ::

XS!D3 je izjavil:

To kar si prilepil zgoraj je vzorčna pogodba, kaj, po kakšni ceni in pod kakšnimi pogoji dejansko T-2 najema od Telekoma ne piše nikjer. Pa še to kar najemajo, je samo bitni tok na last mile, tebi pa nudijo dostop do interneta, kjer je last mile dostopovno omrežje samo majhen delček celotne zgodbe.

Kakšen "nateg" (po tvoji logiki) je šele takrat, ko si na njihovem omrežju in imaš na last mile dejansko svoj giga port, medtem ko plačuješ (in tudi dobiš) 10/10Mb/s. Nateg bi bil, če bi plačeval 100/20 dobil pa 100/10. Če plačuješ 100/10 in dobiš 100/10, ne moreš govorit o nategu, ne glede na to, kakšne dogovore imajo oni s Telekomom.


https://www.akos-rs.si/files/Javna_posv...

Agencija je primerjala cene, ki so prisotne na trgu, s cenami, objavljenimi v Vzorčni ponudbi RALO Telekoma Slovenije in ugotovila da so povprečne maloprodajne cene, ki jih na trgu visokokakovostnih produktov dosegajo drugi operaterji, precej nižje od tistih, ki jih v vzorčni ponudbi ponuja Telekom Slovenije.


Telekom ima tudi akcije za operaterje.

Na primer:
https://www.telekom.si/operaterji/bro/B...
https://www.telekom.si/operaterji/bro/B...
https://www.telekom.si/operaterji/bro/B...

morosito ::

XS!D3 je izjavil:

To kar si prilepil zgoraj je vzorčna pogodba, kaj, po kakšni ceni in pod kakšnimi pogoji dejansko T-2 najema od Telekoma ne piše nikjer. Pa še to kar najemajo, je samo bitni tok na last mile, tebi pa nudijo dostop do interneta, kjer je last mile dostopovno omrežje samo majhen delček celotne zgodbe.

Kakšen "nateg" (po tvoji logiki) je šele takrat, ko si na njihovem omrežju in imaš na last mile dejansko svoj giga port, medtem ko plačuješ (in tudi dobiš) 10/10Mb/s. Nateg bi bil, če bi plačeval 100/20 dobil pa 100/10. Če plačuješ 100/10 in dobiš 100/10, ne moreš govorit o nategu, ne glede na to, kakšne dogovore imajo oni s Telekomom.


ni res kar trdis.

operaterji imajo tudi popuste in akcije tako da to je samo vzorčna cena, pol za popuste in dogovore nihce ne ve ker to je poslovanje.

kaj pravi telekom?

Akcijska ponudba operaterjem

Telekom Slovenije vsem operaterjem ponuja možnost sklenitve Aneksa k Medoperaterski pogodbi o zagotavljanju širokopasovnega dostopa z bitnim tokom do končnih uporabnikov za akcijsko ponudbo. Ponudba velja, če operater sprejme ponudbo.

30. 11. 2018 Akcijska ponudba operaterjem (A-BRO-1/2019)
13. 11. 2018 Akcijska ponudba operaterjem (A-BRO-9/2018)
1. 10. 2018 Akcijska ponudba operaterjem (A-BRO-8/2018)
1. 10. 2018 Akcijska ponudba operaterjem (A-BRO-7/2018)


pa se to....

Ponudba dolgoročnega zakupa

Telekom Slovenije vsem operaterjem ponuja možnost sklenitve Aneksa k Medoperaterski pogodbi o zagotavljanju širokopasovnega dostopa z bitnim tokom do končnih uporabnikov za zakup določenega obsega kapacitet, ki jih lahko operater koristi v vnaprej določenem daljšem časovnem obdobju. Ponudba velja, če operater sprejme ponudbo.

22. 8. 2018 Ponudba dolgoročnega zakupa (P-BRO-1/2018)


tako da res za premislit

drugace pa od 100...5 ce so na t-2 optiki, 95 so na bro.....lih tako informativno....stevilo pa se bo itak povecalo za 200% ker edina tehnologije ki se vlece po hisah od 2015 je gpon in verjemi mi da je vsak dan vedno vec prikljuckov....

XS!D3 ::

morosito je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

To kar si prilepil zgoraj je vzorčna pogodba, kaj, po kakšni ceni in pod kakšnimi pogoji dejansko T-2 najema od Telekoma ne piše nikjer. Pa še to kar najemajo, je samo bitni tok na last mile, tebi pa nudijo dostop do interneta, kjer je last mile dostopovno omrežje samo majhen delček celotne zgodbe.

Kakšen "nateg" (po tvoji logiki) je šele takrat, ko si na njihovem omrežju in imaš na last mile dejansko svoj giga port, medtem ko plačuješ (in tudi dobiš) 10/10Mb/s. Nateg bi bil, če bi plačeval 100/20 dobil pa 100/10. Če plačuješ 100/10 in dobiš 100/10, ne moreš govorit o nategu, ne glede na to, kakšne dogovore imajo oni s Telekomom.


ni res kar trdis.

operaterji imajo tudi popuste in akcije tako da to je samo vzorčna cena, pol za popuste in dogovore nihce ne ve ker to je poslovanje.

Kaj pa trdim? Sej sem napisal točno to, da si prilepil samo vzorčno pogodbo in ne konkretnih dogovorov med operaterji, ki so itak poslovna skrivnost.... Nikjer ne piše, da nimajo oni zakljupljeno ravno 100/10. Pa tudi, če imajo 100/20, še vedno trdim, da je to samo majhen delček celotne storitve, ki ti jo zagotavljaja T-2 (dostop do interneta 100/10). Kaj od tega ni res?

modelno1 ::

Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

harvey ::

modelno1 je izjavil:

Spet dražijo pakete.

Pričakovano, eden naredi kepo in potem se sproži plaz, pa še nekaj novi sprememb; prej so bili penzionisti -10%, sedaj samo -5%, neke nove postavke v ceniku, prvi priklop 99,00 EUR ipd.;((
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrStein ::

Jao , a ne morejo dati eno preprosto tabelo, ime paketa, stara cena, nova cena? A zdaj naj vsak išče po besedilu svoj paket, če je omenjen ali ni?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sc0ut ::

Prvi priklop 99 eur? Smo se vrnili v leto 2000?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

SG_101 ::

Super,ravno danes mi je potekla vezava in bom tako odstopil od narocnine v skladu z zekom-1

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Jao , a ne morejo dati eno preprosto tabelo, ime paketa, stara cena, nova cena? A zdaj naj vsak išče po besedilu svoj paket, če je omenjen ali ni?


Ne vem zakaj najprej ne naredijoa update spletne strani.

morosito ::

Sc0ut je izjavil:

Prvi priklop 99 eur? Smo se vrnili v leto 2000?


S 1.4.2019 prične veljati tudi spremenjen Cenik administrativnih storitev za poslovne in zasebne uporabnike. Sprememba se nanaša na novo postavko "Priključnina ob prvi vzpostavitvi priključka" v višini 99,00 EUR z DDV.

bolaaaano :D

darkolord ::

Meni se je zdelo čudno, da je vsaj za optiko toliko časa priklop bil brezplačen.

gazibo ::

Je mozno odstopit od pogodbe ce tako visajo cene in spreminjajo pogoje ?

harvey ::

gazibo je izjavil:

Je mozno odstopit od pogodbe ce tako visajo cene in spreminjajo pogoje ?

Da, po Zekom brez odpovedi in dodatnih stroškov, v 30 dneh po prejemu obvestila. Če imaš kakšne subvencionirane nakupe opreme in ostale vezave moraš poravnati sorazmerni del.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrNighthawk ::

harvey je izjavil:

Če imaš kakšne subvencionirane nakupe opreme in ostale vezave moraš poravnati sorazmerni del.


Za opremo razumem, ampak če imaš neke (cenejše) storitve, ki si ji vzel ravno zaradi cene, kaj ti lahko tukaj računajo?

gazibo je izjavil:

Je mozno odstopit od pogodbe ce tako visajo cene in spreminjajo pogoje ?


Problem je najti boljšo alternativo.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Če imaš vezavo na paket, potem moraš poravnati vse prejete popuste (razliko med redno in akcijsko ceno).

BCSman ::

Podražil se bo tudi fiksni internet za 1eur, sedaj bo osnovnih 10/10 25eur. V primeru odjave zaradi spremembe pogojev, ni potrebno plačati 20eur odklopa?
Razmišljam, da bi kar odjavil internet.

SumTingWong ::

Če nimaš vezave, si brez stroška preklica, plačaš samo račun sorazmerno za dneve uporabe.

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

Če imaš vezavo na paket, potem moraš poravnati vse prejete popuste (razliko med redno in akcijsko ceno).

Ne, ne moraš. Smo že milijonkrat predebatirali.

Kako točno je za vsakega, pa piše v njegovi pogodbi. Če je kaka nejasnost, lahko tu objavi in bo kdo razložil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrNighthawk ::

SumTingWong je izjavil:

Če imaš vezavo na paket, potem moraš poravnati vse prejete popuste (razliko med redno in akcijsko ceno).


To je skor tako, kot če vzameš avto na leasin za 10k in ti po pol leta rečejo, da so mu dvignil ceno na 11k. če hočeš odstopit od leasinga moraš plačat 11k avta. Mal nesmiselno. Če spremenijo ceno bi moral imet možnost prekinit brez kakršnih koli "penalov".

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

MrNighthawk je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Če imaš vezavo na paket, potem moraš poravnati vse prejete popuste (razliko med redno in akcijsko ceno).


To je skor tako, kot če vzameš avto na leasin za 10k in ti po pol leta rečejo, da so mu dvignil ceno na 11k. če hočeš odstopit od leasinga moraš plačat 11k avta. Mal nesmiselno. Če spremenijo ceno bi moral imet možnost prekinit brez kakršnih koli "penalov".

Eni res nič ne razmišljate? Tvoj primer lahko preoblikujeva tako, greš v avtohišo, ta ti pove da je končna prodajna cena 11k, ampak če vzameš njihov leasign za n-let pa je 10k€. Kupiš avto na leasing, čez en teden hočeš poplačat leasing, koliko plačaš, 10k al 11k?

gendale2018 ::

meni ni jasno zakaj telekom ne nudi višjih uploadov od 40 mbps na optiki, kljub temu da linija zmore več

recimo pri meni je s trenuto opremo/linijo najvišja možna hitrost 931/931 (ali nekaj takega), vzet pa ne morem več kot 1000/40

nekako bi še razumel če bi za višjo hitrost hoteli več denarja, ampak da ti ne pustijo plačat z već
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
««
210 / 234
»»