» »

Kako cistite lcd zaslon?

Kako cistite lcd zaslon?

Easx ::

Zanima me kako in z cem cistite svoj lcd monitor. Hvala za odgovore :8)

CaqKa ::

iz bigbanga imam curtis screen cleaning spray, zraven pa vzamem še malo wc papira

fahrenGONE ::

Jaz rabim vsake toliko en spray za monitorje + krpo ki ne pusca praha. Za prah pa dnevno rabim eno majhno metlico za prah, ki sem jo dobil za 199 SIT v 199 shop. :))

Sba ::

Ob branju te teme sem se spomnil, da je čas za čisčenje mojega zaslona.

Jaz sicer ne kompliciram in vzamem cunjo za prah (z nekih mokrovlaken, taka fina) jo zmočim, ožamem skoraj do suhega in se spravim na delo :D Brišem z rahlimi ravnimi potegi v smeri spodaj navzgor (včasih tudi vodoravno). Sicer je pa moj LCD večinoma prašen :\ Zadnjič sem kihal in kašljal pa sem malo zaslon popacal...v tem primeru sm še mal s prsti gor pacal >:D

Ali je potrebno uporabljati razne spreje? Oziroma zakaj jih uporabljate? Nekaj antistatičnega bi tudi meni koristilo :) (za celo sobo :D )
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

fahrenGONE ::

Me res ne vem, ker je tisti antistatic bolj za CRT kot LCD. V primeru trdovrante umazanije ali pa ce kadis pipo pred monitorjem :D bi prisel prav kaksen blag detergent.

Dejancek ::

Nisi se zjasnil kaj pri monitorju čistit :\
Ker lahko počistimo ekran(vidno polje) ali pa ohišje.
Odvisno je tud kaki je tvoj stil življenja pred monitorjem... Če si kadilc je sigurno že rahlo oker postal oz. rumeno-oker, ponavad taki monitor se očisti s Grasatorerjem(Chante Clair)... Možnosti je veliko ;)

jureK ::

V Harvey&Norman-u sem enkrat kupil neke čistilne vlažne krpice za lcd-je, izkazalo pa se je, da so čisto neuporabne, ker so puščale fleke. Tako ostajam pri svoji stari metodi - malo dahneš in obrišeš s papirnato brisačo.
Se trudimo, se trudimo

steev ::

Te LCD-ji so men čist čudni, mal je vlažn pa kuj vpijejo in ostane flek, si jih sploh neupam čistit. ;((
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako vi čistite zapacane monitorje

Oddelek: Zvok in slika
242256 (1695) starfotr
»

kontakt spray

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2910574 (7981) lebang1
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293834 (3077) Gajba
»

Samsungovi LCD-ji odslej brez mrtvih točk

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
406538 (5135) Matev
»

Sevanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538262 (7188) Pyr0Beast

Več podobnih tem